Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 marca 2018

Dlaczego lekarze nie chcą pracować? Będa kolejne zwolnienia?

Dlaczego lekarze nie chcą pracować? Będa kolejne zwolnienia?
fot. WSS 2

W jastrzębskim szpitalu trwa sytuacja kryzysowa. Wiąże się ona z tym, że zawieszono działalność dwóch oddziałów z powodu braku wystarczającej liczby lekarzy, tak aby móc zapewnić bezpieczeństwo hospitalizowanym pacjentom. Czy będą dalsze odejścia lekarzy z pracy? 

Jastrzębski szpital zawiesza, na razie na trzy miesiące, działalność Oddziału Dziecięcego i Nefrologiczno-Wewnętrznego. Powodem są odejścia z pracy lekarzy, którzy nie chcą dłużej pracować w szpitalu. Dlaczego? Jak wyjaśniają sami lekarze nie chodzi o żadne roszczenia finansowe, a o organizację pracy. Mówiąc krótko, medycy mają za dużo pacjentów i twierdzą, że nie są w stanie zająć się nimi w odpowiedni sposób.

Na razie szpital zawiesza działalność dwóch oddziałów. Dyrekcja robi wszystko, aby sytuacja wróciła do normalności. Jednak wszystko jest możliwe - nawet odejścia z pracy kolejnych lekarzy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem? P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem?

Wywalczyli podwyżki o 300 zł Wywalczyli podwyżki o 300 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
pacjent09.03.2018 8:54

skończcie gadać głupoty, źe chodzi o kasę!!! Leżałem na oddziale i mówiłem z lekarzami i pielegniarkami. Ile godzin tygodniowo pracujecie? Dowiedzcie ile lekarze w naszym szpitalu pracują i ile godzin siedzą za darmo po godzinach bo jak ja napisze to i tak nikt nie uwierzy oprócz tych co już to wiedzą. Wczoraj byłem w szpitalu. Trzy karetki w kolejce i pacjentów tulu, że niektórzy siedzieli nawet na podłodze. Ilu lekarzy przyjmujących? JEDEN!!!! Piszecie o dodatkowych etatach. Lekarze w tym szpitalu nie mogą sobie pozwolić na dodatkowe etaty z powodu braku czasu nawet na jakiekolwiek życie prywatne !! No i fajnie. Ja sobie popisałem ale i tak mało kto w to uwierzy bo zawsze najlepiej w Polsce na wszystkim "znają się Ci" co nie mają zielonego pojęcia o tym co jest na prawdę....
P.S. nie to nie jest prowokacja mająca na celu wywołania hejterów do pokazania co potrafią :P

do godz. 9.4009.03.2018 7:11

Nic nie jest proste. Nie chcą być lekarzami to nie muszą. Lekarz powinien być z powołania. Ile osób z miasta chciało być np. nauczycielami, a nie są bo się do tego nie nadawali i sami się o tym przekonali! Po prostu z niewolnika, nie ma lekarza ani pracownika!!!

bg06.03.2018 9:40

jak to takie proste i łatwe czemu żaden z dyskutujących nie poszedł na studia medyczne "wystarczy" maturę zdać na ok. 98% w tym fizykę na 95% i po 7 latach praca bez stresu , bez odpowiedzialności ( wg. wcześniej komentujących) za 50tyś zł. POLECAM nic prostszego zamiast pieprzyć głupoty i narzekać uczyć się i ksztalcic a potem to już tylko KASA bez wysiłku

Stanisław06.03.2018 9:06

Powinni otrzymywać najniższe wynagrodzenie jak my wszyscy. Reszta w zależności od efektów leczenia. Przyzwyczaili się do wielkiej kasy i teraz wymuszają kolejną. Niech się zwolnią i otworzą prywatne gabinety lekarskie na własnym sprzęcie!!!

dysydent06.03.2018 8:51

Kiedyś pewien dyrektor pewnego szpitala w Polsce chciał zatrudnić w tym szpitalu lekarzy i oferował 50 tys zł miesięcznego wynagrodzenia i żaden lekarz nie był zainteresowany tak ''marną '' płacą. Więc ''dlatego'' lekarze nie chcą pracować.

Santre 06.03.2018 7:26

Po co mają się męczyć w szpitalu jak mniej stresu i lepszą kasę mają w nfz. Przyjmie stado pacjentów. ..
Jak jest problem napisze skierowanie i tak bez stresu za kazdego pacjenta jest kasa i ważne ze się zgadza. A szpital ...
To nie jest szpital tylko umieralnia.

medyk06.03.2018 6:44

Każdy mógł zostać lekarzem i wtedy miałby coś do powiedzenia. Zdrowia życzę!

Pokaż wszystkie opinie (29)