Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
9 marca 2018

Możliwy strajk w górnictwie o podwyżkę wynagrodzeń

Możliwy strajk w górnictwie o podwyżkę wynagrodzeń
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Sytuacja finansowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest dobra. Zarząd zdecydował się na wypłatę barbórki w całości oraz deputatu węglowego dla pracowników i czternastki. Jednak w branży górniczej coraz częściej słychać głosy o konieczności podwyżki wynagrodzeń.

Związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie kryją zadowolenia z tego, że udało się powrócić do zawieszonych świadczeń pracowniczych, jak czternasta pensja, czy deputat węglowy. Coraz częściej słychać też głosy, że należy podjąć dyskusję o podwyżce wynagrodzeń. Póki co działacze JSW nie stawiają jednak tej sprawy na ostrzu noża.

Jednak branża górnicza - zdaniem działaczy - nie oferuje atrakcyjnych wynagrodzeń, aby przyciągnąć do siebie młodych pracowników. Najbardziej napięta sytuacja jest w Polskiej Grupie Górniczej, zatrudniającej ok. 30 tys. ludzi. Działacze tej firmy dali rządowi czas do 13 marca na przeprowadzenie podwyżki wynagrodzeń, jeśli tak się nie stanie możliwy jest strajk.

Pracownicy PGG uważają, że zarabiają mniej w stosunku do innych spółek górniczych, jak np. do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Stwierdzają, że rząd powinien wyrównać te dysproporcje, w przeciwnym wypadku nie będzie miał kto pracować.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Ograniczyć emisję paliw kopalnych" "Ograniczyć emisję paliw kopalnych"

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (65)
Chud boryniok16.03.2018 21:10

25 na boryni 24 na dole 4000 na czystto

Do Krzysztof P.13.03.2018 23:10

Ale oczywiście do swoich zarobków nie wliczyłeś węgla i kartek żywnościowych prawda? I nagle z 2900, robi się 3,5 tysiąca na rękę - za słaby, krótki miesiąc.

Babeczki w Biedronce zarabiają 2900... BRUTTO. Wiesz jaka jest różnica?

Nikt by wam do kieszeni nie zaglądał gdybyście nie biadolili jak nie powiem co, i nie porównywali swoich zarobków do wypłat babek na kasie z Biedronki. Podejdź do jakiejś kasjerki z Biedry po pracy i zacznij jej marudzić, jak to ma fajnie i jak jej zazdrościsz bo tyle kasy zarabia za lajtową robotę i jakbyś się z nią zamienił, bo ty fachowiec, elektryk na dole grosze zarabiasz. Tylko wstąp najpierw do sklepu sportowego po ochraniacze na pewne delikatne części ciała.

Krzysztof P.13.03.2018 18:24

Do HERMAN i nie tylko !!!

Szkoda, że w komentarzu nie można zamieścić wydruku paska to by wszyscy zobaczyli jak jest. Nie chciałem się rozpisywać w poprzednim poście ale postanowię co nieco wyjaśnić. Pożyczki z PKZP nie mam i nie brałem nigdy więc nie mają co strącać. Z wypłaty ściągają mi tylko na JEDEN związek zawodowy, orkiestrę, i fundusz ochrony zdrowia co w łącznej sumie nie przekracza nawet 80zł.
Także wiem co piszę i co napisałem wcześniej! Zasady podstawowego liczenia znam więc jakbym godnie zarobił to bym się nie żalił publicznie.

Ufal13.03.2018 17:57

Znowu chca podwyżek?To już nawet nie jest smieszne.....

ED213.03.2018 17:11

Ogór to załatwił trzeba będzie przyjrzeć się młodemu ogórowi

inzynier BOLEK13.03.2018 8:22

górnictwo takie piękne to zapraszam na kopalnie,inżynier :)))))))))))))))))))))

198213.03.2018 7:13

DO KRZYSZTOFA P dodaj 14-stke i bony i wyjdzie prawie 10 -tys netto a 2900 to ja zarabialem we firmie bez sobot jako sleper na gumie

Pokaż wszystkie opinie (65)