Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Eko Okna
16 lutego 2018

Wdowy i sieroty zasypią premiera listami

Wdowy i sieroty zasypią premiera listami
fot. pixabay

Nadal nie wiadomo, czy wdowy i sieroty po zmarłych pracownikach otrzymają ekwiwalent z tytułu utraty prawa do deputatu węglowego. Pojawił się nowy pomysł w tej sprawie.

- Zachęcamy wdowy i sieroty po zmarłych pracownikach kopalń do pana premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie deputatu węglowego. Ministrowie pana premiera nie wyrabiają, nie potrafią skutecznie rozwiązać tej sprawy. Pozostaje pisać listy bezpośrednio do premiera, może ta forma nacisku odniesie pożądany skutek - mówił poseł Krzysztof Gadowski.

Poseł Gadowski podczas czwartkowej konferencji prasowej ocenił pracę wiceministra ministra energii Grzegorza Tobiszowskiego. Wskazując na najniższe wydobycie węgla w Polsce od roku 1950, zamknięciu pięciu kopalń, trwałe zlikwidowanie 9 tys. miejsc pracy w górnictwie i ok. 30 tys. w firmach okołogórniczych pozbawienie 250 tys. osób prawa do deputatów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
an24.02.2018 20:17

dlaczego wdowy nie mają dostać deputatu węglowego po zmarłym mężu czy te dzieci i zony są temu winne? Czy te rodziny należy ukarć za śmierć

go godz. 6.5419.02.2018 9:06

Nierób i ł.... to jesteś ty. Siedząc przy kompie chciałbyś dostatnie żyć! Co pani prezydent ma wspólnego z górnictwem oprócz corocznego wnioskowania do rady miasta o podwyżkę podatków i innych zobowiązań. Nie znasz ich kompetencji więc nie pisz bzdur. Ta pani to sobie może (...).

Gość19.02.2018 9:06

Żadna kobieta która nie miała ukończone 50 lat życia nie dostawała żadnej renty po mężu !!!!! ośle .Jeśli już to tylko dzieci.

Zagorowski19.02.2018 6:54

Bardzo dobrze zabeac tym nierobom wszystko.do roboty lajzy jedne.jeszcze raz zabrac wszystko panie prezesie i pani prezydent

Urlik18.02.2018 18:13

Wstydu nie mają.przez całe zycie żyły jak pączki w masle,dostały wysokie renty na siebie i dzieci a teraz im jeszcze mało,a co z dziećmi i wdówkami po kucharzach,budowlańcach czy kierowcach???

Aneta 18.02.2018 18:12

Posty mówią same za siebie kolejny raz rząd PIS-u podzielił naród Polski :(
Brawo Wy!!!

dep18.02.2018 15:33

niektóre mają już dawno nowych mężów, ale ciągle chcą po tym poprzednim/poprzednich deputat ! Jak to jest ? Sierotą też się nie jest całe życie, tylko do określonego wieku (bodajże 18-u lat pod warunkiem uczenia się).

Pokaż wszystkie opinie (51)