Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
16 lutego 2018

Wdowy i sieroty zasypią premiera listami

Wdowy i sieroty zasypią premiera listami
fot. pixabay

Nadal nie wiadomo, czy wdowy i sieroty po zmarłych pracownikach otrzymają ekwiwalent z tytułu utraty prawa do deputatu węglowego. Pojawił się nowy pomysł w tej sprawie.

- Zachęcamy wdowy i sieroty po zmarłych pracownikach kopalń do pana premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie deputatu węglowego. Ministrowie pana premiera nie wyrabiają, nie potrafią skutecznie rozwiązać tej sprawy. Pozostaje pisać listy bezpośrednio do premiera, może ta forma nacisku odniesie pożądany skutek - mówił poseł Krzysztof Gadowski.

Poseł Gadowski podczas czwartkowej konferencji prasowej ocenił pracę wiceministra ministra energii Grzegorza Tobiszowskiego. Wskazując na najniższe wydobycie węgla w Polsce od roku 1950, zamknięciu pięciu kopalń, trwałe zlikwidowanie 9 tys. miejsc pracy w górnictwie i ok. 30 tys. w firmach okołogórniczych pozbawienie 250 tys. osób prawa do deputatów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW chce wybudować nową kopalnię? JSW chce wybudować nową kopalnię?

JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (51)
an24.02.2018 20:17

dlaczego wdowy nie mają dostać deputatu węglowego po zmarłym mężu czy te dzieci i zony są temu winne? Czy te rodziny należy ukarć za śmierć

go godz. 6.5419.02.2018 9:06

Nierób i ł.... to jesteś ty. Siedząc przy kompie chciałbyś dostatnie żyć! Co pani prezydent ma wspólnego z górnictwem oprócz corocznego wnioskowania do rady miasta o podwyżkę podatków i innych zobowiązań. Nie znasz ich kompetencji więc nie pisz bzdur. Ta pani to sobie może (...).

Gość19.02.2018 9:06

Żadna kobieta która nie miała ukończone 50 lat życia nie dostawała żadnej renty po mężu !!!!! ośle .Jeśli już to tylko dzieci.

Zagorowski19.02.2018 6:54

Bardzo dobrze zabeac tym nierobom wszystko.do roboty lajzy jedne.jeszcze raz zabrac wszystko panie prezesie i pani prezydent

Urlik18.02.2018 18:13

Wstydu nie mają.przez całe zycie żyły jak pączki w masle,dostały wysokie renty na siebie i dzieci a teraz im jeszcze mało,a co z dziećmi i wdówkami po kucharzach,budowlańcach czy kierowcach???

Aneta 18.02.2018 18:12

Posty mówią same za siebie kolejny raz rząd PIS-u podzielił naród Polski :(
Brawo Wy!!!

dep18.02.2018 15:33

niektóre mają już dawno nowych mężów, ale ciągle chcą po tym poprzednim/poprzednich deputat ! Jak to jest ? Sierotą też się nie jest całe życie, tylko do określonego wieku (bodajże 18-u lat pod warunkiem uczenia się).

Pokaż wszystkie opinie (51)