Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
1 marca 2018

Będzie strajk generalny w PKM?

Będzie strajk generalny w PKM?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W styczniu Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przeprowadziło 4-godzinny strajk ostrzegawczy. Na jastrzębskie ulice nie wyjechały autobusy PKM. Strony sporu nie dogadały się i grozi nam widmo strajku generalnego.

O co chodzi kierowcom z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej?

- Chodzi nam o zbyt niskie płace. Domagamy się podwyżki 500 zł dla pracownika. Kierowca u nas zarobi nieco ponad 2 tys. zł z 30-letnim stażem. Podczas, gdy w podobnych firmach przy najniższej stawce jest to ok. 3 tys. zł. Chcemy godnie zarobić za uczciwą i odpowiedzialną pracę. Jeżeli nie zostaną spełnione nasze oczekiwania podejmiemy decyzję, jak zaostrzyć nasze działania. Być może będzie to strajk generalny. Mamy świadomość, że firma może upaść, ale czy w takich warunkach można dalej pracować? Być może przyszedł czas na zbudowanie czegoś nowego na zdrowych zasadach? - wyjaśniał Grzegorz Sztymala, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność”.

Przewodniczący MZK, który jest właścicielem PKM, Janusz Buda deklarował wolę rozmów i porozumienia, podkreślał jednak, że możliwości finansowe związku są ograniczone i spełnienie postulatów pracowników PKM w tym momencie jest trudne.

W czwartek o godzinie 11:00 sprawie sytuacji w jastrzębskim PKM poświecone jest spotkanie w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W posiedzeniu wezmą udział przedstawiciele zarządu PKM, związków zawodowych, Janusz Buda, przewodniczący Międzygminnego Związku Komunikacyjnego oraz przewodniczący Zgromadzenie MZK Franciszek Dziędziel.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Autobusy mają opóźnienia Uwaga! Autobusy mają opóźnienia

JSW: Stawia na wodorową stronę firmy JSW: Stawia na wodorową stronę firmy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
jojo05.03.2018 19:33

Racja , zgasić światło w tym pkm-ie i przejść do Warbusa. Niech to w jasną ... Pada

Karol05.03.2018 7:39

Najwyższy czas żeby zlikwidować ten rozdęty PKM! Po co aż tyle ludzi w tych biurach? Zlikwidować raz na zawsze bo ten sztuczny grzyb wiecznie wraca jak bumerang!!!

liszok kamil04.03.2018 1:35

jak sie niepodoba to szukac innej pracy za 1500zl

do gość 18.4703.03.2018 17:06

Przestań na szyja niech se te opuny ciepnie i do rzeki.

do pasażer 5703.03.2018 16:31

Ano tak to bywa jak się ma w biurze więcej ludzi niż kierowców...

Tadek03.03.2018 15:39

W czym problem? Jeżeli za mało zarabiają to niech się pozwalniają i idą pracować gdzie indziej - np. w Żorach, Czechach czy we Bziu!!! Jeżeli zaczną strajkować to wszystkich zwolnić i będzie spoko!

edek03.03.2018 13:55

Już kiedyś pisałem. Zmienić zarząd, upublicznić audyt w MZK.
Jak mi cieknie dach to go wymieniam. A nie narzekam na pogodę.

Pokaż wszystkie opinie (59)