Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
6 marca 2018

Woda lała się z 10. piętra, bo pękła rura. Straty to ok. 90 tys. zł

  • Woda lała się z 10. piętra, bo pękła rura. Straty to ok. 90 tys. zł
  • Woda lała się z 10. piętra, bo pękła rura. Straty to ok. 90 tys. zł
Więcej zdjęć:
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

Poniedziałkowego popołudnia nie mogą zaliczyć do udanych mieszkańcy bloku na osiedlu Chrobrego. W bloku pękła rura i woda zalewała mieszkania znajdujące się w budynku.

Komenda Państwowej Straży Pożarnej otrzymała w poniedziałek, około godziny 15:00, zgłoszenie o pękniętej rurze w wieżowcu znajdującym się na ulicy Marusarzówny 17. Na miejsce zadysponowano zastęp strażacki, który rozeznał sytuację. Informacja lokatorów potwierdziła się. Dobitnie świadczyła o tym spływająca po ścianie bloku woda. Wezwano również pogotowie hydrauliczne, które odcięło dopływ wody do bloku. Na miejsce zostali wezwani także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruptawie, którzy pomagali mieszkańcom w ratowaniu dobytku z mieszkań przed zalaniem.

-  Lało się dosłownie wszędzie. Woda była pod panelami. Leciała ze wszystkich miejsc łączeń w suficie. To było jak powódź. Strażacy, którzy przybyli na miejsce wyłączyli prąd, wodę, ratowali nasz dobytek. Wynosiliśmy dosłownie wszystko telewizory, pralki, meble. Wszystko, co można było uratować. Strażacy z OSP Ruptawa oraz PSP  pomogli nam w tym. Sprzęt lokowaliśmy na korytarzu lub w mieszkaniach, gdzie nie lała się woda. Z tego, co było mówione pękła najprawdopodobniej instalacja wodna przeciwpożarowa. Wychodziła na zewnątrz budynku i chyba była niewłaściwie zabezpieczona - relacjonował lokator jednego z zalanego mieszkań.

GSM sprawdza co się stało 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażacy uratowali pieluchy przed spaleniem Strażacy uratowali pieluchy przed spaleniem

Pies zaklinował się w bramie Pies zaklinował się w bramie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
lol09.03.2018 0:08

A jaki facham tak nisko wycenił te szkody? Czy był to prezes, kierownik łysy lub Bolek?

I co07.03.2018 22:14

Pękla rura bo byl mróz

23407.03.2018 20:52

Prezes najlepszy z najlepszych jaki mógł być. Bez przesady znowu że pracownicy sa az tak zapatrzeni.

Andrzej07.03.2018 2:05

Do bzioka,jakby nie te goroliki to dalej byś s*r*a*ł przez żerdkę w wychodku,jesteście na wymarciu i będą dla was budować rezerwat

bąk06.03.2018 23:22

W urzędzie - Hetmanowa i jej zastępcy to politycy z krwi i kości!!! Romuś i ona z PO a Buda z SLD!

Jo06.03.2018 22:02

Goroliki znawcy od smogu i spalania węgla a głównego zaworu z woda nie umieli zakrecic smich na sali

teno06.03.2018 21:22

Samorządy bez partii. Wszystkie partie to początek układów i klik. To partyjni bosowie zaczynają wojny. Jeśli nie wyeliminuje się układów partyjnych z samorządów, wszelakich rad nadzorczych i zarządów nie da się nic dobrego zrobić. Już wielokrotnie mieliście przykłady jak działają wszelakie rady, zarządy i tym podobne gdzie decydują działacze partyjni. Pierwsze ustawiąją swoje rodziny, koleżeństwo, znajomków. Na początku to powinno się odsunąć tych, którzy zawsze są na fali tzn. są aktualnie w tej partii, która jest przy władzy i przynależność do której daje największe korzyści. To widać jak się przeanalizuje kto i kiedy w jakiej partii był a co robi dziasiaj i do jakiej parti należy.

Pokaż wszystkie opinie (33)