Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
19 lutego 2018

Drony sprawdzą jakość powietrza w Jastrzębiu?

Drony sprawdzą jakość powietrza w Jastrzębiu?
fot. pixabay

Smog daje się we znaki szczególnie teraz w okresie zimowym. Są miasta, które do walki z tym zjawiskiem postanawiają zaprzęgnąć nowoczesną technikę - drony. Być może nasze miasto również zastosuje tego typu rozwiązania.

Dzisiaj, w poniedziałek, powietrze w naszym mieście nie jest najlepsze. Tradycyjnie w tym niechlubnym rankingu królują następujące rejony miasta: Komuny Paryskiej, Pszczyńska, Bogoczowiec, Staszica, Cieszyńska, 1 Maja.

Straż Miejska zapewnia, że dokonuje systematycznej kontroli palenisk. Ostatnio prezydent Anna Hetman przyznała, że miasto czyni starania, żeby także za pomocą dronów kontrolować to, czym właściciele domów jednorodzinnych palą w piecach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

8 mln zł na walkę ze smogiem 8 mln zł na walkę ze smogiem

Jak ochronić rower przed kradzieżą? Jak ochronić rower przed kradzieżą?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
do dorian21.02.2018 17:51

i co tam cwaniaczku? kontrola był, pojawił się ekopatrol i o dziwo byli miło zaskoczeni, suche drewno, węgiel dobrej klasy energetycznej i co tu dużo pisać na delikatny nosek dorianka:D

Robo20.02.2018 21:18

Nadal nie kumam po co więc mają latać nad kominem jak mogą wejść do kotłowni i sprawdzić czym jest aktualnie palone w piecu.

mx20.02.2018 19:55

kiedy wyśle SM drona do Bzia nad kurnik i poda skład chemiczny wyziewów wydobywających się do powietrza .

do robo20.02.2018 18:58

własnie nasze prawo jest dziurawe i z tymi kontrolami w domu to nie jest tak jak myslisz, SM ma gow..e prawo

do robo20.02.2018 18:37

ten dron nie będzie Ci robił zdjęć tylko analizował skład spalin, taki projekt już działa np. w Katowicach

Robo20.02.2018 13:06

I taki ten naród głupi !!! A państwowa kasa znów pójdzie w błoto jak się okaże że pierwsza sprawa w sądzie będzie za ochroną prywatności. Po co te drony ??? Robię kontrolę w domu i już!!! Ale jak państwo bogate to stać na zabawki.

do robo20.02.2018 10:49

ales ty dziwny, tez mi cos ,twoja zona albo córka w łazience.... poczeka dronek az ty na klopik siądziesz , taki bezradny

Pokaż wszystkie opinie (40)