Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
12 marca 2018

Bunt sołtysów. Chcą obniżenia ceny za śmieci

Bunt sołtysów. Chcą obniżenia ceny za śmieci
fot. JYF / photoxpress

Zmiana opłat za śmieci wywołała spore poruszenie. Zwłaszcza mieszkańcy domów jednorodzinnych nie kryją swojego niezadowolenia - płacą teraz 12 zł, zamiast 9. Sołtysi z jastrzębskich sołectw napisali do prezydent miasta petycję w tej sprawie.

Sołtysi Boryni, Skrzeczkowic, Bzia, Ruptawy, Szerokiej oraz zarząd osiedla Jastrzębie Górne i Dolne wystosowali do prezydent miasta petycję w sprawie wzrostu opłat ceny za wywóz śmieci dla właścicieli domów jednorodzinnych.  Sołtysi uważają, że „wzrost tych opłat jest nieadekwatny do zmian w zakresie odpadów”.  Domagają się ich obniżenia.

- Mieszkańcy w zabudowie wielorodzinnej uzyskali lepsze warunki odbioru odpadów, w stosunku do poprzednich zapisów (m.in. zwiększono częstotliwość wywozu odpadów, zwiększono odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiące odpady komunalne o 5 mg/nieruchomość, zapewniono odbiór odpadów BIO, otrzymali pojemniki na odpady segregowane) i obniżono im opłatę o 0,60 zł. Mieszkańcom w zabudowie jednorodzinnej prócz pojemników/worków na odpady (ograniczona ilość), odbioru liści dwa razy w roku zapewniono odbiór odpadów BIO, oraz podniesiono opłatę o 3,00 zł. Ze względu na hodowle zwierząt oraz posiadanych kompostowników, mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, w przeważającej części nie będą oddawać odpadów BIO oraz odpadów zielonych - napisano m.in. w petycji.

W dniach 13-15 marca jastrzębianie, którzy popierają petycję mogą składać pod nią podpisy w domach sołeckich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Śmieci walają się po osiedlu. Czy tak ma być? Śmieci walają się po osiedlu. Czy tak ma być?

Woda w jastrzębskich kranach nie zmienia ceny Woda w jastrzębskich kranach nie zmienia ceny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Mieszkaniec 15.03.2018 23:14

Gdyby śmieci były tańsze i odbierali wszystkie nawet te budowlane czy stare meble co tydzień to by ludzie na pewno nie podrzucali ich do lasu czy na osiedla.

Aga15.03.2018 22:16

Z domku

W samo sedno. My segregujemy, a segregowane miały być tańsze. Skoro mamy płacić tyle samo to przestajemy segregować i po sprawie. Do worków wrzucać co popadnie i tyle.

Z domku14.03.2018 20:20

Na blokach śmieci są mieszane i nikt nie segreguje ich. W domkach śmieci są SEGREGOWANE, właściciel musi we własnym zakresie zakupić worki do segregacji na plastiki i na szkło. Skladować po 2 tygodnie np w garażu a opłata taka sama. Gdzie tu sprawiedliwość?????

myślący13.03.2018 8:04

Najbardziej narzekają ci "nowobogaccy". Wybudowali odejmując sobie od ust a teraz chcieli by aby im prawie za darmo nieczystości wywozić. To wlaśnie ludzie z takich chałup zanieczyszczaja środowisko aby nie placić 3 zł więcej. Skandal!!!

Do Ona13.03.2018 7:02

Widac mało rozgarnięta jestes wziołas kredyty i smieci wzrosły o 3 zł i masz problem ze splatą poczekaj jak kredyty wzrosną od 2019 r inaczej będziesz mówic a chłop z kopalni nie przyniesie 4500 zł tylko 2500 zł jak ceny węgla spadną

Ona12.03.2018 20:44

Ja mam kury i za jakie bio mam placic drzew nie mam to skad mam liscie z lasu nosic za kosz z liscmi trzabylo raz na miesiac trawe brac wtedy wiem za co płace, a gorol.i szlak trafia bo mieszkanie na wsi z swoim obejsciem tarasem to hawaje w porownaniu z smierdzacymi kupami od psów i kotów na klatkach. Ble

Gość12.03.2018 19:48

Do teresa

Coś w tym jest bo pracuję w firmie i pałętam się po rożnych kopalniach. I nagminne jest że auta z rejestracjami SWD wywalają śmieci na parkingach kopalnianych. Gdziekolwiek się pojawią.

Pokaż wszystkie opinie (29)