Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
6 marca 2018

Woda lała się z 10. piętra, bo pękła rura. Straty to ok. 90 tys. zł

  • Woda lała się z 10. piętra, bo pękła rura. Straty to ok. 90 tys. zł
  • Woda lała się z 10. piętra, bo pękła rura. Straty to ok. 90 tys. zł
Więcej zdjęć:
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

Poniedziałkowego popołudnia nie mogą zaliczyć do udanych mieszkańcy bloku na osiedlu Chrobrego. W bloku pękła rura i woda zalewała mieszkania znajdujące się w budynku.

Komenda Państwowej Straży Pożarnej otrzymała w poniedziałek, około godziny 15:00, zgłoszenie o pękniętej rurze w wieżowcu znajdującym się na ulicy Marusarzówny 17. Na miejsce zadysponowano zastęp strażacki, który rozeznał sytuację. Informacja lokatorów potwierdziła się. Dobitnie świadczyła o tym spływająca po ścianie bloku woda. Wezwano również pogotowie hydrauliczne, które odcięło dopływ wody do bloku. Na miejsce zostali wezwani także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruptawie, którzy pomagali mieszkańcom w ratowaniu dobytku z mieszkań przed zalaniem.

-  Lało się dosłownie wszędzie. Woda była pod panelami. Leciała ze wszystkich miejsc łączeń w suficie. To było jak powódź. Strażacy, którzy przybyli na miejsce wyłączyli prąd, wodę, ratowali nasz dobytek. Wynosiliśmy dosłownie wszystko telewizory, pralki, meble. Wszystko, co można było uratować. Strażacy z OSP Ruptawa oraz PSP  pomogli nam w tym. Sprzęt lokowaliśmy na korytarzu lub w mieszkaniach, gdzie nie lała się woda. Z tego, co było mówione pękła najprawdopodobniej instalacja wodna przeciwpożarowa. Wychodziła na zewnątrz budynku i chyba była niewłaściwie zabezpieczona - relacjonował lokator jednego z zalanego mieszkań.

GSM sprawdza co się stało 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie? Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
lol09.03.2018 0:08

A jaki facham tak nisko wycenił te szkody? Czy był to prezes, kierownik łysy lub Bolek?

I co07.03.2018 22:14

Pękla rura bo byl mróz

23407.03.2018 20:52

Prezes najlepszy z najlepszych jaki mógł być. Bez przesady znowu że pracownicy sa az tak zapatrzeni.

Andrzej07.03.2018 2:05

Do bzioka,jakby nie te goroliki to dalej byś s*r*a*ł przez żerdkę w wychodku,jesteście na wymarciu i będą dla was budować rezerwat

bąk06.03.2018 23:22

W urzędzie - Hetmanowa i jej zastępcy to politycy z krwi i kości!!! Romuś i ona z PO a Buda z SLD!

Jo06.03.2018 22:02

Goroliki znawcy od smogu i spalania węgla a głównego zaworu z woda nie umieli zakrecic smich na sali

teno06.03.2018 21:22

Samorządy bez partii. Wszystkie partie to początek układów i klik. To partyjni bosowie zaczynają wojny. Jeśli nie wyeliminuje się układów partyjnych z samorządów, wszelakich rad nadzorczych i zarządów nie da się nic dobrego zrobić. Już wielokrotnie mieliście przykłady jak działają wszelakie rady, zarządy i tym podobne gdzie decydują działacze partyjni. Pierwsze ustawiąją swoje rodziny, koleżeństwo, znajomków. Na początku to powinno się odsunąć tych, którzy zawsze są na fali tzn. są aktualnie w tej partii, która jest przy władzy i przynależność do której daje największe korzyści. To widać jak się przeanalizuje kto i kiedy w jakiej partii był a co robi dziasiaj i do jakiej parti należy.

Pokaż wszystkie opinie (33)