Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
16 lutego 2018

Anna Hetman: "To jest brutalna walka polityczna"

Anna Hetman: "To jest brutalna walka polityczna"
fot. UM Jastrzębie

Stowarzyszenie „Dla Jastrzębia", z którym związana jest prezydent Anna Hetman, postanowiło nie przyjąć pieniędzy na realizację zadań, które otrzymało w drodze konkursu. Prezydent uznała, że zarzuty, jakie się w związku z tym pojawiły są przejawem ostrej walki politycznej.

Stowarzyszenie Dla Jastrzębia uzyskało 82 tys. zł na realizacje zadań z dziedziny kultury. Pieniądze zostały zdobyte w drodze konkursu, w którym startowały organizacje pozarządowe. Taka sytuacja spowodowała pojawienie się zarzutów o tym, że organizacja prezydent miasta była uprzywilejowana podczas postępowania konkursowego. 

- Konkurs był przeprowadzony zgodnie z zasadami. Wszystkie wymogi formalno-prawne zostały zachowane. Nie spodziewałam się, że organizacja, która przedstawiła ciekawe projekty kulturalne dla mieszkańców Jastrzębia spotka się z tak wielkim hejtem w Internecie. Moim zdaniem mamy do czynienia z brutalną walką polityczną, a nie merytorycznym podejściem do całej sytuacji - mówiła prezydent Anna Hetman. 

Stowarzyszenie Dla Jastrzębia zdecydowało się zrezygnować z realizacji projektów. 

- Nie istnieją żadne podstawy prawne, które dyskwalifikowałyby bądź wykluczały naszą organizację z udziału w konkursie. Chcieliśmy aktywnie włączyć się w życie miasta, integrować mieszkańców, budować ich tożsamość, a najmłodszym jastrzębianom,  którzy nie mają możliwość wyjazdów wakacyjnych, zapewnić ciekawą formę wypoczynku, organizując zajęcia edukacyjno-rekreacyjno-sportowe (...) Chcemy podkreślić, że stowarzyszenie „Dla Jastrzębia"  nie jest formacją polityczną lecz organizacją pozarządową, mającą na celu promocję kultury i miasta, aktywizację mieszkańców i integrację międzypokoleniową. W związku z dużą falą hejtu rezygnujemy z realizacji projektu, mając nadzieję, że pieniądze te trafią do organizacji, którym dobro miasta i jego mieszkańców jest równie bliskie sercu, jak nam – czytamy m.in. w oświadczeniu zarządu stowarzyszenia „Dla Jastrzębia".

Klub Prawo i Sprawiedliwość wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. 

- Jeśli Prezydent Anna Hetman chciała się popisać rzekomo kulturalnym działaniem, ma do dyspozycji przeszło 400 milionowy budżet miasta, którym w zdecydowanej większości włada sama jako władza wykonawcza. Innymi słowy nie zgadzamy się na wyrywanie pieniędzy przeznaczonych na dotację innym stowarzyszeniom, które rzeczywiście działają z pobudek pro kulturowych a nie mających na celu zdobycie władzy, więc z pobudek pro politycznych - napisał radny  Szymon Klimczak (PiS).

Pełna oświadczenie Klubu Radnych PiS

Polub i udostępnij
Czytaj też

Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych Handel i matematyka, czyli konkurs dla najlepszych

"Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE "Cześć Europo"! Młodzież poznaje UE

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (88)
Antoni Boryna20.02.2018 10:38

