Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
6 marca 2018

GSM: Odszkodowania bez zwłoki w zalanym bloku

GSM: Odszkodowania bez zwłoki w zalanym bloku

W poniedziałek po południu mieszkańcy bloku przy ul. Marusarzówny 17 przeżyli horror. Zostali zalani wodą z instalacji wodnej przeciwpożarowej. Blok należy do Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej, która wyjaśnia to zdarzenie.

W 2013 roku Komendant Miejski Państwowej Strazy Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju wydał decyzję o konieczności dostosowania budynku do wymogów prawa. W 2014 roku opracowano ekspertyzę i uzyskano zgodnę na budowę wewnętrznej instalacji wodociągowej, która zakładała utworzenie instalacji jako pętli, połączonej na najwyższych piętrach. Całość miała być zabezpieczona przed spadkami temperatur.

- Niestety pomimo to, prawdopodobnie przegraliśmy z naturą. Będziemy musieli wyjaśnić do końca całe zdarzenie, aby wyeliminować możliwość wystąpienia podobnych zdarzeń. Jednocześnie informujemy, że Zarząd nie pozostawił mieszkańców budynku i zaangażował wszystkie siły i środki do zabezpieczenia losu poszkodowanych osób. Podjęliśmy również wszelkie działania wynikające z naszych obowiązków w tym kontakt z ubezpieczycielem w celu spowodowania wypłat bez żadnej zwłoki - informuje Górnicza Spóldzielnia Mieszkaniowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powódź na Kaszubskiej. Dwa mieszkania zalane Powódź na Kaszubskiej. Dwa mieszkania zalane

Myśleli, że pękła rura, a to sąsiadka się kąpała Myśleli, że pękła rura, a to sąsiadka się kąpała

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
lokator08.03.2018 8:39

Jeżeli właściciele zalanych mieszkań mieli je ubezpieczone to OK. Z kolei szkoda nie jest z ich winy to dlaczego maają obciążać swoje polisy za czyjeś szkody i brak nadzoru nad zasobami GSM. to GSM powinna zapłacić za wszystkie szkody ze swojej polisy jeżeli posiada ubezpieczenia z tego tytułu???

lokator08.03.2018 8:36

Prezes i v-ce prezes powinni zrezygnować sami ze swoich stołków! Kiedy to nastąpi?

Olawoga07.03.2018 12:28

W normalnej firmie za taką akcję leci jakaś głowa, choćby dla zasady. W GSM jest inaczej, tutaj pewnie jeszcze premię sobie wypłaca. Jeden drugiego kryje, a winny będzie zawsze Matusiak.

Franek07.03.2018 10:36

Ewidentna winna zalania jest po stronie GSM.W Jastrzębiu jest dużo bloków 10.piętrowych i nigdzie nie zalał, tylko na ul. Marusarzówny 17.Zagadka wielka dla Prezesa GSM i jego z-cy ds. technicznych oraz piszącego o tym portalu?

Seboc07.03.2018 8:57

+5 stopni i rura pękła z zimna to ile ma być +50 ? Prezes slucham

Do buraka07.03.2018 8:36

Prezes jest wykształconym i inteligentnym facetem. W porównaniu chyba do Ciebie. Bo tylko saczycie jadem. I obczerniacie.

do lokator06.03.2018 22:28

Tak. Ryba psuje się od głowy. Degrengolada i sposób PiS tłumaczenia całego zła ogarnia instytucje. SM to miniaturka państwa. Jest władza, której się wydaje, że jest władzą absolutną. Poddani to głupcy, którym można wmówić dowolne bzdury. Ostatni przykład: Wręczenie wysokich nagród posłusznym pracownikom rządowym, a gdy zrobiła się z tego awantura, premier Morawiecki ogłosił w swoim wystąpieniu, że w tym roku takich nagród nie przewiduje. Nie powiedział, że w tym roku już były. Będą w następnym.

Pokaż wszystkie opinie (17)