Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 marca 2018

Będzie strajk generalny w PKM?

Będzie strajk generalny w PKM?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W styczniu Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przeprowadziło 4-godzinny strajk ostrzegawczy. Na jastrzębskie ulice nie wyjechały autobusy PKM. Strony sporu nie dogadały się i grozi nam widmo strajku generalnego.

O co chodzi kierowcom z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej?

- Chodzi nam o zbyt niskie płace. Domagamy się podwyżki 500 zł dla pracownika. Kierowca u nas zarobi nieco ponad 2 tys. zł z 30-letnim stażem. Podczas, gdy w podobnych firmach przy najniższej stawce jest to ok. 3 tys. zł. Chcemy godnie zarobić za uczciwą i odpowiedzialną pracę. Jeżeli nie zostaną spełnione nasze oczekiwania podejmiemy decyzję, jak zaostrzyć nasze działania. Być może będzie to strajk generalny. Mamy świadomość, że firma może upaść, ale czy w takich warunkach można dalej pracować? Być może przyszedł czas na zbudowanie czegoś nowego na zdrowych zasadach? - wyjaśniał Grzegorz Sztymala, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność”.

Przewodniczący MZK, który jest właścicielem PKM, Janusz Buda deklarował wolę rozmów i porozumienia, podkreślał jednak, że możliwości finansowe związku są ograniczone i spełnienie postulatów pracowników PKM w tym momencie jest trudne.

W czwartek o godzinie 11:00 sprawie sytuacji w jastrzębskim PKM poświecone jest spotkanie w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W posiedzeniu wezmą udział przedstawiciele zarządu PKM, związków zawodowych, Janusz Buda, przewodniczący Międzygminnego Związku Komunikacyjnego oraz przewodniczący Zgromadzenie MZK Franciszek Dziędziel.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
jojo05.03.2018 19:33

Racja , zgasić światło w tym pkm-ie i przejść do Warbusa. Niech to w jasną ... Pada

Karol05.03.2018 7:39

Najwyższy czas żeby zlikwidować ten rozdęty PKM! Po co aż tyle ludzi w tych biurach? Zlikwidować raz na zawsze bo ten sztuczny grzyb wiecznie wraca jak bumerang!!!

liszok kamil04.03.2018 1:35

jak sie niepodoba to szukac innej pracy za 1500zl

do gość 18.4703.03.2018 17:06

Przestań na szyja niech se te opuny ciepnie i do rzeki.

do pasażer 5703.03.2018 16:31

Ano tak to bywa jak się ma w biurze więcej ludzi niż kierowców...

Tadek03.03.2018 15:39

W czym problem? Jeżeli za mało zarabiają to niech się pozwalniają i idą pracować gdzie indziej - np. w Żorach, Czechach czy we Bziu!!! Jeżeli zaczną strajkować to wszystkich zwolnić i będzie spoko!

edek03.03.2018 13:55

Już kiedyś pisałem. Zmienić zarząd, upublicznić audyt w MZK.
Jak mi cieknie dach to go wymieniam. A nie narzekam na pogodę.

Pokaż wszystkie opinie (59)