Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
TEB
28 lutego 2018

Czy radni obniżą wynagrodzenie prezydent miasta?

Czy radni obniżą wynagrodzenie prezydent miasta?
fot. UM Jastrzębie

Nie cichną komentarze w związku ze wznowieniem wydawania gazety samorządowej „Jastrząb”. Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość są oburzeni tym faktem. Uważają, że prezydent działa wbrew woli Rady Miasta. Radni nie kryją, że aby zdyscyplinować prezydenta rozważają nawet obniżenie wynagrodzenia. 

Podczas sesji budżetowej Rady Miasta w grudniu Szymon Klimczak  (PiS) przedstawił wniosek Komisji Skarbu o dokonanie zmian w tym ważnym dokumencie finansowym gminy. Jednym z punktów było skasowanie 134 820 zł przeznaczonych na finansowanie gazety „Jastrząb”, co w efekcie oznacza jej likwidację. Radni, głównie z klubu PiS, argumentowali wówczas, że gazeta jest pismem prezydenckim i pełni funkcję propagandową.

Na wtorkowej konferencji prasowej Klubu Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Matusiak wyraził oburzenie tym, że prezydent Anna Hetman wznowiła wydawanie gazety, mimo uchwały radnych, w której wyrażono wolę, aby czasopismo w takiej postaci nie było wydawane. Radny wyraził pogląd, że prezydent nie wykonuje uchwał Rady Miasta. Nie wykluczył, że w ostateczności rozważą konsekwencje finansowe dla Anny Hetman - obniżenie wynagrodzenia.  Poinformowano również o decyzji prezydium RM, które nie będzie przyjmowało na sesje uchwał, wniesionych bez zachowania 7-dniowego terminu przed posiedzeniem komisji.

A jak do tych zarzutów ustosunkuje się jastrzębski magistrat?

- Uchwałą podjętą w 2004 roku rada miasta przekazała uprawnienia do wydawania gazety „Jastrząb” Urzędowi Miasta, a wykonanie uchwały powierzyła prezydentowi miasta. Również w statucie przyjętym uchwałą rady 30 listopada 2017 roku czytamy m.in., że miasto Jastrzębie-Zdrój wydaje bezpłatny miesięcznik samorządowy, a prezydent miasta zapewnia wydrukowanie oraz dystrybucję gazety. Obecnie, ze względu na niższy budżet, gazeta drukowana jest na cieńszym papierze i ma mniej stron. Podczas miesięcznej przerwy, kiedy trwała procedura przetargowa, otrzymywaliśmy wiele zapytań o to, kiedy jej wydawanie zostanie wznowione, bo dla wielu mieszkańców ciągle jest ona pierwszym źródłem informacji o życiu miasta - wyjaśnia rzecznik Urzędu Miasta Katarzyna Wołczańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy pomysł na ekologię - gazetka z promocjami Nowy pomysł na ekologię - gazetka z promocjami

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb" Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (67)
do Tadek04.03.2018 18:22

Tadek, troche się zorientuje bo rada miasta na początku przyznała prezydent najmniejsze możliwe wynagrodzenie...

Tadek04.03.2018 9:55

Rada Miasta, przesadziła od samego początku przyznając jej tak wielkie wynagrodzenie. Dziwne, bo dawniej nigdy tak nie robiono!!! Czy zachłysnęli się jej obietnicami? Nie wywiązała się ze swoich obietnic więc przynajmniej do listopada br. niech ma mniejsze wynagrodzenie. Każda zaoszczędzona kwota ucieszy Budżet Miasta i Jego Mieszkańców. Nigdy więcej nie wybierajcie żadnej nauczycielki ani nawet dyrektoreczki na stołek prezydenta miasta.

gość02.03.2018 13:47

Matusiak jak się pan nie wstydzi po co chodzicie do kościoła modlicie się z porządnym ludziom przeszkadzacie pracować dla społeczeństwa to dla nas Pani Prezydent gazetę Jastrząb wydaje to my prosiliśmy aby gazeta była wydawana Pani Prezydent jest zawsze z nami aby nam w mieście zyło sie lepiej a wy pisoskie gady przyszliście aby niszczyć wszystko wie pan dlaczego ile razy pisałam aby mi pan wytłomaczył sprawe i dalej cisz ja nie zbiedniejje pan sie nie zbogaci,z zło zawsze do pana wróci

23402.03.2018 13:19

Czyste świństwo.

Ola01.03.2018 18:23

Matusiaki wszystko wszystkim zazdroszczą jak nie Prezesowi Weychertowi to teraz Pani Prezydent.

zyta01.03.2018 17:16

Mam pytanie. O co chodzi panom Matusiakom ? z moich obserwacji czyli od wejścia rządów PIS-u ci Panowie tylko kombinują jak dokopać pani prezydent i utrudnić jaj życie a wystarczy popatrzeć jak zmienia się nasze miasto pod jej rządami oczywiście pozytywnie a już to że remontuje szkołę 11-tkę na Szkolnej dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych należy jej się pomnik za życia a raczej ta szkoła będzie jej pomnikiem bo wiem z doświadczenia ile matki tych dzieci poświęcają się i ile trudu kosztuje opieka non stop nad takim dzieckiem, przynajmniej odetchną chwilę. Pani Prezydent Wielki szacunek . Nie tylko ja Panią podziwiam wiele takich ludzi znam.
ą

gość01.03.2018 14:17

Walka na bardzo wielu frontach doprowadziła p. Andrzeja do wyglądu z tego nagrania. Rządzenie wszystkim już go przerasta, sznurki za które pociągał wymykają się z rąk, obiecane innym posady stają się nierealne, mieszkańcy wypowiadają się bardzo źle. Można było być porządnym człowiekiem

Pokaż wszystkie opinie (67)