Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 marca 2018

Na co Urząd Miasta wyda 1,5 mln zł?

Na co Urząd Miasta wyda 1,5 mln zł?
fot. shutterstock

Jest 1,5 mln zł do podziału. Pieniądze mają być przeznaczone na wszelkie pomysły, przedsięwzięcia, które ułatwią życie mieszkańcom i spowodują, że w Jastrzębiu pojawią się nowe place zabaw, ławki i wszystko, co ciekawego może przyjść ludziom do głowy.

W jaki sposób można zdobyć miejskie, czyli nasze pieniądze? Wystarczy wpaść na ciekawy pomysł i stworzyć koncepcje jego zrealizowania oraz zebrać podpisy co najmniej 15 mieszkańców, którzy mają przynajmniej 16 lat. Propozycje można składać do 15 kwietnia w ramach budżetu obywatelskiego.

Propozycję należy zgłosić: listownie na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, al. Piłsudskiego 60, 44-335 Jastrzębie-Zdrój z dopiskiem „Budżet Obywatelski”, osobiście w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta, pokój 020A oraz w siedzibach zarządów osiedli i sołtysów, elektronicznie na adres: budzetobywatelski@um.jastrzebie.pl, w formie zeskanowanego formularza.

- Lista propozycji zadań zweryfikowanych pozytywnie zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej, na tablicy ogłoszeń urzędu oraz przekazana zarządom osiedli i sołtysom do 22 maja. W przypadku przekroczenia kwoty będącej do dyspozycji jednostki, na zebraniu otwartym z mieszkańcami osiedla lub zebraniu wiejskim odbędzie się głosowanie. W przypadku, gdy łączna wartość szacunkowa wszystkich zgłoszonych z danej jednostki pomocniczej propozycji zadań nie przekroczy przyznanej kwoty, głosowania mieszkańców nie przeprowadza się -  informuje Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

Pieniądze zostały podzielone na 21 jednostek pomocniczych w ten sposób, że 40 proc. kwoty bazowej otrzymała każda z nich w takiej samej wysokości, 30 proc. proporcjonalnie do jej obszaru i kolejne 30 proc. proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wypłacą deputat do końca roku JSW: Wypłacą deputat do końca roku

Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł Wpływy z mandatów wyniosą ok. 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Monika11.03.2018 11:47

Niech zrobią molo takie jak w Sopocie , fajnie by było .

Antek10.03.2018 16:31

Za te pieniądze niech przez cały tydzień codziennie wieczorem przez godzinę strzelają fajerwerki nad Jastrzębiem .

Janek10.03.2018 8:49

Przeznaczyć na salę gimnastyczną w ZS NR 9. Proponuję posprawdzać wygląd sal i pomieszczeń we wszystkich szkołach z uwzględnieniem remontu łazienek istniejących w szkołach od około 45-50 lat!!!

Hmmm09.03.2018 13:00

Nooo radiowiec---masz pole do popisu,kopalnio wiedzy.Znasz sie na wszystkim,więc zasyp ich propozycjami.Adres UM znasz.

.09.03.2018 11:44

Dać górnikom, im wiecznie mało.

Andrzej09.03.2018 11:42

Na leczenie psychiatryczne co niektórych ,kogo to wiemy

Radio Teheran09.03.2018 11:28

"Pieniadze przeznaczyc dla Klimczaka!"

Ten ma dwie nogi i dwie rece, jest zdolny do pracy.

Pokaż wszystkie opinie (20)