Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°13°
14 lutego 2018

Uwaga! Dzisiaj policja nadzoruje pieszych i nie tylko

Uwaga! Dzisiaj policja nadzoruje pieszych i nie tylko
fot. KMP Jastrzębie

W środę od godz. 10:00 policjanci przeprowadzają wzmożone kontrole pieszych. Sprawdzają czy stosują się do przepisów ruchu drogowego oraz czy kierowcy zachowują należytą ostrożność.

Stróże prawa do godziny 18:00 prowadzić będą wzmożone kontrole miejsc, w których ruch pieszych jest największy. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość tragicznych zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

- Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, dlatego przestrzegamy, że mundurowi nie będą tego dnia pobłażliwi wobec tych, którzy będą łamać obowiązujące przepisy. Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię! - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W policyjnym mundurze już prawie 30 lat... W policyjnym mundurze już prawie 30 lat...

Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Tegi Ryszard14.02.2018 16:31

Strach się bac

Gość14.02.2018 13:58

Czemu od 10:00 a nie od 7:00 jak debile w słuchawkach idą do szkoły?

gosc 14.02.2018 13:46

proponuje stanac na wysokosci hali sportowej i zobaczyc jak debile sobie biegaja przez dwupasmowke bo nie hcce im sie isc 30m do pasow, karac karac i jeszcze raz karac

plugawy anonim14.02.2018 13:19

Miasto pod kontrolą

kierowca-rowerzysta14.02.2018 12:14

Niech policja się weźmie za rowerzystów! Wczoraj ulicą Mazowiecką jechał debil-rowerzysta, a obok miał nowo wybudowaną ŚCIEŻKĘ ROWEROWĄ! Zrobił się korek na dwadzieścia kilka samochodów, a jemu nie było w głowie zjechać na ścieżkę. Szkoda że ja nie jechałem bezpośrednio za nim, bo na pewno by go odpowiednio potraktował. Też jestem rowerzystą, tylko z mózgiem.