Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
5 marca 2018

Górnictwo: Płaca ma być powiązana z wydajnością

Górnictwo: Płaca ma być powiązana z wydajnością
fot. UM Jastrzębie

W śród pracowników branży górniczej toczą się dyskusje na temat podwyżki wygrodzeń. Tymczasem rząd w przyjętym Programie dla sektora górnictwa kamiennego kładzie duży nacisk na powiązanie wynagrodzeń z efektywnością i wydajnością pracy.

Rząd w przyjętym Programie dla sektora górnictwa zakłada, że do końca 2018 roku wynagrodzenia w tej branży mają być ujednolicone, uelastycznione i uproszczone.  W dokumencie wykazano, że aktualna struktura plac i jej składniki poważnie ograniczają motywacyjną funkcję wynagrodzeń i została ona ukształtowana 35 lat temu.

- Obsługiwane schematy ustalania wynagrodzeń dla kilku tysięcy różnych stanowisk, oparte o kilkanaście dodatków, nagród czy deputatów, są skomplikowane i kosztowne w obsłudze, a także nieczytelne dla pracowników, których dotyczą - napisano m.in.  w programie dla branży. 

Rząd, który jest autorem Programu dla sektora górnictwa kamiennego, oczekuje, że jednym z efektów wynikających z założeń tego dokumentu będzie uproszczenie struktury kosztów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (68)
wśród07.03.2018 18:56

W śród pracowników...... - żenada

Gość07.03.2018 11:42

Do MASZYNIOK

Dysponent borynia co się podpisuje nie jest już pracownikiem a leniwym urlopowiczem w SRK. Ludzie z Boryni go znają dokładnie - taki przymuł cwaniak i leń.

MASZYNIOK07.03.2018 2:57

Roland pajacu ciekawe co byś zrobił w tej ścianie jakby maszyniok Ci nie przywiózł materiału? A sekcje do zabudowy to byś się na puklu nosił. Wszystkiemu na grubie jest winny przewóz a bez przewozu to byście srali pod siebie. Ale zarozki się jakiś znajdzie co napiszę że przewóz jest zbędny. A na dole to maszyniok przywieź podciep mie a bo jedz wartko na wyjazd.

MASZYNIOK07.03.2018 2:48

Dysponent z boryni. Co ty pieprzysz 8 tyś. ? Nigdy w życiu za co za oranie maszyniokami? Piszesz tu takie gupoty potem nie wtajemniczeni powielaja i plotki się niosą. Nigdy takich pieniędzy nie zobaczysz w dysponentce. PAMIETAJ O JEDNEJ WAZNEJ ZASADZIE "DYSPONENT JEST TAK DOBRY JAK JEGO MASZYNIOKI " Ty nie robisz ino twoje MASZYNIOKI na zmianie.

Zyletka06.03.2018 22:14

Zofiowke ma najgorszy dozór który garstka ludzi chce wszystko zrobić, najniższe place i te komunistyczne chwyty jak na Grp3 gdzie wywiesza się karteczki z ringami jakie zrobiła dana brygada przodkowa... A co z ludzi po tyłach panie kierownika Luc

Tongpo 06.03.2018 19:58

jak będą obliczać wydajność umysłowych których na kopalniach więcej już niż fizycznych!

Kraplak06.03.2018 19:56

Płaca w JSW od dawna wiąże się z całkowitą wydOjnością ...

Pokaż wszystkie opinie (68)