Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
16 lutego 2018

Przechodzą w miejscu niedozwolonym. Piesi ukarani mandatami

Przechodzą w miejscu niedozwolonym. Piesi ukarani mandatami
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas działań "Kontrola drogowa - Piesi", policjanci przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia. Podczas kilkugodzinnych działań mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 12 razy, popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 11 kierowców. Ukarani zostali oni głównie za przejeżdżanie przez pasy w nieprawidłowy sposób oraz wyprzedzanie bądź omijanie na przejściach dla pieszych.

- Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię! - podkreśla Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Włamywał się do myjni, kradł obrączki i portfele Włamywał się do myjni, kradł obrączki i portfele

W Szerokiej zderzyły się cztery samochody W Szerokiej zderzyły się cztery samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
alek18.02.2018 8:24

A ilu zatrzymano kierowców, za nie zatrzymanie się na zielonej strzałce??

dorian17.02.2018 7:30

rozmawiam sam ze soba, nie zwracajcie na mnie uwagi, jestem niegroznym the billem :)

dorian16.02.2018 13:58

dorian zażyj metanu z gruby bo widać że żle ci sie oddycha i mózg ci nie pracuje

dorian16.02.2018 12:06

A co z debilami na rowerach, co powodują korki, wlekąc się jezdnią, mimo że mają ścieżkę rowerową? W innych miastach policja jakoś umie karać tych bezmózgów, a w Jastrzębiu anarchia.

pedro16.02.2018 11:34

kto wyraził zgodę na tablicę świetlną widoczną na tym zdjęciu? wieczorem nic nie widać , nie mowiąc juz o pieszym ubranym na ciemno na pasach, gdyż ta tablica oślepia

Do Leszek16.02.2018 10:53

Przejeżdżać przez pasy prawidłowo to znaczy tak , aby nie potrącić żadnego Leszka

Kierowca16.02.2018 10:35

Jak ma być bezpiecznie jak taki Leszek nie rozumie jak prawidłowo przejechać przez przejście.
Otóż wyjaśnię Ci.
Nie można przejeżdżać, gdy już pieszy wejdzie na jezdnię lub omijać, wyprzedzać inny pojazd, gdy ten zatrzyma się, zwalnia by ustąpić pierwszeństwa pieszemu oczekującemu przed przejściem.
Proste?

Pokaż wszystkie opinie (12)