Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 marca 2018

Ławek w Jastrzębiu jest pod dostatkiem

Ławek w Jastrzębiu jest pod dostatkiem
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Ławka - mebel, bez którego nie można wyobrazić sobie żadnego szanującego się miasta. Jeśli są w wystarczającej ilości, to zwykle się tego nie zauważa, problem jest, kiedy jest ich za mało. Pod tym względem Jastrzębie nie ma się czego wstydzić.

Według firmy SEEDiA, która stworzyła raport na temat dostępności ławek w polskich miastach, Jastrzębie plasuje się na wysokiej, siódmej pozycji. Największą liczbą ławek mogą poszczyć się mieszkańcy Legnicy – 15 ławek, na 1 tys. mieszkańców. Dla porównania Warszawa osiągnęła wynik - 2,5 ławki. Jastrzębie-Zdrój uzyskało w tym zestawieniu siódmą pozycję - 7,8 ławki. Chociaż ranking ten można traktować nieco z przymrużeniem oka, to jednak faktem jest, że w dużych organizmach miejskich ławki są niezbędne. Korzystają z nich osoby starsze, dzieci, ale też pozostali mieszkańcy. Stały się one nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego.

-  Czas, żeby miasta aktywnie zaangażowały się w poprawę polityki w zakresie małej architektury. Wiele mówi się o tym, że miasta powinny być smart, ale ciągle umyka nam, co to w praktyce oznacza, czyli ergonomię i rozwiązywanie podstawowych potrzeb mieszkańców. Jednym z ich problemów jest to, że w przestrzeni miejskiej brakuje mebli miejskich, co jest szczególnie dotkliwe w dobie starzejącej się populacji. Bardzo ważny jest również element komunikacji, danych przekazywanych w czasie rzeczywistym, czy dostępu do źródeł energii w obrębie miasta – wyjaśniał w raporcie  Piotr Hołubowicz z firmy  SEEDiA.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Chcesz mieć wpływ na wygląd miasta? Zaprojektuj meble miejskie Chcesz mieć wpływ na wygląd miasta? Zaprojektuj meble miejskie

W Parku Zdrojowym przybędzie nowych ławek W Parku Zdrojowym przybędzie nowych ławek

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość01.03.2018 19:04

Poważna firma liczy ławki w miastach co za bzdura ile za to wzięła kasy?

Oko proroka01.03.2018 13:36

Jak mamy dość ławek to proponuję Pani prezydent miasta na ławkę rezerwowych

do do Radio Teheran vel seboc, plugawy itp Dziś o01.03.2018 12:31

Przyjdż z mamą i niech powie o co ci chodzi.

do Radio Teheran vel seboc, plugawy itp01.03.2018 12:16

Na pewno nie takie jak ty bo raczej mądry i inteligentny to ty nie jesteś.

rabarbar01.03.2018 10:15

Przy większości ulic w Mieście nie ma ani jeden ławki Kto i gdzie ile ich naliczył? Czy Miasta zapłaciło za to liczenie - komu, kiedy i ile?

Gość01.03.2018 8:56

Fakt, jest gdzie się napić i wyspać.

Gość01.03.2018 8:38

Duża ilość ławek na pewno ucieszy lumpów , od wiosny będą rozkładać się na ławeczkach i będziemy podziwiać piękne widoki .

Pokaż wszystkie opinie (11)