Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
19 lutego 2018

Pożeglowali po morzach i ocenach. Był rum i szanty

Pożeglowali po morzach i ocenach. Był rum i szanty
fot. Maciej Kanik

Niezwykły benefis miał miejsce w piątek w Domu Zdrojowym. Kapitan Jerzy Radomski świętował półwieczne żeglowanie po morzach i oceanach. Chętnych do wysłuchania jego gawędy nie zabrakło.

Było tak jak na jachcie. No, prawie. Na scenie w Domu Zdrojowym królowała biała płachta żagla. Nie zabrakło szant w wykonaniu  Arkadiusza KOSMOSA Wąsika. Był oczywiście główny bohater wieczoru - kapitan Jerzy Radomski. Pozostawało jeszcze tylko wczucie się w morską atmosferę i już można było niemalże usłyszeć szum fal przeplatanych gawędą kapitana. Któż by pomyślał, że wszystko zaczęło się w niepozornym warsztacie - maszoperii, znajdującym się na terenie kopalni Moszczenica.

Kapitana Radomskiego nie trzeba było długo przekonywać, aby zaczął snuć swoja gawędę. Prowadzący Robert Szymański zadbał o dobrą atmosferę spotkania i w taki sposób prowadził rozmowę, aby słuchacze mogli poczuć się jak podczas prawdziwego rejsu. Poczuć smak przygody i morską bryzę.

-  Kapitan Jerzy Radomski dokonał wielkiej rzeczy. Nie chodzi tu tylko o kilkadziesiąt lat żeglowania, chociaż to budzi ogromny szacunek, ale o zbudowanie od podstaw jachtu - Czarny Diament, który do dzisiaj jest sprawny. Kapitan udowodnił nam wszystkim, że warto realizować swoje plany, trzeba być tylko być odpowiednio zdeterminowanym, konsekwentnym - mówił Robert Szymański.

Kapitan Jerzy Radomski został w styczniu uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój, który Rada Miasta nadała jednogłośnie. Podczas benefisu nie mogło więc zabraknąć prezydent Anny Hetman, która w imieniu społeczności lokalnej przekazała kapitanowi najlepsze życzenia.

- Pan kapitan pokazał wszystkim, że marzenia się spełniają, że można w swoim życiu dokonać rzeczy niezwykłych i być wzorem dla innych, pokazać im kierunek, którym można podążać. Wśród mieszkańców Jastrzębia znaleźli sie ludzie, którzy kontynuują pasję,  zaszczepioną przez pana kapitana - mówiła prezydent.

Na zakończenie spotkania był tort, życzenia, ustawiła się dług kolejka do zdobycia autografu w książce „Czarny Diament tnie oceany”, która jest podsumowaniem wszystkich przygód, perypetii i eskapad kapitana Jerzego Radomskiego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kpt. Jerzy Radomski :"Nie zamierzam zwijać żagli" Kpt. Jerzy Radomski :"Nie zamierzam zwijać żagli"

Kapitan Jerzy Radomski Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój Kapitan Jerzy Radomski Zasłużony dla Miasta Jastrzębie-Zdrój

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość13.01.2019 11:33

Witam p Kapitanie Tadeusz zebrało mnie na wspomnienia z Czarnym Diamentem dowoziłem czerwonym mercedesem żeglarzy z Katowic na rejsy po Europie szczególnie utkwił mi w pamięci powrót z Splitu do Jastrzębia Wracała wtedy pańska córka z synem po wakacjach ile to było przygód na granicach Pozdrawiam gorąco Majtek Tedi

Gość20.02.2018 18:27

11 Harcerska Drużyna Wodna "Golęszyce" też była na benefisie :D
Czuwaj Ahoj!

lapany20.02.2018 18:23

Do kapitana Jerzy Radomski gdzie obecnie cumuje przy keji jacht ,,Czarny Diament ''wykonany i zbudowany dzięki Dyrektorowi KWK Moszczenica i pośrednio wszyscy pracownicy miedzy innymi ja ,mieszkam na pomorzu to go odwiedzę kaszub

Radio Teheran20.02.2018 6:16

@Żeglarz

Najlepiej o charakterze i postawie Kapitana swiadcza jedna opowiesc, jako to w Dubrowniku trzeba teraz placic 150EUR za dobe zamiast 3EUR w przeszlosci.

Otos owe 150EUR i rejs jachtem, mimo, ze kwota wieksza, jest 1000x latwiejsze dla przecietnego Polaka niz kiedys. Myli sie Kapitan. Kiedys zeglarstwo bylo elitarne, a nie teraz.

Żeglarz19.02.2018 18:03

R T jest takim zbukiem, który uwielbia wtrącać się w to o czym mało wie. Gdzieś coś słyszał, resztę wymyślił, sądząc, ze jego rozum działa. Myli się bardzo w swej ocenie. Znam ta sprawę bardzo dobrze, bo uczestniczyłem w tej budowie. Pływałem z Jurkiem tym jachtem. Gdyby nie on, nie popłynął bym nigdzie, bo ten jacht były teraz złomem. Wybudować jacht to początek początek. Utrzymanie go, to poważny i bardzo kosztowny problem. Brawo, Jurku ! Zawsze stopy wody pod kilem.

Sztygar19.02.2018 16:43

Kosmos na prezydenta miasta!!! To jest fajny gość. Facet ma łeb na karku i pomysły odjechane.

Radio Teheran19.02.2018 15:54

@Robert

Niech ludzie wiedza, ze jacht nie budowal sie sam, ani z odpadow. Mecenasem calego przedsiewziecia byla kopalnia a posrednio wszyscy pracownicy.
Paszport w 1978 r. nie lazal w szufladzie a byl zdeponowany na milicji.
Sukces wiec mial wielu ojcow, ze tak powiem. Potem, po latach, przylatuje jakis czlowiek i opowiada o swojej determinacji.

Pokaż wszystkie opinie (9)