Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
23 lutego 2018

Idą mrozy. Ogrzewalnia czeka na bezdomnych

Idą mrozy. Ogrzewalnia czeka na bezdomnych
fot. UM Jastrzebie

Zgodnie z prognozami meteorologicznymi w ciągu kilku najbliższych dni należy spodziewać się ujemnych temperatur, szczególnie w nocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy wtedy, kiedy osoby bezdomne będą potrzebowały pomocy.

- Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, penetrują kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie -  informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób bezdomnych czy samotnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 możemy uratować czyjeś życie!

Przypominamy, że w Jastrzębiu działa ogrzewalnia dla osób bezdomnych i znajduje się przy ul. Północnej. Można z niej korzystać w godz. 18:30 do 9:00. W trzech przenośnych kontenerach można bezpłatnie skorzystać z prysznica, toalet, przygotować sobie kawę,  herbatę, znaleźć schronienie przed chłodem. W czasie, kiedy z ogrzewalni korzystają osoby bezdomne na miejscu znajduje się strażnik miejski, który w razie potrzeby udziela niezbędnej pomocy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
dysydent26.02.2018 8:23

Nie jestem żadnym katolikiem ani ''rydzykowskim''więc masz pecha, a oni nie wzięli się na ulicy ''niespodziewanie '' tylko przez własne działanie i na własne życzenie tam są bo im tak wygodnie więc jakim prawem mają żyć kosztem moich podatków?

do "Gość 24.02.2018 13:43"25.02.2018 13:14

Coś to zmienia? Izba wytrzeźwień nie jest dla bezdomnych lecz dla pijanych "w kotlet schabowy".
Za sen w izbie się płaci. Jak ściągnąć pieniądze od tych, którzy ich nie mają ?
"dysydent" przejął sposób myślenia PiS. Bycie wrogiem wszystkich to bardzo chrześcijańskie katolów Rydzykowskich. Nie zauważył, że też się może znaleźć niespodziewanie na ulicy. Life is brutal, mówią mądrzy. A tych coraz mniej.

Gość25.02.2018 9:37

Ogrzewalnia od 18:30 do 9:00 , a dlaczego nie całą dobę ? przynajmniej nie włóczyłoby się ich tak dużo po mieście .

lol24.02.2018 14:01

Postulat : "wydrukować" internet bezdomnym (tak jak drukują podobno "prezesowi") - będą na bieżąco i każdemu atlas kotów + gazetkę "Jastrząb" . POparcie wzrośnie ,w zakładach karnych peło ma już 80% i roooośnie

Gość24.02.2018 13:43

Izba wytrzezwien jest potrzebna ,a nie ogrzewalnia. Przyjezdzają do nas z całego regionu-ogrzewalnie, jadlodzielnie. W Rybniku zwinęliby ich do izby wytrzezwien i byłoby po sprawie.

jastrzebianin 7424.02.2018 6:31

Bezdomny może nie przeczyta. Ale ma wiedzieć każdy mieszkaniec aby pomóc w imię miłości bliźniego. "Cokolwiek uczyniliście najmniejszemu z braci moich - Mnieście uczynili..." Mówi Jezus. Zastanawiałeś się kiedyś, że Ty za takiego człowieka bezdomnego tez jesteś odpowiedzialny? Nie przechodź więc obojętnie biegnąc w czasie tegiego mrozu do swojego ciepłego mieszkania. Dzięki władzom, ze już drugi rok działa ogrzewalnia.

dysydent24.02.2018 1:35

Jakim prawem z pieniędzy podatników ogrzewacie tych rosłych nierobów którzy wolą walić w beret te swoje wynalazki a potem ''leżeć i pachnieć'' niż wziąć się do uczciwej pracy? Może jeszcze hotel all inclusive im zafundujcie ?? Jeść dostaną ,ogrzewalnie maja więc po pracować co skoro można żyć na koszt podatnika a potem odwdzięczyć się waląc kolce i lejąc gdzie popadnie ,w pasażach ,w klatkach schodowych i na ulicach.

Pokaż wszystkie opinie (11)