Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 lutego 2018

Powstanie druga jadłodzielnia z darmowymi produktami

Powstanie druga jadłodzielnia z darmowymi produktami
fot. Jadłodzielnia  foodsharing 

Sukces pierwszej jadłodzielni w Jastrzębiu zachęcił jej twórców do uruchomienia drugiej lodówki z darmowymi produktami spożywczymi.

Sporo dyskusji wywołało funkcjonowanie jastrzębskiej jadłodzielni. Pojawiło się pytanie, czy taka forma pomocy bezdomnym i ubogim ma sens. Pomysłodawcy szafki i lodówki, z których można wziąć bezpłatne jedzenie argumentowali, że dzięki temu artykuły spożywcze nie są wyrzucane do śmietnika i ludzie dzielą się z potrzebującymi. Wkrótce ruszy druga jadłodzielnia.

- jadłodzielnia cieszy się sporym poparciem i zadowoleniem z każdej strony, więc wykorzystujemy te pokłady energii i dobrych chęci ludzi do otwarcia drugiej szafy na jedzenie. Mamy nadzieje, że to jeszcze bardziej rozpowszechni idee niemarnowania jedzenia i zagospodarowania go w inny sposób niż wyrzucenie na śmietnik. W tej chwili dzięki pomocy ludzi mamy juz prawie wszystko. Szukamy teraz pomocy przy wydrukowaniu tablic informacyjnych na jadłodzielnie - mówi Ewelina Auguścik, jedna z wolontariuszek. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu Druga jadłodzielnia w Jastrzębiu

Samorządne Jastrzębie ma nową prezeskę Samorządne Jastrzębie ma nową prezeskę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Ona 28.02.2018 8:56

Nie nie nie i jeszcze raz nie dla tego durnego pomysłu tylko szczury się zalegna bo wszędzie wokół tej jadlodzielni jest porozwalane jedzenie.

Podatnik28.02.2018 8:38

Do.ewelina auguścik; Marnowanie jedzenia? Może zacznijmy z innej strony,dlaczego to produkty żywnościowe tak szybko ulegają zniszczeniu,a no dlatego iż ich jakość nie ma nic wspólnego ze zdrową żywnością! Po pierwsze z uwagi na wysoką cenę jest mały popyt,po drugie produkty mięsne gdy się nie sprzedadzą co się z nich robi? no na pewno sprzedawca nie przekaże ich do jadłodzielni! Jaką to mamy wspaniałą wędlinę skoro po dwóch dniach leżakowania w lodówce robi się na niej delikatnie mówiąc ślizgawka a chleb,czy bułka jak świeży to jeszcze jest jadalny ale już wieczorem,gąbka!

juras27.02.2018 22:40

Zbliżają się wybory więc pewne osoby stały się bardzo aktywne. Znowu zacznie się rozdawanie balonów z głupawym uśmiechem na twarzy a po wyborach....... pocałujta w dooope misia. I znowu będzie cisza aż do następnych wyborów.

Gość27.02.2018 21:41

Nie ma gorszego hamulca gospodarki od pomocy socjalnej. Czy to w formie zasiłków, czy darmowego żarcia.

Gość27.02.2018 20:22

Zamysł jadłodzielni był rewelacyjny. Niestety, ale nie zdał egzaminu. Jedyną grupą, która z niej obecnie korzysta to bezdomni. Będzie drugą jadłodzielnia to trzeba się liczyć z tym, że bezdomni nam się sklonują.

ewelina auguścik27.02.2018 20:09

Jadłodzielnia - ma za zadanie unikania marnowania jedzenia. Każdy z nas może z niej korzystać. Każdy może dawać i każdy może brać. Nie tylko bezdomni i biedni.Niestety w naszym mieście bezdomność jest dosyć powszechna i jest tak, że przeważnie bezdomni najczęściej z tego skorzystają. Zawsze każdy może zostać wolontariuszem i pomóc przy utrzymaniu porządku . Zapraszamy :)

Gość27.02.2018 17:24

Typowe dziwaczne pomysły Samorządnego Jastrzębia .Taniec w jarze, wycisk ciał ,przyciąganie bezdomnych z całego regionu. Piechoczek i Auguścik niech otworzą jadłodzielnie u siebie.

Pokaż wszystkie opinie (17)