Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°18°
26 lutego 2018

Jastrzębska i czeska straż miejska o przestępczości narkotykowej

Jastrzębska i czeska straż miejska o przestępczości narkotykowej
fot. SM Jastrzębie

Jastrzębską Straż Miejską odwiedzili przedstawiciele odpowiednika tej służby z Karwiny. Mundurowi wymienili się doświadczeniami na temat przestępczości narkotykowej oraz łączności radiowej, za pomocą której porozumiewają się funkcjonariusze.

Projekt polegał będzie na modernizacji posiadanego przez Straż Miejską w Jastrzębiu-Zdrój sprzętu łączności radiowej, aby umożliwić ponadgraniczn porozumiewanie się z czeskimi odpowiednikami Straży Miejskiej w Karwinie. System łączności stosowany obecnie przez jastrzębską jednostkę opiera się na dystrybucji sygnału radiowego poprzez kanały analogowe. Taki sposób łączności ogranicza zasięg jej oddziaływania wyłącznie do terenu miasta. Działania zaplanowane w projekcie przewidują zmianę pasma dystrybucji na cyfrowe, które pozwoli zwiększyć zasięg i umożliwić koordynowanie działań na znacznie większa skalę (m.in. dzięki systemowi GPS w urządzeniach).

Upływ czasu użytkowania posiadanego obecnie sprzętu łączności, poza oczywistymi usterkami spowodowanymi przez codzienną pracę, generuje także problemy z dostępem do części zamiennych czy też urządzeń peryferyjnych (ładowarki, anteny), które zostały już wycofane z produkcji.

Dodatkowo przeprowadzone zostaną działania profilaktyczne, które mają zabiegać eksperymentowaniu przez młodzież z narkotykami. Jastrzębscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w programie z zakresu profilaktyki uzależnień realizowanym w partnerskim mieście – Karwinie, gdzie obecnie stacjonuje specjalnie przygotowany, profilaktyczny pociąg Revolution Train. W dniach 20-21 kwietnia, około 300 uczniów z jastrzębskich placówek oświatowych uda się do naszych południowych sąsiadów, aby wziąć udział w tym niecodziennym, a jednocześnie bardzo popularnym w Czechach i Niemczech programie prewencyjnym.

Koszt całkowity projektu to 39 201,20 euro, a dodatkowo działania Jastrzębia-Zdroju wsparte zostały kwotą 1176,46 euro z budżetu państwa. Wizyta, która stanowiła cenną okazję do wymiany doświadczeń, odbyła się w ramach projektu transgranicznego „Łączność ponad granicami – zintensyfikowanie komunikacyjnego potencjału SM z Jastrzębia-Zdroju z MP Karvina”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Straż Miejska najwięcej interweniuje w sprawie ciszy nocnej Straż Miejska najwięcej interweniuje w sprawie ciszy nocnej

Strażnicy miejscy będą lokalizowani za pomocą GPS Strażnicy miejscy będą lokalizowani za pomocą GPS

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Do Gość z godz. 14.4026.02.2018 17:48

Jeżeli jesteś w stanie wszystko udowodnić to nie powinieneś teraz siedzieć przed klawiaturą, ale składać właśnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstw na Krakowskiej w prokuraturze i przedstawić te dowody.

Gość26.02.2018 15:34

To, że czynności nie są podejmowane ma związek z czym? Z wykazem środków odurzających i substancji psychotropowych, trudno jest wykazać czym diler handluje, tymi dzisiejszymi wynalazkami. Kto ma w tej materii wiedzę proszę o kom.

Gość26.02.2018 14:40

Dilerka w Jastrzębiu ma się doskonale. Jest handelek stacjonarny, jest handelek z samochodu. Można bardzo dobrze zarobić na tym interesie bez wychodzenia z domu. Ćpuny z dnia na dzień w gorszym stanie. Ale kogo to obchodzi. Tego z jakiś przyczyn nikt nie kontroluje. Koszt w złotych projektu 164.645,00 zł. Zrobią zdjęcia, że coś odbyło się, opublikują i na tym koniec. Jestem wstanie to wszystko udowodnić. Do 12:43 bardzo się mylisz.

Do ???26.02.2018 12:43

Wystarczy, że wezwą patrol Policji i przytrzymają ćpunów lub dilera do ich przyjazdu.

do ???26.02.2018 11:33

Jesteś ćpunem, więc słabo rozumujesz, choć jesteś przekonany o swej genialności. Buuu ha ha !!!

???26.02.2018 10:02

Straż Wiejska i narkotyki co mają wspólnego, nawet jak komuś wypadnie z kieszeni podczas legitymowania obywatela to nie będą wiedzieli co zrobić., ha, ha

lemoniadowa hiena26.02.2018 9:55

Tępić ćpunów

Pokaż wszystkie opinie (14)