Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
Queens Chicken
16 lutego 2018

Anna Hetman: "To jest brutalna walka polityczna"

Anna Hetman: "To jest brutalna walka polityczna"
fot. UM Jastrzębie

Stowarzyszenie „Dla Jastrzębia", z którym związana jest prezydent Anna Hetman, postanowiło nie przyjąć pieniędzy na realizację zadań, które otrzymało w drodze konkursu. Prezydent uznała, że zarzuty, jakie się w związku z tym pojawiły są przejawem ostrej walki politycznej.

Stowarzyszenie Dla Jastrzębia uzyskało 82 tys. zł na realizacje zadań z dziedziny kultury. Pieniądze zostały zdobyte w drodze konkursu, w którym startowały organizacje pozarządowe. Taka sytuacja spowodowała pojawienie się zarzutów o tym, że organizacja prezydent miasta była uprzywilejowana podczas postępowania konkursowego. 

- Konkurs był przeprowadzony zgodnie z zasadami. Wszystkie wymogi formalno-prawne zostały zachowane. Nie spodziewałam się, że organizacja, która przedstawiła ciekawe projekty kulturalne dla mieszkańców Jastrzębia spotka się z tak wielkim hejtem w Internecie. Moim zdaniem mamy do czynienia z brutalną walką polityczną, a nie merytorycznym podejściem do całej sytuacji - mówiła prezydent Anna Hetman. 

Stowarzyszenie Dla Jastrzębia zdecydowało się zrezygnować z realizacji projektów. 

- Nie istnieją żadne podstawy prawne, które dyskwalifikowałyby bądź wykluczały naszą organizację z udziału w konkursie. Chcieliśmy aktywnie włączyć się w życie miasta, integrować mieszkańców, budować ich tożsamość, a najmłodszym jastrzębianom,  którzy nie mają możliwość wyjazdów wakacyjnych, zapewnić ciekawą formę wypoczynku, organizując zajęcia edukacyjno-rekreacyjno-sportowe (...) Chcemy podkreślić, że stowarzyszenie „Dla Jastrzębia"  nie jest formacją polityczną lecz organizacją pozarządową, mającą na celu promocję kultury i miasta, aktywizację mieszkańców i integrację międzypokoleniową. W związku z dużą falą hejtu rezygnujemy z realizacji projektu, mając nadzieję, że pieniądze te trafią do organizacji, którym dobro miasta i jego mieszkańców jest równie bliskie sercu, jak nam – czytamy m.in. w oświadczeniu zarządu stowarzyszenia „Dla Jastrzębia".

Klub Prawo i Sprawiedliwość wydał specjalne oświadczenie w tej sprawie. 

- Jeśli Prezydent Anna Hetman chciała się popisać rzekomo kulturalnym działaniem, ma do dyspozycji przeszło 400 milionowy budżet miasta, którym w zdecydowanej większości włada sama jako władza wykonawcza. Innymi słowy nie zgadzamy się na wyrywanie pieniędzy przeznaczonych na dotację innym stowarzyszeniom, które rzeczywiście działają z pobudek pro kulturowych a nie mających na celu zdobycie władzy, więc z pobudek pro politycznych - napisał radny  Szymon Klimczak (PiS).

Pełna oświadczenie Klubu Radnych PiS

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto podzieliło 400 tys. zł  Miasto podzieliło 400 tys. zł

"Wiolinki" śpiewały patriotycznie "Wiolinki" śpiewały patriotycznie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (88)
Antoni Boryna20.02.2018 10:38

