Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
12 marca 2018

Bunt sołtysów. Chcą obniżenia ceny za śmieci

Bunt sołtysów. Chcą obniżenia ceny za śmieci
fot. JYF / photoxpress

Zmiana opłat za śmieci wywołała spore poruszenie. Zwłaszcza mieszkańcy domów jednorodzinnych nie kryją swojego niezadowolenia - płacą teraz 12 zł, zamiast 9. Sołtysi z jastrzębskich sołectw napisali do prezydent miasta petycję w tej sprawie.

Sołtysi Boryni, Skrzeczkowic, Bzia, Ruptawy, Szerokiej oraz zarząd osiedla Jastrzębie Górne i Dolne wystosowali do prezydent miasta petycję w sprawie wzrostu opłat ceny za wywóz śmieci dla właścicieli domów jednorodzinnych.  Sołtysi uważają, że „wzrost tych opłat jest nieadekwatny do zmian w zakresie odpadów”.  Domagają się ich obniżenia.

- Mieszkańcy w zabudowie wielorodzinnej uzyskali lepsze warunki odbioru odpadów, w stosunku do poprzednich zapisów (m.in. zwiększono częstotliwość wywozu odpadów, zwiększono odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiące odpady komunalne o 5 mg/nieruchomość, zapewniono odbiór odpadów BIO, otrzymali pojemniki na odpady segregowane) i obniżono im opłatę o 0,60 zł. Mieszkańcom w zabudowie jednorodzinnej prócz pojemników/worków na odpady (ograniczona ilość), odbioru liści dwa razy w roku zapewniono odbiór odpadów BIO, oraz podniesiono opłatę o 3,00 zł. Ze względu na hodowle zwierząt oraz posiadanych kompostowników, mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, w przeważającej części nie będą oddawać odpadów BIO oraz odpadów zielonych - napisano m.in. w petycji.

W dniach 13-15 marca jastrzębianie, którzy popierają petycję mogą składać pod nią podpisy w domach sołeckich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Za mało śmietników na odpady Za mało śmietników na odpady

Nie wyrzucajcie odpadów remontowych do śmietnika Nie wyrzucajcie odpadów remontowych do śmietnika

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Mieszkaniec 15.03.2018 23:14

Gdyby śmieci były tańsze i odbierali wszystkie nawet te budowlane czy stare meble co tydzień to by ludzie na pewno nie podrzucali ich do lasu czy na osiedla.

Aga15.03.2018 22:16

Z domku

W samo sedno. My segregujemy, a segregowane miały być tańsze. Skoro mamy płacić tyle samo to przestajemy segregować i po sprawie. Do worków wrzucać co popadnie i tyle.

Z domku14.03.2018 20:20

Na blokach śmieci są mieszane i nikt nie segreguje ich. W domkach śmieci są SEGREGOWANE, właściciel musi we własnym zakresie zakupić worki do segregacji na plastiki i na szkło. Skladować po 2 tygodnie np w garażu a opłata taka sama. Gdzie tu sprawiedliwość?????

myślący13.03.2018 8:04

Najbardziej narzekają ci "nowobogaccy". Wybudowali odejmując sobie od ust a teraz chcieli by aby im prawie za darmo nieczystości wywozić. To wlaśnie ludzie z takich chałup zanieczyszczaja środowisko aby nie placić 3 zł więcej. Skandal!!!

Do Ona13.03.2018 7:02

Widac mało rozgarnięta jestes wziołas kredyty i smieci wzrosły o 3 zł i masz problem ze splatą poczekaj jak kredyty wzrosną od 2019 r inaczej będziesz mówic a chłop z kopalni nie przyniesie 4500 zł tylko 2500 zł jak ceny węgla spadną

Ona12.03.2018 20:44

Ja mam kury i za jakie bio mam placic drzew nie mam to skad mam liscie z lasu nosic za kosz z liscmi trzabylo raz na miesiac trawe brac wtedy wiem za co płace, a gorol.i szlak trafia bo mieszkanie na wsi z swoim obejsciem tarasem to hawaje w porownaniu z smierdzacymi kupami od psów i kotów na klatkach. Ble

Gość12.03.2018 19:48

Do teresa

Coś w tym jest bo pracuję w firmie i pałętam się po rożnych kopalniach. I nagminne jest że auta z rejestracjami SWD wywalają śmieci na parkingach kopalnianych. Gdziekolwiek się pojawią.

Pokaż wszystkie opinie (29)