Konferencja Gospodarcza

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
26 lutego 2018

Pędzili z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu

Pędzili z nadmierną prędkością i pod wpływem alkoholu
fot. KMP Jastrzębie

Mimo tego, że w niedzielę na naszych drogach panowały nie najlepsze warunki, to 58 kierowców pędziło z nadmierną prędkością. Większość z nich została ukarana mandatami karnymi

Niedzielne działania miały uświadomić uczestnikom ruchu, jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. Podczas działań mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości.

- Niedzielne działania miały uświadomić uczestnikom ruchu, jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. Podczas działań mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Wśród 66 skontrolowanych kierowców, aż 58 zapomniało o ściągnięciu nogi z gazu. Ryzykowna jazda zakończyła się dla 52 z nich mandatami, zaś pozostałych przypadkach mundurowi wystąpili z wnioskiem o ukaranie. Ponadto stróże prawa wyeliminowanie z ruchu dwóch kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu oraz dwóch kierujących bez uprawnień - informuje mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Na wielu drogach naszego miasta zrobiło się bardzo ślisko. Dlatego policja  apeluje do kierujących o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi zwracają się również do pieszych i rowerzystów, aby pamiętali o elementach odblaskowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie udzielają pierwszeństwa przejazdu Nie udzielają pierwszeństwa przejazdu

Mężczyzna chciał się zabić. Przeszkodzili mu mundurowi Mężczyzna chciał się zabić. Przeszkodzili mu mundurowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość II26.02.2018 11:39

Śmierć piratom drogowym. Najlepiej na miejscu.

Gość26.02.2018 11:05

Śmierć piratom drogowym

SRK26.02.2018 10:00

Ten gruby związkowiec z zofiówki już kupił prawojazdy co mu zabrali po pijaku