Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
26 lutego 2018

Jastrzębska i czeska straż miejska o przestępczości narkotykowej

Jastrzębska i czeska straż miejska o przestępczości narkotykowej
fot. SM Jastrzębie

Jastrzębską Straż Miejską odwiedzili przedstawiciele odpowiednika tej służby z Karwiny. Mundurowi wymienili się doświadczeniami na temat przestępczości narkotykowej oraz łączności radiowej, za pomocą której porozumiewają się funkcjonariusze.

Projekt polegał będzie na modernizacji posiadanego przez Straż Miejską w Jastrzębiu-Zdrój sprzętu łączności radiowej, aby umożliwić ponadgraniczn porozumiewanie się z czeskimi odpowiednikami Straży Miejskiej w Karwinie. System łączności stosowany obecnie przez jastrzębską jednostkę opiera się na dystrybucji sygnału radiowego poprzez kanały analogowe. Taki sposób łączności ogranicza zasięg jej oddziaływania wyłącznie do terenu miasta. Działania zaplanowane w projekcie przewidują zmianę pasma dystrybucji na cyfrowe, które pozwoli zwiększyć zasięg i umożliwić koordynowanie działań na znacznie większa skalę (m.in. dzięki systemowi GPS w urządzeniach).

Upływ czasu użytkowania posiadanego obecnie sprzętu łączności, poza oczywistymi usterkami spowodowanymi przez codzienną pracę, generuje także problemy z dostępem do części zamiennych czy też urządzeń peryferyjnych (ładowarki, anteny), które zostały już wycofane z produkcji.

Dodatkowo przeprowadzone zostaną działania profilaktyczne, które mają zabiegać eksperymentowaniu przez młodzież z narkotykami. Jastrzębscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w programie z zakresu profilaktyki uzależnień realizowanym w partnerskim mieście – Karwinie, gdzie obecnie stacjonuje specjalnie przygotowany, profilaktyczny pociąg Revolution Train. W dniach 20-21 kwietnia, około 300 uczniów z jastrzębskich placówek oświatowych uda się do naszych południowych sąsiadów, aby wziąć udział w tym niecodziennym, a jednocześnie bardzo popularnym w Czechach i Niemczech programie prewencyjnym.

Koszt całkowity projektu to 39 201,20 euro, a dodatkowo działania Jastrzębia-Zdroju wsparte zostały kwotą 1176,46 euro z budżetu państwa. Wizyta, która stanowiła cenną okazję do wymiany doświadczeń, odbyła się w ramach projektu transgranicznego „Łączność ponad granicami – zintensyfikowanie komunikacyjnego potencjału SM z Jastrzębia-Zdroju z MP Karvina”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem Oznakuj swój rower - złodziej będzie miał problem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Do Gość z godz. 14.4026.02.2018 17:48

Jeżeli jesteś w stanie wszystko udowodnić to nie powinieneś teraz siedzieć przed klawiaturą, ale składać właśnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstw na Krakowskiej w prokuraturze i przedstawić te dowody.

Gość26.02.2018 15:34

To, że czynności nie są podejmowane ma związek z czym? Z wykazem środków odurzających i substancji psychotropowych, trudno jest wykazać czym diler handluje, tymi dzisiejszymi wynalazkami. Kto ma w tej materii wiedzę proszę o kom.

Gość26.02.2018 14:40

Dilerka w Jastrzębiu ma się doskonale. Jest handelek stacjonarny, jest handelek z samochodu. Można bardzo dobrze zarobić na tym interesie bez wychodzenia z domu. Ćpuny z dnia na dzień w gorszym stanie. Ale kogo to obchodzi. Tego z jakiś przyczyn nikt nie kontroluje. Koszt w złotych projektu 164.645,00 zł. Zrobią zdjęcia, że coś odbyło się, opublikują i na tym koniec. Jestem wstanie to wszystko udowodnić. Do 12:43 bardzo się mylisz.

Do ???26.02.2018 12:43

Wystarczy, że wezwą patrol Policji i przytrzymają ćpunów lub dilera do ich przyjazdu.

do ???26.02.2018 11:33

Jesteś ćpunem, więc słabo rozumujesz, choć jesteś przekonany o swej genialności. Buuu ha ha !!!

???26.02.2018 10:02

Straż Wiejska i narkotyki co mają wspólnego, nawet jak komuś wypadnie z kieszeni podczas legitymowania obywatela to nie będą wiedzieli co zrobić., ha, ha

lemoniadowa hiena26.02.2018 9:55

Tępić ćpunów

Pokaż wszystkie opinie (14)