Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
20 lutego 2018

JSW: Ciągle bez Zakładowego Układu Pracy

JSW: Ciągle bez Zakładowego Układu Pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej pracownicy coraz bardziej pytają, kiedy będą mogli zapoznać się z nowym Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy.  Jak się okazuje, nie tak szybko.

Układ Zbiorowy Pracy to ważny dokument, bo znajdują się w nim zapisy o sposobie wynagradzania pracowników, jak również najważniejsze zasady organizacji pracy w zakładzie. Oczekiwano, że dokument ten zostanie wynegocjowany pomiędzy zarządem JSW a związkami zawodowymi do końca 2017 roku. Tak się jednak nie stało.

-  Układ zbiorowy jest ciągle negocjowany. W wielu obszarach porozumieliśmy się ze stroną społeczną. Zostało jeszcze kilka ważnych punktów do wynegocjowania i myślę, że wprowadzenie nowego układu to nie kwestia tygodni, ale raczej miesięcy - wyjaśniał dla gazety Jastrzębski Węgiel (Luty nr 3 (156) / 2018) prezes JSW Daniel Ozon.

Przypomnijmy, że działacze tzw. reprezentatywnych organizacji związkowych deklarowali, że ZUZP zostanie przyjęty przez pracowników podczas referendum. Jak na razie nie są znane treści ZUZP, które już zostały wynegocjowane.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Cobrus23.02.2018 14:56

Związki walczą o wolne weekendy w handlu jednocześnie na kopalniach podpisują "porozumienia" by zarobki podnieść, ale tylko tym,co będą pracować w soboty i niedziele !!! jak by tu nazwać takie działania ? proszę te "reprezentatywne" związki (przedstawicieli) by sami nazwali swoje "sukcesy" w negocjacjach płacowych !

Bado23.02.2018 9:00

Trzeba mieć nierówno pod stropem by pchać się w dzisiejszych czasach do górnictwa. Za młodu skazywać się "za niewolnika". Jak nic za 3-5 lat podniosą wiek emerytalny tak jak w policji czy wojsku (TO NIEUNIKNIONE-bo ZUS już ledwie zipie). Pamiętajmy też,że za 3 lata kończy się okres ochronny dla pracowników JSW (dany przy prywatyzacji przez akcje). W górnictwie można "robić" ale za związkowca albo od nadsztygara wzwyż... Ale obawiam się ,że te miejsca są już zajęte na co najmniej trzy pokolenia.

górnik z Knurowa22.02.2018 18:50

Kiedy wyrównacie nam związkowcy płace w KWK Knurów i Szczygłowice?

rybnik22.02.2018 18:38

Do Gość 20.02.2018 11:18 Z tą płacą związaną z wydobyciem to do końca nie masz racji.
W każdej kopalni są różne warunki Geologiczne. Mimo mniejszego postępu górnik pracujący np.
ze słabym stropem, wodą i innymi zagrożeniami narobi się bardziej niż ten który tego nie ma
a ma większy postęp!

KOLO22.02.2018 10:52

Solidaruchy juz nas dobrze sprzedaja ,zreszta jak zawsze robota w Jsw tez tylko jak ,podpiszesz przynaleznosc do Solidarnosci ,to co sie dzieje to jest jeszcze gożej jak za Po.

Szafaroza pniowek21.02.2018 13:57

My ukladu zbiorowego niepoczebujemy

lik5921.02.2018 9:15

Każda zwłoka z wprowadzeniem układu zbiorowego to konkretne pieniądze dla spółki,dlatego będzie to odwlekane w nieskończoność,a gadkę,że jest do dopracowania jeszcze kilka kwestii można nawiązać do wywieszki w sklepie-zaraz wracam!!!

Pokaż wszystkie opinie (22)