Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
2 marca 2018

Kopalnia JSW jedną z najbezpieczniejszych w Polsce

Kopalnia JSW jedną z najbezpieczniejszych w Polsce
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Znane są wyniki 23. Edycji konkursu bezpieczna kopalnia. Na jednym z czołowych miejsc uplasowała się kopalnia należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Kopalnia „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” została sklasyfikowana na trzecim miejscu w konkursie „Bezpieczna Kopalnia”. Lepsze okazały się zakłady wydobywcze „Marcel” w Radlinie (pierwsze miejsce) oraz „Rydułtowy” i „Jankowice” (drugie miejsce).

- Kapituła konkursu wzięła pod uwagę m.in. brak wypadków śmiertelnych i ciężkich w ostatnich trzech latach, liczbę wypadków lekkich, wypadkowość na tysiąc zatrudnionych, wskaźnik wypadkowości ogółem na 1 mln ton wydobycia, występujące zagrożenia naturalne oraz liczbę załogi ogółem, w tym zatrudnienie pod ziemią wraz z wielkością wydobycia - wyjaśnił rzecznik prasowy PGG Tomasz Głogowski. 

Konkurs "Bezpieczna Kopalnia" jest organizowany przez Wyższy Urząd Górniczy, Główny Instytutu Górnictwa, Fundację "Bezpieczne Górnictwo" im. prof. Wacława Cybulskiego, Okręgowy Inspektora Pracy w Katowicach, katowicki oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz komitet organizacyjny Szkoły Eksploatacji Podziemnej. Pierwszy ranking kopalń w zakresie bezpieczeństwa pracy powstał w 1996 r. 

W 2017 r. w polskim górnictwie miało miejsce 2 tys. 78 wypadków przy pracy, w tym 15 wypadków śmiertelnych i 14 ciężkich. W odniesieniu do roku 2016, w minionym roku wypadkowość ogółem w kopalniach węgla kamiennego wzrosła o 5,6 proc. (z 1566 do 1653 wypadków).

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu JSW zbudowała siłownię plenerową przed siedzibą zarządu

Jastrzębska Spółka Węglowa  ma nowe graffiti Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowe graffiti

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
ja07.03.2018 9:10

O bezpieczeństwo na kopalniach zadba nowa spółka wnuczka JSW Ochrona pod kierownictwem syna posła.

MSS05.03.2018 20:39

Pracownicy zastraszeni, bo jak zgłoszą wypadek to on i współpracownicy nie otrzymają premii za bezwypadkowość. Tak wygląda cała prawda o wypadkach w JSW.

Gość05.03.2018 18:14

Tofik ty nie pracujesz w kopalni budryk jeśli tak to z ciebie taki znawca górnictwa jak ja baletnica jak możesz to potwierdz

Gość05.03.2018 15:58

@ Tofik

Czyli jesteś leber bo uciekłeś z prawdziwej pracy za biurko. I 2 zjazdy na miesiąc. Wielki inspektor.

Tofik05.03.2018 11:57

Do Ryl. ... 22 lata pracy na ścianie i na przygotówka więc nie mów mi że nie mam pojęcia o pracy na dole Teraz pracuję jako inspektor w wentylacji

Ryl05.03.2018 7:19

Tofik pewnie jesteś parzykawą w dziale BHP , więc nie masz pojęcia o pracy na dole .

Tofik04.03.2018 20:05

Pracownicy tak narzekacie na dzial bhp - uderzcie się w piersi i Odpowiedzcie sobie w swoim sumieniu Ile razy przeginacie olewając przepisy BHP. Czy dział bhp jest winny za bałagan, nieporządek, itd w Waszym miejscu pracy. ?? Trochę pokory panowie.

Pokaż wszystkie opinie (35)