Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 marca 2018

Przybysze z kosmosu nakazali mu grać w szachy

Przybysze z kosmosu nakazali mu grać w szachy
fot. pixabay

Może trudno w to uwierzyć, ale był człowiek, który twierdził, że przybysze z kosmosu nakazali mu grać w szachy. Jako, że był przywódcą kraju przesłanie to wcielił w życie. Między innymi takiej historii można było wysłuchać podczas czwartkowego Wieczoru Kobiet w jastrzębskiej bibliotece.

Spore gron pań przybyło w czwartek, w dniu 8 marca, na Wieczór Kobiet zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania nie zabrakło opowieści podróżniczej, która była snuta przez kobietę dla kobiet. Marzena Filipczak opowiedziała o swoich przeżyciach z wyprawy na Bliski Wschód, od Kurdystanu po Turkmenistan.

Wspominając swój pobyt w Kałamucji - jednej z rosyjskich republik - mówiła o przywódcy tego kraju Kirsanie Ilumżynowie. Twierdził on, że przybysze z kosmosu nakazali mu propagowanie gry w szachy. Ta królewska gra miała mieć głęboki filozoficzny sens i być czymś bardziej stałym niż religie. Dzięki temu przywódcy w Kałamucji stworzono system edukacji szachowej, w którym udział biorą dzieci już od najmłodszych lat. Nauka szachów była obowiązkowa w szkołach.  Przytoczona tutaj opowieść to tylko fragment ciekawej podróżniczej gawędy, którą miały okazję wysłuchać panie w jastrzębskiej bibliotece.

Oprócz spotkania na temat podróży po Bliskim Wschodzie w MBP odbył się wernisaż obrazów Małgorzaty Rynarzewskiej oraz koncert grupy muzycznej Miles Away. Jak co roku spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez bibliotekę trwało do późnych godzin wieczornych i cieszyło się dużą popularnością wśród jastrzębianek.  Była to propozycja kulturalna, która trafiła w przysłowiową dziesiątkę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Panie będą się bawić Panie będą się bawić

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
inzynier BOLEK11.03.2018 13:04

do GOSC: co masz do naszych kaczorów? gdyby nie oni to nozownik na ulicy by Cię ubogacił. A co do przybyszów z kosmosu to w PArlamencie Europejskim tam ich uświadczysz:)))

Radio Teheran09.03.2018 8:15

W jednym z zakladow pracy, pijakowi objawila sie MB i kazala zalozyc Zakladowa Komisje ZZ Solidarnosc.
Zalozyl i od tej pory nigdy nie mial juz wyrzutow sumienia, ze pije.

plugawy anonim Radio Teheran09.03.2018 7:36

Plugawy anonim też często widzieć kosmitów, bo Radio Teheran mieć coś z beretem.

Gość09.03.2018 7:30

ha ha ha jak nasi bracia blizniaki oni też kontaktują się z przybyszami z kosmosu :)