Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
9 marca 2018

Miasto pozyskało 6,5 mln zł na modernizację Łazienek III w Parku Zdrojowym

Miasto pozyskało 6,5 mln zł na modernizację Łazienek III w Parku Zdrojowym
fot. UM Jastrzębie

Ponad 6,5 miliona złotych dofinansowania pozyskało miasto Jastrzębie-Zdrój na rewitalizację niszczejącego i straszącego od lat pustostanu w Parku Zdrojowym - Łazienki III. Ma tam się znajdować m.in. obserwatorium astronomiczne czy sale wystaw sztuki współczesnej. 

Budynek zostanie zmodernizowany dzięki zdobytym środkom unijnym. Dofinansowanie z uwzględnieniem pieniędzy z budżetu państwa wynosi aż 95% kosztów kwalifikowanych inwestycji, natomiast koszt całej inwestycji szacowany jest na 7 556 118,92 zł.

- Przez ponad 20 lat budynek stał niezagospodarowany. Park Zdrojowy jest wizytówką Jastrzębia-Zdroju, dlatego cieszymy się, że po latach przestanie szpecić zielone serce miasta. Długo czekaliśmy na środki. Okazuje się, że warto było, bo dofinansowanie wynosi aż 95% wnioskowanej kwoty - tłumaczy Anna Hetman, prezydent miasta.

Jak informuje jastrzębski magistrat, projekt zakłada dostosowanie, rozbudowę i rewitalizację istniejącego budynku do pełnienia funkcji kulturalnej przez Miejski Ośrodek Kultury. W zmodernizowanym zabytkowym obiekcie planuje się organizację wystaw, których tematem przewodnim będzie sztuka współczesna, a także warsztatów artystycznych. Dzięki pracowni fotograficznej z ciemnią artyści fotograficy zapoznają młodych adeptów sztuki z fotografią analogową. Unikatowym miejscem w Łazienkach będzie umieszczony na tarasie punkt do obserwacji nieba oraz przyrody w jej wyższych partiach. Obserwatorium wyposażone będzie w specjalistyczny sprzęt (np. lunety).

Obiekt zostanie dostosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Łazienki III zostaną zrewitalizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, Oś Priorytetowa: V Ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, Działania 5.3 Dziedzictwo kulturowe, Poddziałanie 5.3.1 Dziedzictwo kulturowe – konkurs, projekt Miasta pn.”Rewitalizacja obiektu Łazienki III w Parku Zdrojowym”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta Przebudowa ulicy Dunikowskiego rozpoczęta

"Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł" "Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Hmmm12.03.2018 19:45

radiowiec---jak ci idzie słanie do UM pomyslów,na zagospodarowanie 1,5mln?

Radio Teheran12.03.2018 14:52

@Gosc

Przeciez ta "koncepcja" to fantasmagorie.
Rozwoj miasta to nie "miejsca do siedzenia" i "kregielnie" a miejsce do pracy i zycia. To zaszczurzale miasto jest dysfunkcyjne i nie spelnia swojej podstawowej roli i pozbawione jest podstawowych zdobyczy cywilizacji. Nie ma szans na dobrze platna prace, wiec mlodzi ida na studia i nigdy nie wracaja.

Gość12.03.2018 13:55

koncepcja rozwoju miasta zależy od rozwoju inwestycji małych i srednich przedsiębiorstw dająca młodziezy zatrudnienie/kopalnie jeśli nie przejdą na innowacyjny system zagospodarowania węgla/ a nie wyjazd za granicę bo zostana tu tylko emeryci-do tego potrzeba energicznych głów z doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych Jastrzebskich zakładów a nie politycznych "humanistów" nie majacych pojęcia ogospodarce przemyslowej!
https://www.youtube.com/watch?v=imK9fI8wEKU 

banan12.03.2018 13:06

Za około 7,6 mln zł można by wybudować klika wielkich budynków. Stare pruchno będzie zawsze stare!!!

mieszkaniec12.03.2018 12:48

A alejki w parku to tragedia w porze deszczowej lub roztopów. Dojście do placu zabaw oraz przejście w pobliżu okrąglaka woła o pomstę do nieba. Po kostki w błocie.

Gość12.03.2018 7:33

Brawo Pani Prezydent. To co nie było możliwe za jej poprzednika teraz staje się realne i wykonalne.

Ewa12.03.2018 6:07

Nareszcie będzie wyremontowany wkacu mamy prezydenta który to załatwił bo poprzedni prezydent przez dwie kadencję nie potrafil

Pokaż wszystkie opinie (29)