Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
16 marca 2018

Trudna sytuacja w Powiatowym Urzędzie Pracy

Trudna sytuacja w Powiatowym Urzędzie Pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Powiatowy Urząd Pracy zajmuje przedwojenny budynek dawnej szkoły. Nie od dzisiaj wiadomo, że instytucja ta potrzebuje nowego lokalu, dotychczasowy jest zbyt ciasny. Niedawno pojawił się jeszcze inny problem.

Przeciekający dach urzędu pracy powoduje, że urzędnikom leje się woda na głowy. Niezbędna jest natychmiastowa naprawa dachu. Na ten cel z budżetu miasta zostanie wyasygnowane ok. 15 tys. zł. Miasto już teraz zastanawia się, gdzie mogłaby się mieścić nowa siedziba PUP. Pod uwagę bierze się różne możliwości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest praca w Jastrzębiu, ale lepsze są zasiłki Jest praca w Jastrzębiu, ale lepsze są zasiłki

Z  "Korfantym" w Portugalii Z "Korfantym" w Portugalii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Powiem tak:23.03.2018 11:45

Powiatowe Urzędy Pracy to najbardziej niepotrzebne urzędy w Polsce. Rekordowo niskie bezrobocie, masa pracy na rynku, maksimum bezużytecznych urzędników. Do PUP chodzą osoby, które pracy nie chcą podjąć, żeby tylko mieć ubezpieczenie, tak to działa. Ludzie potrafią szukać pracy - naprawdę!

adam18.03.2018 19:09

UP powinien być w urzędzie miasta i tam powinno pracować kilka osób, albo zlikwidowany całkowicie. Więcej niż połowa ma zatrudnienie fikcyjne i nie jest tam potrzebna. Nie ma to nic wspólnego z walką z bezrobociem.

GW17.03.2018 23:22

Powiatowe Urzędy Pracy to instytucje niepotrzebne.
Rejestracja bezrobotnych w XXI wieku powinna odbywać się z użyciem nowych technologii, np. przez internet lub z specjalnych stanowisk w urzędach miejskich, starostwach powiatowych, etc.
Ewentualna aktywizacja powinna być zlecana przez lokalne samorządy - z płatnością za efekt - specjalistom w formie przetargu z racjonalnymi warunkami i zasadami wyboru dostawcy usług (np. odrzucanie oferty minimalnej oraz maksymalnej, etc.).
Niestety dopóki Polacy muszą żyć w warunkach postkomunistycznych i rządzić będą partie zorientowane na prywatne cele dopóty nie będzie nigdy zdrowych relacji obywatel-urząd.

Lulek17.03.2018 19:26

Na pszczynskiej sa super bloki, tam niech stanie pup super lokalizacja, kto jest za ?

Mateusz17.03.2018 16:44

Dla mnie instytucja zbędna, niech wyrzucą tych urzędasów. Dzisiaj tylko ten kto nie chce pracować to nie pracuje. Martwić się urzędasami z PUP nie trzeba, bo są ekspertami w szukaniu pracy więc dadzą sobie rade. A zamian za to, niech VAT obniżą, bo część kasy zostanie w państwie zamiast wypłacać zbędnym instytucją.

ana17.03.2018 14:02

Pałac im wybudujcie i niech murzyni z wachlarzem nad nimi stoją.

szczepionkowy faszyzm17.03.2018 12:24

Marek dobrze pisze. Całkowicie zbędni. Tablice ogłoszeń zrobić w różnych częściach miasta.
Ewentualnie e-tablice, które będzie obsługiwał jeden nudzący się urzędnik w UM.

Pokaż wszystkie opinie (40)