Decyzja by wystąpić o tak dużą dotację była niewątpliwie błędem. Nie przewidziano społecznego oddźwięku decyzji o przyznaniu pieniędzy. Nikt nie puknął się w głowę i nie zastanowił się, jak to zostanie odebrane, nawet jeżeli spełnione zostały wszystkie wymogi formalne.
Kolejnym błędem, stanowiącym konsekwencję pierwszej decyzji, była rezygnacja z pieniędzy. Zostało to potraktowane jako przyznanie się do winy.
Pani Prezydent została wysadzona na minę przez ludzi ze stowarzyszenia i musi robić dobrą minę do złej gry. Taki trochę słaby początek zmagań przedwyborczych.
A tak przy okazji. Za każdym razem, gdy słucham lub czytam wypowiedzi pana Klimczaka, to utwierdzam się w przekonaniu, że jest to dość nierozgarnięty i odczuwający deficyt inteligencji młody człowiek, który za wszelką cenę chcę zaistnieć.
Mamie i tacie pana Szymona musi być przykro.

do godz. 21.4420.02.2018 8:41

Pupilu, zapomniałeś dodać, że po wygranych wyborach zatrudniła w urzędzie za grubą kasę spokrewnioną rodzinę z Rybnika bo byli twarzami jej kampanii wyborczej. W 2016 r. zatrudniła na stołku swojego zastępcy szefa klubu PO prowadzącego działalność gospodarczą a uprzednio pracującego u posła z PO!!! Miała być mocną figurą popierana przez PO, a okazała się słabiutkim pioneczkiem.

do Żałuję że nie mam władzy19.02.2018 21:44

Tyleś się napisałem ale zapomniałeś o jednym. Hetman nie jest i nigdy nie była członkiem PO ignorancie. Została tylko przez nią poparta w ostatnich wyborach...

gość19.02.2018 21:11

Nie ma zamiaru głosować na panią Hetman ani nikogo z PO!!!

Żaluję że nie mam absolutnej władzy.19.02.2018 21:07

"Pani Hetman spełnia warunki do emerytury i z tego nie skorzystała" -Pani jest o rok ode mnie młodsza i nie powinna nawet marzyć o spełnieniu warunków. Ona jako członek PO powinna mieć odebrane prawo do wieku emerytalnego jako kobieta- bez względu na to czy jest czy nie jest zatrudniona. Jej prawo w tym temacie to milczeć gdyz jej partia okradła wstecznie Ustawą POmostową setki tysięcy mężczyzn zatrudnionych w przeszłości w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ,w soboty i swięta , w nadgodziny -bez dni zamiennie wolnych. Jej partia i ona emeryture powinna spedzać jako niewolnik w kamieniołomach odrabiajac krzywdy wielu ludzi. Niech zapozna się z Ustawą Pomostową a zrozumie ile krzywd uczynili jako POdłe s.ur... .:1. Wsteczne działanie ustawy z 2008 aż na rok 1998, na niekorzyść,,...ma się liczyć tylko rzeczywisty czas pracy więc wszelka absencja w tym chorobowa jest odliczana nawet ta która była związana z tymi warunkami......zapomnieli dodać na zasadzie równości stron wobec prawa, że ponad- ustawowy czas pracy który za komuny i postkomuny był w PRL u nagminny i nie tylko, powinien być na odmianę doliczany... no i wprowadzono nowe tabele prac w tych warunkach (bez prawa kontroli sądowej zakresu tych wykazów ? sąd nie może ich rozszerzać?jakby zjedli wszystkie rozumy..... ..Okradli też tym samym wszystkich tak wykołowanych z ochrony przedemerytalnej w stosownym do poprzednich lat wieku..co łącząc z Ich stanem zdrowia itd itd ...nawet pracujacych przy Izotopach promieniotwórczych nie oszczedili

mx19.02.2018 17:46

Nie mam zamiaru głosować na Jastrzębski PIS \\\ a szczególnie na Kasze .

gość19.02.2018 9:02

Jest oczywiste, że pani Hetman prowadzi brutalną walkę polityczną. Po odejściu na emeryturę to może otworzyć działalność gospodarczą w zakresie organizowania imprez i pikników!!! Kiedy odchodzą na emeryturę dyrektorki opieki społecznej? Nowy kandydat już czeka!

Pokaż wszystkie opinie (88)