Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
9 marca 2018

Przybysze z kosmosu nakazali mu grać w szachy

Przybysze z kosmosu nakazali mu grać w szachy
fot. pixabay

Może trudno w to uwierzyć, ale był człowiek, który twierdził, że przybysze z kosmosu nakazali mu grać w szachy. Jako, że był przywódcą kraju przesłanie to wcielił w życie. Między innymi takiej historii można było wysłuchać podczas czwartkowego Wieczoru Kobiet w jastrzębskiej bibliotece.

Spore gron pań przybyło w czwartek, w dniu 8 marca, na Wieczór Kobiet zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania nie zabrakło opowieści podróżniczej, która była snuta przez kobietę dla kobiet. Marzena Filipczak opowiedziała o swoich przeżyciach z wyprawy na Bliski Wschód, od Kurdystanu po Turkmenistan.

Wspominając swój pobyt w Kałamucji - jednej z rosyjskich republik - mówiła o przywódcy tego kraju Kirsanie Ilumżynowie. Twierdził on, że przybysze z kosmosu nakazali mu propagowanie gry w szachy. Ta królewska gra miała mieć głęboki filozoficzny sens i być czymś bardziej stałym niż religie. Dzięki temu przywódcy w Kałamucji stworzono system edukacji szachowej, w którym udział biorą dzieci już od najmłodszych lat. Nauka szachów była obowiązkowa w szkołach.  Przytoczona tutaj opowieść to tylko fragment ciekawej podróżniczej gawędy, którą miały okazję wysłuchać panie w jastrzębskiej bibliotece.

Oprócz spotkania na temat podróży po Bliskim Wschodzie w MBP odbył się wernisaż obrazów Małgorzaty Rynarzewskiej oraz koncert grupy muzycznej Miles Away. Jak co roku spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez bibliotekę trwało do późnych godzin wieczornych i cieszyło się dużą popularnością wśród jastrzębianek.  Była to propozycja kulturalna, która trafiła w przysłowiową dziesiątkę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Którędy do niepodległości?" "Którędy do niepodległości?"

Książka za darmo i ciekawe spotkanie Książka za darmo i ciekawe spotkanie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
inzynier BOLEK11.03.2018 13:04

do GOSC: co masz do naszych kaczorów? gdyby nie oni to nozownik na ulicy by Cię ubogacił. A co do przybyszów z kosmosu to w PArlamencie Europejskim tam ich uświadczysz:)))

Radio Teheran09.03.2018 8:15

W jednym z zakladow pracy, pijakowi objawila sie MB i kazala zalozyc Zakladowa Komisje ZZ Solidarnosc.
Zalozyl i od tej pory nigdy nie mial juz wyrzutow sumienia, ze pije.

plugawy anonim Radio Teheran09.03.2018 7:36

Plugawy anonim też często widzieć kosmitów, bo Radio Teheran mieć coś z beretem.

Gość09.03.2018 7:30

ha ha ha jak nasi bracia blizniaki oni też kontaktują się z przybyszami z kosmosu :)