Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
19 lutego 2018

Jastrzębianin zginął w Tatrach przysypany lawiną

Jastrzębianin zginął w Tatrach przysypany lawiną
fot. GKS 1962 Jastrzębie

W minioną niedziele w słowackich Tatrach lawina przysypała dwoje Polaków - mężczyznę i kobietę z Jastrzębia-Zdroju. 35-latek mimo podjętej renimacji zmarł. Piotr był wieloletnim kibicem GKS 1962 Jastrzębie.

W niedzielę w Tatrach Wysokich, po stronie Słowackiej w rejonie Doliny Staroleśnej zeszła lawina. Masywy śniegu przysypały dwóch Polaków. Ogólnie na miejscu zdarzenia było pięciu naszych rodaków. Świadkowie zdarzenia zawiadomili służby ratunkowe i zaczęli odkopywanie zakopanych w śniegu ludzi. Słowacka Horska Zachranna Służba informację o zdarzeniu otrzymała około godz. 13:00. Natychmiast wysłano śmigłowiec z ratownikami. Po przybyciu na miejsce podjęto akcję ratunkową.

- Do akcji ratunkowej przystąpił lekarz i ratownik pogotowia górskiego, wspomagani przez cztery inne osoby. Podjęto reanimację 35-letniego mężczyzny, ale bezskutecznie. 30-letnia Kobieta, która również znajdowała się w lawinisku, była w poważnym stanie. Udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie przewieziono helikopterem do szpitala. Służba Ratownictwa Górskiego zwraca uwagę, że w wysokich Tatrach istnieje zwiększony  3. stopień zagrożenia lawinowego - informuje słowacka Horska Zachranna Służba. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JKH GKS Jastrzębie wygrywa po raz kolejny JKH GKS Jastrzębie wygrywa po raz kolejny

JKH pewnie zwycięża z mistrzami Polski! JKH pewnie zwycięża z mistrzami Polski!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
gośćć23.02.2018 10:17

nie żyje :(

Gość23.02.2018 0:08

:-(

Gość22.02.2018 22:31

Co z dziewczyną?!

Janusz Nosacz 21.02.2018 0:54

jak zwykle mi was zal glupie polaczki, wszedzie bije wam z mordy piana..

Ewa20.02.2018 22:32

Szok szok tacy młodzi ludzie kondolencje dla rodziców braci i dla całej rodziny

snickers20.02.2018 16:03

Kondolencje dla rodziny,miałem okazje rozmawiać kilka razy z Piotrkiem i to był fajny sympatyczny gość.Bardzo przykra wiadomość

Gosc20.02.2018 13:24

Ludzie ile w Was jadu przez te komentarze tracę wiarę w ludzi
Znam bardzo dobrze ta dziewczynę jest wspaniała kobieta a to była jej pasja tak samo jak p. Piotra a wypadek może zdarzyć się wszędzie

Do Taternika20.02.2018 12:46

Dziękuję za taką pasje....

Janush20.02.2018 10:40

Do Janosik - totalnie sie zgadzam, skoro tam szedł to na swoje życzenie i musiał się liczyć z tym, że może zginąć, po co takie rzeczy rozgłaszać??? zero pożytku publicznego ani jakiegokolwiek innego

Taternik20.02.2018 9:15

Lawina zeszła na szlaku czy szli do jakiegoś konkretnego miejsca? Jak ma na imię dziewczyna i w jakim jest stanie???.
Niestety by dojsc czasem do wyzej połozonych jaskiń tez przechodzi się przez teren lawinowy, nie wszystko da sie przewidziec. Czasem ma się wolne raz na miesiac by na 3 dni gdzies pojechać i trzeba ryzykować ,osoby siedzace przed TV i domatorzy nie rozumieja ludzi z pasja ktorzy zaliczaja sczyty, w zimie, jaskinie i wiele innych miejsc gdzie ryzyko śmierci jest wpisane w cene.W tatrach zginąc można od pioruna w pogodny dzień .

Pokaż wszystkie opinie (25)