Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
27 lutego 2018

Czy w jastrzębskich przedszkolach będą filtry powietrza?

Czy w jastrzębskich przedszkolach będą filtry powietrza?
fot. pixabay

W sezonie jesienno-zimowym plagą jest smog, pochodzący głównie z tak zwanej niskiej emisji - przydomowych kotłowni. To niekorzystne zjawisko odbija się negatywnie przede wszystkim na osobach starszych i dzieciach.

Być może jastrzębskie przedszkola zostaną wyposażone w filtry powietrza - popularne oczyszczacze powietrza. Taki pogląd wyraziła prezydent Anna Hetman, podczas ostatniej konferencji prasowej.

- Obecnie trwa badanie możliwości pozyskania środków na ten cel. Nie jest jeszcze przesądzone czy urządzenia te będą zakupywane do przedszkoli sukcesywnie, czy też jednorazowo - mówiła prezydent.

Magistrat potwierdził też, że zakup drona, za pomocą, którego badany będzie skład chemiczny dymu wydobywający się z kominów, jest realny i wynika z potrzeby walki ze smogiem. Również w tym przypadku urzędnicy badają możliwości budżetu miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miejsc w przedszkolach nie zabraknie Miejsc w przedszkolach nie zabraknie

W przedszkolach jest więcej wolnych miejsc, niż chętnych W przedszkolach jest więcej wolnych miejsc, niż chętnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
zatroskana18.03.2018 16:56

Sama mam w domu oczyszczacz i wolałabym żeby moje dziecko też mogło normalnie oddychać w przedszkolu. Bo w samym domu to nie wystarczy. Oglądalam te Milla Home, dobra cena :)

smoczek08.03.2018 16:58

Guitra może faktycznie racja. Robi to duży obrót powietrza więc filtruje Ci na bieżąco

guitra02.03.2018 14:27

@Smog - no nie zawsze - widziałem w media expercie milla home za 7 stów, a filtry do niego są tańsze niż tzw. dużych marek

Smog28.02.2018 13:48

Gościu Dziś o 8:36 mylisz się, oczyszczacze powietrza są skuteczne, lecz koszty zakupu dobrego urządzenia i wymiany filtrów są znaczne.

Paranoja28.02.2018 8:49

Głupie pomysły.Pozamykajcie te dzieci w balonach i nie wypuszczajcie z domów to wtedy uchronicie je przed tym złym światem...juz nie wiecie co wymyślić....

Gość28.02.2018 8:36

Do Smog, ale nie poprawi jakości powietrza. To zupełnie tak, jak filtr w dzbanku , który cudownie zmienia kranówkę w niemal wodę oligoceńską.

Smog27.02.2018 23:22

Do Gość Dziś o 21:19

Nie ośmieszaj się. Oczyszczacz ma za zadanie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniu przy normalnej cyrkulacji.

Pokaż wszystkie opinie (21)