Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
15 lutego 2018

Tu bije moje serce, czyli ponad 5 tys. czerwonych serduszek

Tu bije moje serce, czyli ponad 5 tys. czerwonych serduszek
fot. kb /jastrzebieonline

„Tu bije moje serce” – pod takim hasłem w mieście świętowano Dzień Zakochanych. Do przedsięwzięcia włączył się magistrat ZS nr 9, ZS nr 3, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Policja.

Zaczęło się rano w Zespole Szkół nr 9 im dr Mikołaja Witczaka, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami wycinali czerwone serduszka, którymi zamierzają obdarować pozostałe szkoły w mieście. Wspólnymi siłami udało się wyciąć aż 5 396 serduszek. Na zakończenia akcji na wszystkich czekała miła niespodzianka - słodki tort, podarowany przez przyjaciół szkoły.

O tym, co działo się w ZS nr 9 mówi dyrektor Jolanta Grabkowska

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego podkreślał natomiast, że miłość to odpowiedzialność za drugiego człowieka.

- Uczniowie, ale też goście naszej szkoły mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Poznali specyfikę działania służb mundurowych - straży pożarnej oraz policji, których istotą działalności jest pomoc drugiemu człowiekowi - mówił Jarosław Potępa, nauczyciel klas mundurowych w ZS nr 3.

Jastrzębska drogówka także nie zapomniała o walentynkowym akcencie.  Kierowcom, którzy popełnili wykroczenie wręczano policyjne odblaski i naklejki z serduszkami ufundowanymi przez Urząd Miasta.

- Walentynki - Święto Zakochanych - corocznie obchodzone 14 lutego - to idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka. W ogólnopolską akcję włączyła się również jastrzębska drogówka - mówiła mł. asp. Bogusłąwa Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Młodych jastrzębian z Młodzieżowej Rady Miasta można było spotkać na jastrzębskich ulicach, którzy częstowali mieszkańców słodyczami i rozdawali serduszka.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Dlaczego przerwano remont szkoły? Dlaczego przerwano remont szkoły?

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ola16.02.2018 9:55

Dokładnie wogule nic na mieście nie było widać chyba wyszła lipa

Onna16.02.2018 6:57

Ciekawe gdzie te serduszka bo nie widać ich na mieście.....