Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
26 lutego 2018

Pędzili z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu

Pędzili z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu
fot. KMP Jastrzębie

Mimo tego, że w niedzielę na naszych drogach panowały nie najlepsze warunki, to 58 kierowców pędziło z nadmierną prędkością. Większość z nich została ukarana mandatami karnymi

Niedzielne działania miały uświadomić uczestnikom ruchu, jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. Podczas działań mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości.

- Niedzielne działania miały uświadomić uczestnikom ruchu, jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. Podczas działań mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Wśród 66 skontrolowanych kierowców, aż 58 zapomniało o ściągnięciu nogi z gazu. Ryzykowna jazda zakończyła się dla 52 z nich mandatami, zaś pozostałych przypadkach mundurowi wystąpili z wnioskiem o ukaranie. Ponadto stróże prawa wyeliminowanie z ruchu dwóch kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu oraz dwóch kierujących bez uprawnień - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Na wielu drogach naszego miasta zrobiło się bardzo ślisko. Dlatego policja  apeluje do kierujących o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi zwracają się również do pieszych i rowerzystów, aby pamiętali o elementach odblaskowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: Pieszy ma pierwszeństwo na przejściu Policja: Pieszy ma pierwszeństwo na przejściu

Zwiększą bezpieczeństwo pieszych? Zwiększą bezpieczeństwo pieszych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość II26.02.2018 11:39

Śmierć piratom drogowym. Najlepiej na miejscu.

Gość26.02.2018 11:05

Śmierć piratom drogowym

SRK26.02.2018 10:00

Ten gruby związkowiec z zofiówki już kupił prawojazdy co mu zabrali po pijaku