Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
14 lutego 2018

Uwaga! Dzisiaj policja nadzoruje pieszych i nie tylko

Uwaga! Dzisiaj policja nadzoruje pieszych i nie tylko
fot. KMP Jastrzębie

W środę od godz. 10:00 policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole pieszych. Sprawdzają czy stosują się do przepisów ruchu drogowego oraz czy kierowcy zachowują należytą ostrożność.

Stróże prawa do godziny 18:00 prowadzić będą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość tragicznych zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

- Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą tego dnia pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy. Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię! - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej 3-letnie dziecko błąkało się wieczorem w Szerokiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Tegi Ryszard14.02.2018 16:31

Strach się bac

Gość14.02.2018 13:58

Czemu od 10:00 a nie od 7:00 jak debile w słuchawkach idą do szkoły?

gosc 14.02.2018 13:46

proponuje stanac na wysokosci hali sportowej i zobaczyc jak debile sobie biegaja przez dwupasmowke bo nie hcce im sie isc 30m do pasow, karac karac i jeszcze raz karac

plugawy anonim14.02.2018 13:19

Miasto pod kontrolą

kierowca-rowerzysta14.02.2018 12:14

Niech policja się weźmie za rowerzystów! Wczoraj ulicą Mazowiecką jechał debil-rowerzysta, a obok miał nowo wybudowaną ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ! Zrobił się korek na dwadzieścia kilka samochodów, a jemu nie było w głowie zjechać na ścieżkę. Szkoda że ja nie jechałem bezpośrednio za nim, bo na pewno by go odpowiednio potraktował. Też jestem rowerzystą, tylko z mózgiem.