Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
16 lutego 2018

Wycinają drzewa w Parku Zdrojowym

Wycinają drzewa w Parku Zdrojowym
fot. UM Jastrzębie

W mieście prowadzone są prace wycinkowe w Parku Zdrojowym. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo przechodniów, usunąć drzewa obumierające i grożące połamaniem.

 

Wycince poddane zostają stare drzewa, spróchniałe u podstawy, zgniłe czy uschnięte. Na ich miejsce Jastrzębski Zakład Komunalny nasadzi 30 nowych drzew. Taką decyzje wydał  Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach.

- Na terenie Parku Zdrojowego nowe drzewa mają pojawić się do końca roku. Wśród nich znajdą się takie rodzaje jak dąb szypułkowy, buk pospolity, lipa drobnolistna, wiąz szypułkowy, topola biała, choina kanadyjska, sosna czarna oraz sosna limba, gdyż właśnie takie nasadzenia zalecił Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach - informuje jastrzębski magistrat.

W sumie, na nowe nasadzenia w tym roku, miasto ma zamiar przeznaczyć ponad 195 tysięcy złotych. Dzięki temu pojawią się nie tylko nowe drzewa, ale również krzewy czy kwiaty.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
to jest żart12.03.2018 22:06

to jest chyba jakis żart najpierw wycinaja drzewa bo trzeba droge porzerzyc droge ktorej wogule tam nie powinno byc. niech zrobiom cos z tymi opuszczonymi dworcami bo byl na gornym podpalony chyba z 10 razy

alergik17.02.2018 17:33

a kiedy wytniecie te wszystkie pylące drzewa które uciążliwe dla alergików

Stolarz17.02.2018 16:04

Powycinać wszystkie drzewa wystarczy że będzie trawa i kwiatki i powstawiać dużo ławek , będzie ślicznie i bezpiecznie .

Monika17.02.2018 13:25

U nas w Niemcach w Parkach nie ma drzew i wszystkim się podoba , a jak się komu nie podoba to leci do Brazylii do dżungli i wszyscy są zadowoleni .

Basia17.02.2018 13:10

No i bardzo dobrze niech wycinają , na co komu potrzebne drzewa w parku , lepiej więcej ławek wstawić na to miejsce.

ekospoko II16.02.2018 17:09

O to chodzi. Teraz sie okazało, że mamy smog. Wcześniej chyba nie było.

ekospoko16.02.2018 13:05

Artykuł dla maluczkich , tłumaczący działania władzy. Władzy centralnej w walce o "puszczę" tego rodzaju działań zabrakło. Gdyby władza lokalna była inna może nawet znalazłaby się "wiewiórka która została brutalnie zamordowana" podczas wycinki. Taka sytuacja - ekolodzy śpią ,ale obudzą się kiedy zacznie rządzić kto inny - taka sytuacja .

Pokaż wszystkie opinie (16)