Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 marca 2018

Górnictwo: Płaca ma być powiązana z wydajnością

Górnictwo: Płaca ma być powiązana z wydajnością
fot. UM Jastrzębie

W śród pracowników branży górniczej toczą się dyskusje na temat podwyżki wygrodzeń. Tymczasem rząd w przyjętym Programie dla sektora górnictwa kamiennego kładzie duży nacisk na powiązanie wynagrodzeń z efektywnością i wydajnością pracy.

Rząd w przyjętym Programie dla sektora górnictwa zakłada, że do końca 2018 roku wynagrodzenia w tej branży mają być ujednolicone, uelastycznione i uproszczone.  W dokumencie wykazano, że aktualna struktura plac i jej składniki poważnie ograniczają motywacyjną funkcję wynagrodzeń i została ona ukształtowana 35 lat temu.

- Obsługiwane schematy ustalania wynagrodzeń dla kilku tysięcy różnych stanowisk, oparte o kilkanaście dodatków, nagród czy deputatów, są skomplikowane i kosztowne w obsłudze, a także nieczytelne dla pracowników, których dotyczą - napisano m.in.  w programie dla branży. 

Rząd, który jest autorem Programu dla sektora górnictwa kamiennego, oczekuje, że jednym z efektów wynikających z założeń tego dokumentu będzie uproszczenie struktury kosztów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Burmistrzowie z Niemiec, Bułgarii i Grecji przyjadą do Jastrzębia Burmistrzowie z Niemiec, Bułgarii i Grecji przyjadą do Jastrzębia

Wirtualne złoża węgla w JSW Wirtualne złoża węgla w JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (68)
wśród07.03.2018 18:56

W śród pracowników...... - żenada

Gość07.03.2018 11:42

Do MASZYNIOK

Dysponent borynia co się podpisuje nie jest już pracownikiem a leniwym urlopowiczem w SRK. Ludzie z Boryni go znają dokładnie - taki przymuł cwaniak i leń.

MASZYNIOK07.03.2018 2:57

Roland pajacu ciekawe co byś zrobił w tej ścianie jakby maszyniok Ci nie przywiózł materiału? A sekcje do zabudowy to byś się na puklu nosił. Wszystkiemu na grubie jest winny przewóz a bez przewozu to byście srali pod siebie. Ale zarozki się jakiś znajdzie co napiszę że przewóz jest zbędny. A na dole to maszyniok przywieź podciep mie a bo jedz wartko na wyjazd.

MASZYNIOK07.03.2018 2:48

Dysponent z boryni. Co ty pieprzysz 8 tyś. ? Nigdy w życiu za co za oranie maszyniokami? Piszesz tu takie gupoty potem nie wtajemniczeni powielaja i plotki się niosą. Nigdy takich pieniędzy nie zobaczysz w dysponentce. PAMIETAJ O JEDNEJ WAZNEJ ZASADZIE "DYSPONENT JEST TAK DOBRY JAK JEGO MASZYNIOKI " Ty nie robisz ino twoje MASZYNIOKI na zmianie.

Zyletka06.03.2018 22:14

Zofiowke ma najgorszy dozór który garstka ludzi chce wszystko zrobić, najniższe place i te komunistyczne chwyty jak na Grp3 gdzie wywiesza się karteczki z ringami jakie zrobiła dana brygada przodkowa... A co z ludzi po tyłach panie kierownika Luc

Tongpo 06.03.2018 19:58

jak będą obliczać wydajność umysłowych których na kopalniach więcej już niż fizycznych!

Kraplak06.03.2018 19:56

Płaca w JSW od dawna wiąże się z całkowitą wydOjnością ...

Pokaż wszystkie opinie (68)