Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
19 lutego 2018

Robert Biedroń: "Miasto ma być sexy"

Robert Biedroń: "Miasto ma być sexy"
fot. UM Jastrzębie

Tłumy mieszkańców przyszły w piątek do kina Centrum, aby spotkać się z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem. Wszystko to w ramach cyklu prezydent Anny Hetman „O mieście bez politykowania”.  

Robert Biedroń to rozpoznawalna osoba w całym kraju. Obecnie pełni urząd Prezydenta Słupska. Na spotkanie w Jastrzębiu przybyli nie tylko nasi mieszkańcy, ale też goście z Rybnika, Sosnowca i innych miejscowości.

Robert Biedroń mówił o tym, jak wielki wpływ na działania polityków mają zwykli ludzie, jeśli tylko wykażą się determinacją i aktywnością.

- Macie państwo problem smogu. Od tego będą umierać wasze dzieci. Ja bym dawno szturmował biura radnych, posłów, urzędników, aby znalazły się pieniądze na wymianę kotłów CO. To jest dla was ważna sprawa, a więc działajcie. Mógłbym też teraz, dzisiaj zapytać ilu z was było w biurze radnego, przyszło na spotkanie z panią prezydent, aby przedstawić swoje sprawy. Ilu z was zna radnych Rady Miasta, Sejmiku czy posłów i interesuje się ich działalnością? Czy państwo wiecie, co robią ci, którzy was wybrali? Czy łączycie się w stowarzyszenia, grupy osób, aby zmusić polityków do działań, których oczekujecie? - mówił m.in. Robert Biedroń.

Prezydent Słupska odniósł się także do tego, że ważne jest to, jak miasto wygląda. Jakie stwarza warunki do życia ludziom. Czy zachęca do wspólnego spędzania wolnego czasu.

- Miasto musi być sexy. Ma zachęcać mieszkańców do wyjścia z domu, do wspólnego spędzania wolnego czasu, spotykania się, rozmawiania. Tylko wówczas ludzie będą chcieli zostać w takim miejscu, założyć rodzinę i żyć -  przekonywał.

Robert Biedroń zwracał też uwagę na to, że walka partyjna, która zdarza się w polskich samorządach nie służy miastom, gminom, a jej negatywne skutki odczuwają przede wszystkim mieszkańcy.

- To, że zablokuje się jakąś fajną inicjatywę, przewróci budżet do góry nogami. Zablokuje jakiś sensowny projekt, jest tak naprawdę uderzeniem w mieszkańców, a nie prezydenta, bo to mieszkańcy stracą możliwość na coś pozytywnego - uzasadniał.

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Jastrzębianie ruszają w Himalaje - szczyt Nun 7135 m n.p.m. Jastrzębianie ruszają w Himalaje - szczyt Nun 7135 m n.p.m.

"Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla" "Śląsk będzie stopniowo odchodził od węgla"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (77)
Rols21.02.2018 7:02

@Rozumie płacz,

Tyle napisałeś, tyle wymęczyłeś, a nic merytorycznego.

Krzysztofa Karonia niech Pani prezydent zaprosi.

szczepionkowy faszyzm20.02.2018 22:49

Czytam ten art, i jakoś cały czas mam jakiś "niesmak"...
Jeśli ktoś krzyczy, że "tak, grzeszę ile mogę, bo tak chcę", to niech potem nie ma pretensji do ludzi, że go tylko przez pryzmat "grzechu rowerowego" oceniają....

tik tak20.02.2018 22:44

Ej peowcy zaproście tez swojego banitę Niesiołowskiego . Szczaw i mirabelki :) Niech opowie jak donosił na narzeczoną do SB . Albo jak uderzył dziennikarkę , Fajna ekipa z tego PO .
A już nowa reklama młody Wałęsa przyjeżdża . Syn Bolka który wyciągnął z pudła syna który jeździł po pijaku , pomroczność jasna go uchroniła .

Wacha20.02.2018 20:00

Pani Prezydent bardzo proszę zaprosić Posła Scerbe , On ma bardzo dużo ciekawych pomysłów .

gość20.02.2018 19:19

Za chwilę przyjedzie kolejny polityk, syn "Bolka" i znowu będzie sexy. Wszystko to w ramach cyklu prezydent Anny Hetman ?O mieście bez politykowania? A sexy - gdzie?

Rozumie płacz20.02.2018 19:11

Iluż to przygłupów pisze. Ich małe rozumki nie ogarniają tematu, bo są zbyt małe. Ale mają potrzebę wypowiedzenia się. Nieważne co napiszą. Ważne, że udowodnią, że składać literki potrafią.
O chorym z nienawiści trzeba wyjaśnić straszną dla nich prawdę. Nienawiść zabija. Nie tylko tych, do których skierowana jest nienawiść ale przede wszystkim tych, którzy nienawidzą.
I jeszcze jedno. Pan poseł Gadowski stara się walczyć o region w którym został wybrany. Tylko z tego nic nie wychodzi. Bo on jest tylko posłem i to z partii przegranej, z PO. Pan Matusiak mógłby zrobić znacznie więcej. Ale nie chce. On jest służalczy wobec swego szefa. A szef, chce niszczyć a nie pomagać. Niszczyć i kłamać, że pomagać. Dawać i zabierać to co dał, udając, że daje on a zabiera ktoś inny. Ile osób głośno i wyraźnie zadało pytanie posłowi Matusiakowi, CO ZROBIŁ DLA SWEGO REJONU??? Jego odpowiedź będzie bełkotliwa i niezrozumiała. Małe rozumki zawyją z zachwytu, bo będzie im się wydawać, że Matusiak powiedział tak mądrze jak nikt do tej pory. Ale małymi rozumkami można łatwo sterować. Zawsze podchwycą jakieś bzdurne hasło i będą się nim posługiwać.

Kłamcy20.02.2018 19:09

Kto roznosi ploty, Biedroń nie był w biurze posła. Kłamstwami nigdzie nie dojedziecie!!!

Pokaż wszystkie opinie (77)