Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Eko Okna
20 lutego 2018

JSW: Odwieszają świadczenia. Koniec kryzysu

JSW: Odwieszają świadczenia. Koniec kryzysu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Związki zawodowe porozumiały się z zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej w sprawie przywrócenia świadczeń pracowniczych zawieszonych w 2015 r. w związku z sytuacją kryzysową firmy. 

Z dniem 1 marca przywróceniu ulegają następujące elementy wynagrodzenia: wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy, wynagrodzenie za czas urlopu, wypłata pomocy szkolnych, premia BHP, bilety z karty górnika.

Zarząd JSW w ubiełym roku zdecydował o przywróceniu deputatu węglowego i czternastki, a nagrodę barbórkową wypłacono w całości.

Przypomnijmy, świadczenia socjalne dla pracowników kopalni zostały zawieszone po protestach pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej w lutym 2015 roku. Związki zawodowe zgodziły się wtedy na zrzeknięcie się niektórych przywilejów w zamian za odejście z funkcji prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego. Był to również ruch, który miał odciążyć firmę finansowo w czasie kryzysu.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie Co z węglem dla emerytów górniczych? Dyskusja w Sejmie

Nadchodzi spadek cen węgla koksującego? Nadchodzi spadek cen węgla koksującego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (86)
Gość28.02.2018 19:30

zero przywileji do gorników ---maja dośc

Ewa25.02.2018 22:33

Do gk dobrze pan napisał bo taka jest prawda jak sie pod dupą pali to do związków zeby pomogły a tak to piszą ze nie sa potrzebne co chcą załatwić do związków na bramie złapią pod wpływem alkocholu do związków zeby pomogły przenieś z oddziału na inny oddział do związków na inna kopalnie do związków ci hejtezy to niech sie wezmą za uczciwa prace a nie podgrzewają ludzi a oni wszystko łapią cieszyć sie ze jest Praca

tomasz23.02.2018 11:59

Do górnik z Knurowa: będzie jak wprowadzą nowy ZUZP, na Budryku też tak było jak wszedł do spółki że zarobki były mniejsze w porównaniu do reszty kopalń

górnik z Knurowa22.02.2018 18:47

A co z wyrównaniem płac na KWK Knurów i Szczygłowice?

darek22.02.2018 15:40

A emeryci dalej nienazarci i mysla ze ktos im.bedzie dalej w dupe ladowac wegiel itd. Siedzisz na emeryturze to siedz cicho.

gk22.02.2018 14:41

Ciekawe ilu z was pracuje na kopalni bo mu związki pomogły.Ilu było na wczasach.Ilu miało problemy.Ilu by nie pracowało gdyby nie związki.Kiedy płacą- związki,kiedy to kiedy tamto.Codziennie dzwonią.Jak ci nie pasuje to się wypisz ale to ty decydujesz kto jest delegatem z twojego oddziału.Pamiętaj jak ci się noga podwinie nikt ci nie pomoże prócz ZZ.

techgornika22.02.2018 13:37

Na starej umowie dźwignęli weekend o grosze a na nowej po odliczeniu skroili 150 złotych haha tak to nawet Jaś Fasola nie daje się robić

Pokaż wszystkie opinie (86)