Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
14 marca 2018

W II etapie modernizacji OWN powstaną tarasy widokowe i promenada

W II etapie modernizacji OWN powstaną tarasy widokowe i promenada
fot. Studio Projektowe Architekt

Trwają prace modernizacyjne Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Jednak miasto już myśli o II etapie. W tym celu złożono wniosek na dofinansowanie tej inwestycji z funduszu europejskich. Przedstawiony projekt wygląda bardzo atrakcyjnie.

Mieszkańcy z zainteresowaniem obserwują prace modernizacyjne Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Jastrzębianie czekają na tężnię solankową, wodny plac zabaw i amfiteatr. Coraz częściej słychać głosy co dalej? Kiedy następny etap rewitalizacji ośrodka?

We wrzeniu 2017 roku Miasto Jastrzębie-Zdrój wspólnie z Karwiną i Hawirzowem złożyło projekt o dofinansowanie z funduszy europejskich. Planuje się powstanie carbonparku o nazwie Historia Węglem Pisana.  Projekt zakłada powstanie wspólnego produktu turystycznego, który udostępni bogatą historię regionu w zakresie węgla i jego wydobycia. Koszt całkowity wspólny dla trzech partnerów to ok. 3,3 mln euro.

Co w ramach carbonpaku planuje się wykonać w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego? Stary budynek, w którym znajdowała się kawiarnia ma zniknąć z powierzchni. Zastąpi go nowoczesny wielofunkcyjny obiekt z wyposażeniem. Planuje się powstanie miejsc aktywności ruchowej. Powstaną tarasy widokowe nadwieszane nad promenadą, która będzie drewniano-piaszczysta. Staw zostanie oczyszczony, odnowiony z nowym pomostem oraz mostkiem przerzuconym nad nim.  Na środku stawu będzie podświetlana fontanna. Planuje się małą plażę. Niewykluczone, że powrócą kajaki i rowery wodne. Oprócz tego powstanie park sensoryczny.

Decyzji o tym, czy udało się pozyskać środki na modernizację OWN należy spodziewać się na przełomie marca i kwietnia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza miejski plan naprawy wiaduktów Rusza miejski plan naprawy wiaduktów

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Wodzisławianin15.03.2018 14:53

Haha to Jaszczymbie! *B* Tak mnie śmieszy to. Chwalą się odnowieniem jakiegoś starocia. *A* Co to właściwie jest?! *I* Powinniście brać przykład z Wodzisławia Śląskiego. *T* To jest miasto na poziomie!

Radio Teheran15.03.2018 9:53

W kwietniu dowiemy sie, co "planuje sie" w III etapie OWN.
To bedzie cos, czym naprawde zadziwimy swiat.

do godz. 8.0915.03.2018 9:12

Twoje nazwisko powinno brzmieć "Bzdura". Wiem, że musisz klaskać uszami ale to nie powód żeby wciskać ludziom głupoty. Ty mnie nie umoralniaj, ale zapytaj swojej chlebodawczyni. Ponadto ile osób jest zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych? Czy ludzie odchodzą z tego urzędu bo ciągle są ogłaszane nabory na stanowiska urzędnicze? Wiedź, że Wszyscy bardzo się cieszą z odejścia dyrektorek z opieki społecznej. Napisz kiedy odbędzie się pożegnanie.

do "do godz 15.16"15.03.2018 8:09

Ale bzdury opowiadasz? Jakis czas temu był artykuł na temat zatrudnien w urzedzie miasta i wyszło na to ze kadra wzrosta chyba o 4 osoby w ciągu 3 lat. Więc zamiast siać bezmyślą propagandę moze sie zastanow czy to że ktoś ci coś powiedział to nalezy uznać za prawdę. Bo w wielu przypadkach tak nie jest

do godz. 15.1615.03.2018 8:02

Tam już wszyscy prowadzą kampanię wyborczą. Dużo osób ostatnio przyjęła. Zamiast doradcy Pawełka jest teraz nauczycielka angielskiego, a co należy do jej obowiązków zapytajcie pani Hetman? Co robią i co zrobili ci wszyscy uzdolnieni inaczej i pełnomocnicy zapytajcie jej. Ona wiecznie żywa jak Maryśka z emeryturą od 5 lat i dupnym zarobkiem w urzędzie.

Radio Teheran14.03.2018 15:16

Ktos tam w UM jest nadpobudliwy.
Mial byc Dom Solidarnosci czy czegostam (w parku lub poza nim) - gdzie jest?
Miala byc Laznia - wciaz stoi ruina.
Teraz OWN, ktory jest o tyle groteskowy, bo mogl przez ostatnie lata swoja role spelniac. Skromnie, ale mogl. nikt nawet trawy tam nie kosil ani alejek nie zamiatal, nie mowiac juz o czyszczeniu zbiornika wodnego. Teren zostal zdewastowany i zasyfial.
Podobnie porzuconych jest sporo obiektow w miescie.
Mam wiec taki postulat do urzednikow. Zrobcie choc raz cos do konca. Naprawcie komunikacje (obojetnie, czy bedzie darmowa, czy nie). Niech to miasto funkcjonuje jak miasto a nie jak dzikie pobojowisko.

Radio Teheran14.03.2018 14:59

@mieszkaniec
"Co to za kpiny z tym OWN?"

Wybory ida. Trzeba naobiecywac. Dla niepoznaki uzyto wielokrotnie nieosobowego sformuowania "planuje się". Ze niby to nie wiadomo kto siedzi ukryty w krzakach i planuje. W razie nic niezrobienia, nie ma do kogo miec pretensji.

Pokaż wszystkie opinie (34)