Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
13 lutego 2018

25 tys. premii na 25-lecie Jastrzębskiej Spółki Węglowej?

25 tys. premii na 25-lecie Jastrzębskiej Spółki Węglowej?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zbliża się 25-rocznica założenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która dokładnie przypada na dzień 1 kwietnia. Z tego powodu kopalnie JSW obiegają różne informacje odnośnie wypłaty premii dla pracowników. 

Jedną przekazywanych informacji jest ta, że na 25-lecie JSW pracownicy mają dostać po 25 tys. zł premii. Inna z kolei mówi o tym, że premia ma wynosić 9 tys. zł. płatna w trzech ratach. Jak więc wygląda rzeczywistość?

Zapytany o premie dla górników przedstawiciel dużego reprezentatywnego związku zawodowego mówi, chcąc zachować anonimowość, że to bzdury.

- Ludzie pogłupieli, codziennie odbieramy wiele telefonów z zapytaniem o premie. My, jako związki zawodowe nic na ten temat nie wiemy. Nie prowadzimy żadnych rozmów z pracodawcą i naprawdę nie wiem, skąd się wzięły aż tak głupie plotki. System wynagrodzeń ma być określony w nowym Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy i dopiero po jego przyjęciu będzie można coś konkretnego powiedzieć - mówi działacz związkowy. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (84)
greg23.11.2018 15:29

Po tym jak prowadzona jest JSW, ABY WYMIENIĆ WODÓR, INWESTYCJE W ALTUSA, PLANY ZACIĄGANIA KREDYTÓW BANKOWYCH POMIMO WŁASNYCH ŚRODKÓW (kredyt nie jest za darmo), WYDATKI NA DRONY, KAMERY ITP, WYDAWANE ZYSKI NA WSZYSTKIE MOŻLIWE DODATKI, SNUTE PLANY DROGIEGO PRZEJĘCIA UPADAJĄCYCH SZYBÓW (dlaczego nie za złotówkę?), RÓWNIE DŁUGIE I ODKLADANE Z MIESIĄCA NA MIESIĄC, Z KWARTAŁU NA KWARTAŁ FANTAZJE NT. PRZEJĘCIA PRAIRE, INWESTYCJE ZA 3 MLD (sic!) ,KAPITAŁ CHIŃSKI, POMYSŁY SPROWADZANIA TECHNOLOGII Z RPA, "WSPÓŁPRACA" Z AUSTRALIĄ, itd., itp., - DLA KIEROWNICTWA SPÓŁKI ŚWIAT (FANTAZJI) TO ZA MAŁO.
W tym kontekście zgodzić się należy z jednym z komentarzy, iż "Tylko rządzących trzeba mądrzejszych".
Tak się dzieje ze spółką u szczytu koniunktury. Nawet przy rekordowych cenach węgla, spółka nie korzysta z koniunktury Strach pomyśleć, co będzie z JSW, gdy koniunktura się odwróci. SPÓŁKĄ POWINNI KIEROWAĆ LUDZIE Z GÓRNICTWA, NIE LUDZIE SNUJĄCY I FINANSUJĄCY Z ZYSKÓW WŁASNE FANTAZJE.

Metaniorz z Pniówka12.06.2018 12:52

Jo słyszoł na łaźni od mynża babki z biurowca że po 8000zł wypłacom wszystkim rylom 20 czerwca na rynka;) ponoć na 100% tylko cza chodzić wszystkie weekendy do roboty bez ciepło ty wy głupie naiwnioki;)a zamiast prymii z zysku dostaniecie łod baby po pysku wy tępe ryle;) i w tym przypadku się nie mylę ;)

...teraz Ja! ;)11.06.2018 16:14

WSZYSTKO BĘDZIE WYPŁACONE 31 CZERWCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NIC TYLKO CZEKAĆ ;)

...teraz Ja! ;)11.06.2018 16:12

Każdy dostanie ile chce ! Tylko rządzących trzeba mądrzejszych ;) Ale jak długa historia polski takich nigdy nie było i nie będzie ! Same k.....y i złodzieje ! Pozostaje tylko lotto ;)

jarek ryl08.06.2018 19:38

ja bydą płacić po 25 klocka w maju a w czyrwcu odsetki od tych 25 tyś. w śyrpniu mo być prymio na karpia po 1200 ino trza pokozać te ryby. a tak na serio w dupie nas mają pozdrawiam cały zarząd

Zenon09.04.2018 11:38

Jo też słyszał że po 1tys maja dać. Ale co i jak?

Logier08.04.2018 11:45

Jo slyszol przy hoku, że bedo płacić po czi dwiesta ino trza 2 weekendy przerobić w kwietniu, ale za to podobno w maju mo lecieć ino zimno woda na łaźni.

Pokaż wszystkie opinie (84)