Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
22 lutego 2018

W tych miejscach najczęściej dochodzi do potrącenia pieszych

W tych miejscach najczęściej dochodzi do potrącenia pieszych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W rejonie skrzyżowań często dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. W środę jastrzębska drogówka przeprowadziła działania „Bezpieczne skrzyżowanie”, podczas której policjanci zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z łamania przepisów ruchu drogowego.

W rejonie skrzyżowań dochodzi najczęściej do potracenia pieszych oraz innych kolizji i wypadków. Dlatego mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności!

- Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość do panujących warunków, zachowaniu bezpiecznego odstępu od poprzedzającego samochodu i stosowaniu, w przypadku zmniejszonej przejrzystości powietrza, świateł mijania. Podczas środowych działań  po raz kolejny mundurowi przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Mycha23.02.2018 8:26

Jak zawsze kierowcy mówią że ślepi piesi, piesi że ślepi kierowcy. A prawda taka, jak ktoś myśli, że jest ważniejszy od innych, że jemu/jej sie bardziej śpieszy to nie będzie uważał na drodze. Przestańcie być świętymi krowami i za kółkiem i na przejściu i może będzie mniej wypadków. A dla bezpieczeństwa pieszych proponuje zrobić przejścia podziemne lub kładki nad jezdnią, postawić barierki na krzyż żeby nie wpadali na ulice z rozpędu. Jest wiele opcji trzeba tylko myśleć.

Gena23.02.2018 0:55

Teraz ludzie przechodzą przez pasy nie zwracają uwagi czy coś jedzie bo mają pierwszeństwo to właśnie jest chore kiedyś gdy auto miało pierwszeństwo było mniej tragedii pieszy bardziej uważał teraz idzie jak święta krowa a kierowcy są różni napewno było bezpieczniej

mieszkanka22.02.2018 20:21

Należy też wbić pieszym do głowy że przed wejsciem na pasy najlepiej dobrze rozejrzeć się.Co z tego że ma pierwszeństwo,samochód się naprawi a życia nikt nie wróci i o tym powinni wszyscy pamiętać

Gość22.02.2018 11:59

DO zrobić światła!!

Po co światła jak stare święte krowy i tak na czerwonym przechodzą a małolaty to wcale nie zwracają uwagi na światła tylko telefon w ręce!

Pod SUPERSAMEM to samo dzieje się już od lat i nikt z tym nic nie robi. Na Alejach top samo. A ponoć monitoring mamy.

do do Leszek22.02.2018 11:46

Wystarczy przed takim progiem ustawić odpowiedni znak i sam zapłacisz za swoje zawieszenie.

Oko proroka22.02.2018 10:45

Światła nie chronią przed brakiem wyobraźni , głupotą i ciężką nogą

Do Leszek 22.02.2018 10:35

Będziesz oddawał pieniądze za naprawy zawieszenia samochodów. Progi nie mogą szkodzić. Mają tylko przypomnieć o zwolnieniu. Zawsze do tego przejścia podjeżdżam ostrożnie. Ale należy karać tych, którzy wchodzą na jezdnię w kapturze na głowie wpatrzeni w swój debilny smartfon.

Pokaż wszystkie opinie (11)