Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
23 lutego 2018

Idą mrozy. Ogrzewalnia czeka na bezdomnych

Idą mrozy. Ogrzewalnia czeka na bezdomnych
fot. UM Jastrzebie

Zgodnie z prognozami meteorologicznymi w ciągu kilku najbliższych dni należy spodziewać się ujemnych temperatur, szczególnie w nocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy wtedy, kiedy osoby bezdomne będą potrzebowały pomocy.

- Funkcjonariusze patrolują skwery, ogródki działkowe, penetrują kanały ciepłownicze, zarośla, opuszczone budynki i inne, rzadko odwiedzane miejsca. Jednak nie do każdej osoby policjanci są w stanie dotrzeć, dlatego zwracamy się z apelem o reagowanie i informowanie służb porządkowych o każdym przypadku ujawnienia osoby leżącej na chodniku, czy śpiącej na ławce. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie -  informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Nie pozostawajmy obojętni na los osób bezdomnych czy samotnych, którym grozić może zamarznięcie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997 możemy uratować czyjeś życie!

Przypominamy, że w Jastrzębiu działa ogrzewalnia dla osób bezdomnych i znajduje się przy ul. Północnej. Można z niej korzystać w godz. 18:30 do 9:00. W trzech przenośnych kontenerach można bezpłatnie skorzystać z prysznica, toalet, przygotować sobie kawę,  herbatę, znaleźć schronienie przed chłodem. W czasie, kiedy z ogrzewalni korzystają osoby bezdomne na miejscu znajduje się strażnik miejski, który w razie potrzeby udziela niezbędnej pomocy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Samochód dachował na wiadukcie Samochód dachował na wiadukcie

Włamywał się do myjni, kradł obrączki i portfele Włamywał się do myjni, kradł obrączki i portfele

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
dysydent26.02.2018 8:23

Nie jestem żadnym katolikiem ani ''rydzykowskim''więc masz pecha, a oni nie wzięli się na ulicy ''niespodziewanie '' tylko przez własne działanie i na własne życzenie tam są bo im tak wygodnie więc jakim prawem mają żyć kosztem moich podatków?

do "Gość 24.02.2018 13:43"25.02.2018 13:14

Coś to zmienia? Izba wytrzeźwień nie jest dla bezdomnych lecz dla pijanych "w kotlet schabowy".
Za sen w izbie się płaci. Jak ściągnąć pieniądze od tych, którzy ich nie mają ?
"dysydent" przejął sposób myślenia PiS. Bycie wrogiem wszystkich to bardzo chrześcijańskie katolów Rydzykowskich. Nie zauważył, że też się może znaleźć niespodziewanie na ulicy. Life is brutal, mówią mądrzy. A tych coraz mniej.

Gość25.02.2018 9:37

Ogrzewalnia od 18:30 do 9:00 , a dlaczego nie całą dobę ? przynajmniej nie włóczyłoby się ich tak dużo po mieście .

lol24.02.2018 14:01

Postulat : "wydrukować" internet bezdomnym (tak jak drukują podobno "prezesowi") - będą na bieżąco i każdemu atlas kotów + gazetkę "Jastrząb" . POparcie wzrośnie ,w zakładach karnych peło ma już 80% i roooośnie

Gość24.02.2018 13:43

Izba wytrzezwien jest potrzebna ,a nie ogrzewalnia. Przyjezdzają do nas z całego regionu-ogrzewalnie, jadlodzielnie. W Rybniku zwinęliby ich do izby wytrzezwien i byłoby po sprawie.

jastrzebianin 7424.02.2018 6:31

Bezdomny może nie przeczyta. Ale ma wiedzieć każdy mieszkaniec aby pomóc w imię miłości bliźniego. "Cokolwiek uczyniliście najmniejszemu z braci moich - Mnieście uczynili..." Mówi Jezus. Zastanawiałeś się kiedyś, że Ty za takiego człowieka bezdomnego tez jesteś odpowiedzialny? Nie przechodź więc obojętnie biegnąc w czasie tegiego mrozu do swojego ciepłego mieszkania. Dzięki władzom, ze już drugi rok działa ogrzewalnia.

dysydent24.02.2018 1:35

Jakim prawem z pieniędzy podatników ogrzewacie tych rosłych nierobów którzy wolą walić w beret te swoje wynalazki a potem ''leżeć i pachnieć'' niż wziąć się do uczciwej pracy? Może jeszcze hotel all inclusive im zafundujcie ?? Jeść dostaną ,ogrzewalnie maja więc po pracować co skoro można żyć na koszt podatnika a potem odwdzięczyć się waląc kolce i lejąc gdzie popadnie ,w pasażach ,w klatkach schodowych i na ulicach.

Pokaż wszystkie opinie (11)