Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
27 lutego 2018

W Radzie Miasta rozpadł się klub PO. Powstał nowy

W Radzie Miasta rozpadł się  klub PO. Powstał nowy
fot. UM Jastrzębie

Ryszard Rakoczy wystąpił z Klubu Radnych Platforma Obywatelska. Od tej chwili jest radnym niezależnym. Rozpadł się Klub PO, ale powstał nowy. 

Wystąpienie Ryszarda Rakoczego z Klubu Radnych Platforma Obywatelska spowodowało to, że Klub ten przestał istnieć w jastrzębskiej Radzie Miasta z powodu zbyt małej liczby członków. Warunkiem istnienia klubu jest przynajmniej trzyosobowy skład.

Przypomnijmy, że po wyborach samorządowych w 2014 roku Ryszard Rakoczy został powołany przez prezydent Annę Hetman na jej zastępcę. W lutym 2017 roku został odwołany ze stanowiska, zastąpił go radny Roman Foksowicz z Klubu PO.

Radna Alina Chojecka (PO) odnosząc  się do tej sytuacji poinformowała o o powstaniu nowego klubu pod nazwaą Platforma Obywatelska i  Dla Jastrzębia w składzie: Alina Chojecka (przewodnicząca), Lucyna Maryniak , Bernadeta Magiera, Józef Kubera, Urszula Sobik.

- Z członkostwa w Klubie Radnych Platforma Obywatelska zrezygnowałem z przyczyn osobistych. Nie mam zamiaru wstępować w szeregi żadnej partii, będę radnym niezależnym do końca kadencji.  Pewien etap w moim życiu został zakończony. Moja blisko 4-letnia praca w samorządzie dobiega końca i mogę ją uznać za owocną. Myślę, że na tym powinienem zakończyć. Chciałbym zdementować doniesienia, że rezygnacja z członkostwa w Klubu PO ma coś wspólnego z moją pracą. Nadal pracuję w Miejskim Ośrodku Kultury, ale również w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, gdzie otrzymałem umowę-zlecenie. W żaden sposób nie wiązałbym tego z moją decyzją, raczej z moimi umiejętnościami i predyspozycjami zawodowymi. Ponadto jestem zdziwiony, że o wystąpieniu z Klubu PO poinformowali radni na konferencji prasowej Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Nie istnieje żaden związek pomiędzy tymi zdarzeniami - mówił radny niezależny Ryszard Rakoczy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (80)
Franek02.03.2018 19:39

Panie Rakoczy dlaczego Pan - wielki specjalista - wita się i strzela fotkę z takim - chłopkiem z PO, z wykształcenia polityk? Proszę wreszcie zacząć doceniać się!!!

"tylko PO do kamieniołomów"28.02.2018 20:50

?bochaterska? PO dokonała ?wyniosłych czynów?.
1.pozbawiła umarłych części zasiłków pogrzebowych .
2.Równolegle chronienie Emerytur SBeckich oraz wojskowych.
3. Wytransferowywanie z Polski olbrzymich pieniędzy za granice ?niepłacenie podatków.
4. Likwidacja posterunków Policji, niebotyczne podnoszenie cenników usług adwokackich i sądowych.
5. Ustawianie sobie Sędziów TK i ich swawola urlopowo finansowa
6.Parasol ochronny nad wszelkiej maści mafiami .
7 Brak siły i umiejętności do prowadzenia negocjacji z UE ?karne kwoty za emisje CO ,-brak żądania zamiennego zalesiania Ich pustynnych już terenów, sprowadzanie z zagranicy biomasy w cenie 1 t za 2 t polskiego węgla przy wartości opałowej 10MJ z t biomasy i 40MJ t wegla
8.. Życie prominentów ponad stan ,zwolnienie Ich z części składek ZUSu od dochodów ponad....co spowodowało ich strach przed utratą stanowisk i siłą rzeczy przez to, biedniejszymi emeryturami , wycieczki życia w tym do Maciu Piciu i cynizm w rządzeniu kraju ?po mnie to spływa, inaczej nie mógł bym być premierem?
9.Zajeżdzanie własnego przemysłu , kopalń?JSW 8 zł, wyprzedaże za bezcen mieszkań jak i fabryk. Wstecznie okradli zatrudnionych w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,za komuny także w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych z prawa do emerytur w godnym wieku.
a. pozbawili tych schorowanych już często ludzi ochrony przedemerytalnej przypisanej do tego wieku.
b. wyprowadzili przez to znaczne Ich ilości robotników na śmietniki dożycia.
c. Pobierali składki dodatkowe za nowe Emerytury POdmostowe nawet wobec tych którym te emerytury wygasili w przyszłości (młodzi obecnie pracownicy)
d. Finansować zamierzali Rekompensaty za pozbawienie tych emerytur z pieniędzy osób które ich nie dożyją a byli też zatrudnieni w tych warunkach.
10. Podnieśli Ogólny Wiek Emerytalny nie patrząc na czyjkolwiek staż pracy i okresy pracy.
( w Niemczech przy 67r obowiązywało 40 lat pracy równolegle).
11.OFE kradzież pieniędzy jak w Amber Gold i utrata zaufania pokoleń Polaków do jakiegokolwiek systemu emerytalnego chociażby święty przysięgał.
12.Chcieli by doprowadzić do waluty Euro czyniąc z nas takich samych dziadów jak obecnie zyją na Słowacji.
To o tylko mała część tych chu? ,dupy i kamieni kupy oraz Ich Podejścia do uczciwości i sprawiedliwości społecznej.

Janusz28.02.2018 20:46

jestem przekonany że tam sa bardzo wczesni emeryci górniczy. Może by Ich tak pozbawić emerytur,niech pracuja do 67r zycia.a jeżeli nie chca to do kamieniołomów do pracy bez sobót i świąt

Znawca28.02.2018 19:05

Sami frustraci tu piszą ! Malkontenci a teraz zazdrośnicy !

Gość28.02.2018 17:00

Ponoć niejaka iwona jest na wylocie ze wspólnoty- kierunek bliźniaki. To było od dawna wiadome.

Egon28.02.2018 15:39

Precz z pisakami, tylko mieszać umią i buntować.

lokalny PiSior do 8:3728.02.2018 13:26

A Ty myślisz, że błędy Ance i jej Urzędowi (z wieloma na raz prawnikami) się nie zdarzyły? Nadzór wojewody intrepretuje tak różnie, jak interpretują sądy. Nikt z tego dymu nie robi. To się po prostu zdarza. Po to ten nadzór wojewody jest, żeby intencje Rady czy Prezydenta przez Radę badać i ubierać w buty prawne. Ale nie mieszajmy kilku tematów na raz. A co nazywasz działaniami dla dobra mieszkańców, bo się różnimy... budowanie OWN-u za kasę miasta zamiast za kasę unijną? Oszustwo wyborcze, że darmowa komunikacja będzie w cenie składki do MZK i dla wszystkich? Skłócenie środowiska niepełnosprawnych i ich opiekunów będąc dyrektorem w szkole specjalnej? Ciągłe wojny z Radą Miasta? Ja Ci powiem, co możnaby zrobić - mieć prezydenta gospodarza, który mówi - mam kilka milionów na inwestycje, podzielmy to sensownie - niech radni podzielą sobie po równo jedną połowę, a ja drugą połowę. Czy myślisz, że radni - nawet z PiS - byliby przeciw? Absolutnie, bo sami by rozwiązali problemy wielu mieszkańców. W samorządzie pochodzenie z partii nie musi mieć znaczenia - patrz kazus Żor.

Pokaż wszystkie opinie (80)