Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
2 marca 2018

Kopalnia JSW jedną z najbezpieczniejszych w Polsce

Kopalnia JSW jedną z najbezpieczniejszych w Polsce
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Znane są wyniki 23. Edycji konkursu bezpieczna kopalnia. Na jednym z czołowych miejsc uplasowała się kopalnia należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Kopalnia „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” została sklasyfikowana na trzecim miejscu w konkursie „Bezpieczna Kopalnia”. Lepsze okazały się zakłady wydobywcze „Marcel” w Radlinie (pierwsze miejsce) oraz „Rydułtowy” i „Jankowice” (drugie miejsce).

- Kapituła konkursu wzięła pod uwagę m.in. brak wypadków śmiertelnych i ciężkich w ostatnich trzech latach, liczbę wypadków lekkich, wypadkowość na tysiąc zatrudnionych, wskaźnik wypadkowości ogółem na 1 mln ton wydobycia, występujące zagrożenia naturalne oraz liczbę załogi ogółem, w tym zatrudnienie pod ziemią wraz z wielkością wydobycia - wyjaśnił rzecznik prasowy PGG Tomasz Głogowski. 

Konkurs "Bezpieczna Kopalnia" jest organizowany przez Wyższy Urząd Górniczy, Główny Instytutu Górnictwa, Fundację "Bezpieczne Górnictwo" im. prof. Wacława Cybulskiego, Okręgowy Inspektora Pracy w Katowicach, katowicki oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz komitet organizacyjny Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Pierwszy ranking kopalń w zakresie bezpieczeństwa pracy powstał w 1996 r. 

W 2017 r. w polskim górnictwie miało miejsce 2 tys. 78 wypadków przy pracy, w tym 15 wypadków śmiertelnych i 14 ciężkich. W odniesieniu do roku 2016, w minionym roku wypadkowość ogółem w kopalniach węgla kamiennego wzrosła o 5,6 proc. (z 1566 do 1653 wypadków).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
ja07.03.2018 9:10

O bezpieczeństwo na kopalniach zadba nowa spółka wnuczka JSW Ochrona pod kierownictwem syna posła.

MSS05.03.2018 20:39

Pracownicy zastraszeni, bo jak zgłoszą wypadek to on i współpracownicy nie otrzymają premii za bezwypadkowość. Tak wygląda cała prawda o wypadkach w JSW.

Gość05.03.2018 18:14

Tofik ty nie pracujesz w kopalni budryk jeśli tak to z ciebie taki znawca górnictwa jak ja baletnica jak możesz to potwierdz

Gość05.03.2018 15:58

@ Tofik

Czyli jesteś leber bo uciekłeś z prawdziwej pracy za biurko. I 2 zjazdy na miesiąc. Wielki inspektor.

Tofik05.03.2018 11:57

Do Ryl. ... 22 lata pracy na ścianie i na przygotówka więc nie mów mi że nie mam pojęcia o pracy na dole Teraz pracuję jako inspektor w wentylacji

Ryl05.03.2018 7:19

Tofik pewnie jesteś parzykawą w dziale BHP , więc nie masz pojęcia o pracy na dole .

Tofik04.03.2018 20:05

Pracownicy tak narzekacie na dzial bhp - uderzcie się w piersi i Odpowiedzcie sobie w swoim sumieniu Ile razy przeginacie olewając przepisy BHP. Czy dział bhp jest winny za bałagan, nieporządek, itd w Waszym miejscu pracy. ?? Trochę pokory panowie.

Pokaż wszystkie opinie (35)