Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
22 lutego 2018

Andrzej Matusiak przegrywa przed sądem. Będzie się odwoływał

Andrzej Matusiak przegrywa przed sądem. Będzie się odwoływał
fot. materiały policyjne

Andrzej Matusiak, wiceprzewodniczący Rady Miasta (PiS), publikując na Facebooku nieprawdziwe informacje, naruszył dobra osobiste innego członka swojej partii - Gerarda Weycherta. Tak uznał w swoim nieprawomocnym wyroku Sąd Okręgowy w Gliwicach.

W styczniu 2017 roku Andrzej Matusiak udostępnił na swoim profilu facebookowym informację na temat Gerarda Weycherta, prezesa Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Według nich Weychert miał być pijany i pomylić radiowóz policyjny z taksówką. Policjanci zmuszeni byli zawieź go do izby wytrzeźwień.

Prezes GSM wytoczył radnemu proces o zniesławienie.

- Jestem oburzony tym, jak radny mógł rozpowszechniać publicznie informacje zniesławiające mnie. Nie pomyliłem radiowozu z taksówką. Nie byłem pijany i nie przewieziono mnie do izby wytrzeźwień. Publikację pana Andrzeja Matusiaka odbieram, jako atak na moją osobę i chęć zdyskredytowania mnie w oczach opinii publicznej. Jak widać sąd nie miał żadnych wątpliwości i uznał, że zostałem zniesławiony - mówił Gerard Weychert.

W dniu 14 lutego br. zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Gliwicach uznał, że Andrzej Matusiak naruszył dobre imię oraz godność Gerarda Weycherta i nakazał radnemu złożenie przeprosin na łamach prasy oraz zapłacenie na rzecz prezesa GSM kwoty 5 tys. zł oraz pokryć koszty postępowania.

- Nie powinno komentować się wyroków sądów, jednak jest on dla mnie niezrozumiały. Nie ja byłem autorem tych treści, a tylko udostępniłem ja na profilu FB. Na tej samej zasadzie wiele innych osób mogłoby ponieść odpowiedzialność karną. Wyrok nie jest prawomocny i złożę od niego apelację - uzasadniał wiceprzewodniczący Rady Miasta Andrzej Matusiak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm "Solidarność": PiS gorsze od PO. Nepotyzm

Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa? Dzięki posłowi Matusiakowi powstaje sala koncertowa?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
mirabelka27.04.2018 13:41

Panie Matusiak, to Pan nie wie,ze się nie udostępnia takich niesprawdzonych informacji. Niech Pan nie zachowuje się jak niedojrzałe dziecko. Miej Pan trochę honoru męskiego. Wsyt mi ,że takie osby jak pan tak się zachowują.

Mieszkaniec24.02.2018 15:27

A prezes kiedy ma urodziny?

123424.02.2018 12:51

A co To niby Weychert taki święty? Jak wypije to hoho. Juz nie wspomnę jak kobiety do niego wzdychaja. Dobra bajera musi byc.

ć24.02.2018 11:19

Tadeusz M. Nie kłam. To nie z oskarżenia prywatnego. To zwykła sprawa cywilna. Z prywatnego to Ty masz sprawę.

do godz. 15.4724.02.2018 11:13

Na urodziny przychodzą Ludzie, którzy coś sobą reprezentują, wykształceni i inteligentni. Nie intersuj się ICH urodzinami i nie napinaj się, bo Ci żyłka pęknie w .....

Gość24.02.2018 8:08

Na urodziny przyjdą wszyscy czy co powinni. Na urodziny się nie zaprasza ale jest super gdy Ludzie pamiętają. O nich pamiętają i Ich doceniają więc frekwencja będzie pewna. Podajcie ile osób było w ubiegłym roku u tych z PO?

Gość24.02.2018 2:38

A co cię obchodzą bliźniaki. Na twoje na pewno nie przyjdzie nikt!!! Odczep się od nich raz na zawsze krasulo.

Pokaż wszystkie opinie (40)