Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
22 lutego 2018

Miesięcznik samorządowy "Jastrząb" jednak powraca

Miesięcznik samorządowy "Jastrząb" jednak powraca
fot. UM Jastrzębie

Bezpłatny miesięcznik informacyjny „Jastrząb”, po miesięcznej przerwie powraca. Zmieniona została jego objętość, jak również sposób dystrybucji, ale informacje na temat miasta znowu trafią do rąk mieszkańców.

Los miesięcznika samorządowego stanął pod znakiem zapytania, kiedy radni podczas sesji budżetowej w grudniu zdecydowali o skasowaniu pieniędzy na jego wydawanie. Wówczas ze strony radnych PiS padały argumenty, że jest to gazeta prezydencka i pełni rolę propagandową.

- Przerwa w wydawaniu gazety spowodowana była brakiem pieniędzy na jej wydruk, ze względu na zmiany w budżecie, jakich dokonała Rada Miasta na wniosek opozycyjnych radnych. W tym czasie otrzymywaliśmy od Państwa wiele sygnałów i próśb o wznowienie publikacji. Wiedząc jak ważne dla Państwa jest otrzymywanie informacji w tej formie, zrobiłam wszystko, by gazeta ponownie trafiła do Waszych rąk - informuje prezydent Anna Hetman.

W chwili obecnej bezpłatny miesięcznik informacyjny „Jastrząb” ma mniej stron, zmienił się także sposób dystrybucji - obecnie gazeta w liczbie 30 tys. egzemplarzy trafi do jastrzębskich gospodarstw domowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb" Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Czy radni obniżą wynagrodzenie prezydent miasta? Czy radni obniżą wynagrodzenie prezydent miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
...28.02.2018 20:27

Bardzo dobrze że jest ta gazeta , wielu ludzi było zdziwione że komuś przeszkadzała. Ta likwidacja to tylko i wyłącznie gra polityczna radnych PIS

szczepionkowy faszyzm25.02.2018 20:47

"otrzymywaliśmy od Państwa wiele sygnałów i próśb o wznowienie publikacji"
- nie wstyd Wam tak kłamać? Brakuje tej propagandy z "figurą"?
Niech ktoś wreszcie wystawi do wyborów przedsiębiorcę, lub sprawdzonego menedżera...

lol24.02.2018 23:35

Wcale nie została - czy na bipie są unieważnioen projekty?

Do Gościa z 2:5024.02.2018 21:49

Jakbyś wiedział, to ta uchwała jak i jej poprzednia wersja została unieważniona przez nadzór prawny wojewody :D

Gość24.02.2018 9:51

No i co z tego, że jest. Kolejny bardzo drogi bubel!!! Czy nie szkoda naszych podatków na te kolorowe zdjęcia Anny H. i jej reklamę?

Gość24.02.2018 7:56

Zarezerwowane w budżetu miasta 500 tysięcy zł do wyłącznej dyspozycji pani Hetman to jest OK? Na co je przeznaczy? Kampanię wyborczą, zapraszanie różnych ludzi do miasta przed wyborami, nagrody??? To tzw. "fundusz reprezentacyjny" prezydenta miasta. Czy nie ma pilniejszych potrzeb w mieście? A podobno na smog brakuje kasy!

Gość24.02.2018 2:50

Czy prezydent miasta, Anna Hetman, wykonuje UCHWAŁĘ NR XXII.202.2017 Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie przyjęcia Statutu gazety ?Jastrząb?? Czy działa już uchwalona Rada Programowa? Rada Miasta wykonanie uchwały powierzyła prezydentowi miasta. Co na to Rada Miasta? Zamieszczam link do uchwały RM:

https://bip.jastrzebie.pl/uchwala/53049/uchwala-nr-xxii-202-2017 

Pokaż wszystkie opinie (54)