Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 lutego 2018

JSW chce kupić Przedsiębiorstwo Budowy Szybów

JSW chce kupić Przedsiębiorstwo Budowy Szybów
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa określiła w swojej strategii do roku 2030, że zamierza sięgać po nowe złoża węgla, żeby zwiększyć wydobycie. Niedawno pojawiła się koncepcja o zakupie Przedsiębiorstwa Budowy Szybów, które jednak nie jest w najlepszej kondycji.

Poszerzanie bazy zasobowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej wymaga sięgania po nowe złoża węgla koksującego.

- Zatrudniamy i będziemy zatrudniać ludzi do robót przygotowawczych, tak by zminimalizować udział firm zewnętrznych przy realizacji tego typu zadań, jeżeli tego będzie wymagać bezpieczeństwo JSW. Musimy trwale i skutecznie zabezpieczyć się przed sytuacjami takimi jak rok temu, gdy w jednej z kopalń firma nagle zeszła nam z prowadzenia robót i trzeba było w trybie pilnym zatrudnić około 100 osób. Fronty wydobywcze są dla nas sprawą kluczową. One muszą być przygotowywane z odpowiednim wyprzedzeniem, bo w momencie, kiedy przyjdzie okres dekoniunktury, na inwestycje będzie za późno. Chcemy być do tego przygotowani - podkreślał Artur Dyczko, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, cytowany w Solidarności Górniczej.

JSW chce kupić Przedsiębiorstwo Budowy Szybów, aby uniezależnić się od firm prywatnych i mieć wpływ na przebieg podejmowanych prac. PBSz zajęłoby się również robotami przygotowawczymi. Mogłoby wykonywać zadania na zlecenie innych spółek górniczych. Jednak, jak przyznaje Artur Dyczko, firmę „trzeba najpierw postawić na nogi”, gdyż została „wydrenowana przez poprzedniego właściciela”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
02.03.2018 20:09

Pamiętajcie że PBSz to nie tylko węgiel też spore zyski mają na Dolnym Śląsku z prac dla KGHM.
Gdyby nie zyski generowane na dolnym Śląsku już dawno by kopex ogłosił upadłość.

Jakoś01.03.2018 8:35

Górnikom by dali podwyrzki a ni kupować gadostwo.O rylach nie pomyślą że ryzykują ale auta elektryczne im są potrzebne ite pbsz.Niewiedzą co z kasą zrobić.

Gość28.02.2018 21:55

Czemu związki nie protestują? Powstają nowe córki spółki, samochody elektryczne i inne... Hulaj dusza?A no tak, związkowcy otrzymali bezkarność za lata 207-2015, swoich ludzi w zarządach, swoich na najwyższych kopalniach stanowiskach i w zarządach klubów sportowych, opłacanych z pieniędzy spółki i kopalń. Niech jeszcze spółka kupi wszystkie firmy- wtyki od związkowców.

do godz. 7.4628.02.2018 20:51

Przestańcie z kupowaniem trupów. Niech kupi PBSz warszawka, a nie JSW SA.

A2D228.02.2018 18:11

Coś czuję że tą spółka powoli zaczyna się staczac akcje lecą przywileje wszystkie wracają coś czuję klimat Zagorowskiego przed strajkami

juras28.02.2018 17:37

A co na to banki???? Przecież zawsze o wszystko trzeba było się ich pytać. Teraz już nie trzeba ???

analityk28.02.2018 16:55

JSW zakończyła testy na utratę wartości aktywów. Ich wartość bilansowa jest obecnie niższa o ponad 870 mln zł,.Wyniki przeprowadzonych przez JSW testów wskazują na utratę wartości bilansowej aktywów trwałych w segmencie węgiel, tj. majątku kopalń węgla kamiennego "Knurów-Szczygłowice" oraz "Budryk" w łącznej wysokości 759,1 mln zł. Jednocześnie największy w Europie producent węgla koksującego poinformował o przeprowadzonym teście na utratę wartości bilansowej aktywów finansowych tj. akcji spółki JSW Koks.Wyniki przeprowadzonego przez JSW testu wskazują na utratę wartości akcji JSW Koks w wysokości 113,4 mln zł.

Pokaż wszystkie opinie (28)