Decyzja by wystąpić o tak dużą dotację była niewątpliwie błędem. Nie przewidziano społecznego oddźwięku decyzji o przyznaniu pieniędzy. Nikt nie puknął się w głowę i nie zastanowił się, jak to zostanie odebrane, nawet jeżeli spełnione zostały wszystkie wymogi formalne.
Kolejnym błędem, stanowiącym konsekwencję pierwszej decyzji, była rezygnacja z pieniędzy. Zostało to potraktowane jako przyznanie się do winy.
Pani Prezydent została wysadzona na minę przez ludzi ze stowarzyszenia i musi robić dobrą minę do złej gry. Taki trochę słaby początek zmagań przedwyborczych.
A tak przy okazji. Za każdym razem, gdy słucham lub czytam wypowiedzi pana Klimczaka, to utwierdzam się w przekonaniu, że jest to dość nierozgarnięty i odczuwający deficyt inteligencji młody człowiek, który za wszelką cenę chcę zaistnieć.
Mamie i tacie pana Szymona musi być przykro.

do godz. 21.4420.02.2018 8:41

Pupilu, zapomniałeś dodać, że po wygranych wyborach zatrudniła w urzędzie za grubą kasę spokrewnioną rodzinę z Rybnika bo byli twarzami jej kampanii wyborczej. W 2016 r. zatrudniła na stołku swojego zastępcy szefa klubu PO prowadzącego działalność gospodarczą a uprzednio pracującego u posła z PO!!! Miała być mocną figurą popierana przez PO, a okazała się słabiutkim pioneczkiem.

do Żałuję że nie mam władzy19.02.2018 21:44

Tyleś się napisałem ale zapomniałeś o jednym. Hetman nie jest i nigdy nie była członkiem PO ignorancie. Została tylko przez nią poparta w ostatnich wyborach...

gość19.02.2018 21:11

Nie ma zamiaru głosować na panią Hetman ani nikogo z PO!!!

Żaluję że nie mam absolutnej władzy.19.02.2018 21:07

"Pani Hetman spełnia warunki do emerytury i z tego nie skorzystała" -Pani jest o rok ode mnie młodsza i nie powinna nawet marzyć o spełnieniu warunków. Ona jako członek PO powinna mieć odebrane prawo do wieku emerytalnego jako kobieta- bez względu na to czy jest czy nie jest zatrudniona. Jej prawo w tym temacie to milczeć gdyz jej partia okradła wstecznie Ustawą POmostową setki tysięcy mężczyzn zatrudnionych w przeszłości w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ,w soboty i swięta , w nadgodziny -bez dni zamiennie wolnych. Jej partia i ona emeryture powinna spedzać jako niewolnik w kamieniołomach odrabiajac krzywdy wielu ludzi. Niech zapozna się z Ustawą Pomostową a zrozumie ile krzywd uczynili jako POdłe s.ur... .:1. Wsteczne działanie ustawy z 2008 aż na rok 1998, na niekorzyść,,...ma się liczyć tylko rzeczywisty czas pracy więc wszelka absencja w tym chorobowa jest odliczana nawet ta która była związana z tymi warunkami......zapomnieli dodać na zasadzie równości stron wobec prawa, że ponad- ustawowy czas pracy który za komuny i postkomuny był w PRL u nagminny i nie tylko, powinien być na odmianę doliczany... no i wprowadzono nowe tabele prac w tych warunkach (bez prawa kontroli sądowej zakresu tych wykazów ? sąd nie może ich rozszerzać?jakby zjedli wszystkie rozumy..... ..Okradli też tym samym wszystkich tak wykołowanych z ochrony przedemerytalnej w stosownym do poprzednich lat wieku..co łącząc z Ich stanem zdrowia itd itd ...nawet pracujacych przy Izotopach promieniotwórczych nie oszczedili

mx19.02.2018 17:46

Nie mam zamiaru głosować na Jastrzębski PIS \\\ a szczególnie na Kasze .

gość19.02.2018 9:02

Jest oczywiste, że pani Hetman prowadzi brutalną walkę polityczną. Po odejściu na emeryturę to może otworzyć działalność gospodarczą w zakresie organizowania imprez i pikników!!! Kiedy odchodzą na emeryturę dyrektorki opieki społecznej? Nowy kandydat już czeka!

Pokaż wszystkie opinie (88)