Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°15°
16 marca 2018

Jastrzębianie zwracają 500 plus

Jastrzębianie zwracają  500 plus
fot. pixabay

Świadczenie socjalne 500 plus przyznawane jest w Polsce na drugie dziecko. Jednak przy, spełnieniu kryterium dochodowości, można otrzymać je także na pierwsze dziecko. Niestety część jastrzębian nienależnie pobrało to świadczenie.

Na dzień 15 marca jastrzębski magistrat ustalił, że 26 osób zostało zobowiązanych do zwrotu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych na łączna kwotę 44 260,37 zł.

Co jest powodem tego, że mieszkańcy muszą zwrócić pieniądze? Uzyskanie dochodu, co spowodowało przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do pobierania świadczeń. Zmiana składu rodziny, w związku z niezamieszkiwaniem i nieprowadzeniem wspólnego gospodarstwa, co spowodowało przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do pobierania świadczeń. Umieszczenie dziecka w instytucji zapewniającej całodobowe utrzymanie, w pieczy zastępczej. Zmiana miejsca zamieszkania (miejscowości).

Od 2016 roku Urząd Miasta wydał 75 decyzji zobowiązujących do zwrotu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych. Nadal trwa weryfikacja uprawnień do pobierania świadczeń.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza 500 plus na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wniosek Rusza 500 plus na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wniosek

Mama z naszego regionu pobiera 39 tys. zł zasiłku Mama z naszego regionu pobiera 39 tys. zł zasiłku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
zołza z zofiówki20.03.2018 15:18

Do emwryt: Masz zupełną rację ,urzednicy są jak ,,uprzywilejowana kasta,,!
Ktoś z nich,, strzeli babola,, i nie ma winnych ?!

szczepionkowy faszyzm19.03.2018 21:22

"do Marek" - nie martw się o te kredyty. Przypomnij sobie jak nas zadłużył der her ryży.
Trzeba być głupkiem, aby nie widzieć korzyści i pozytywów 500+ (egoistą bez dzieci, lub z jedynakiem wymuskanym). Ten program ma na celu poprawienie niekorzystnej demografii, pojąłeś?
Jeśli o mnie chodzi, na trzecie dziecko płaciłbym 1000+ itd. Bo to wielodzietne rodziny są właśnie normalne (poza przypadkami, gdzie rodzice się alkoholizują itd.). To bezdzietne rodziny (z wyboru) są patologią, z punktu widzenia społecznego (i te 2+1 też, jeżeli zdrowie pozwala na więcej dzieci). I to takich "trutni" powinno się dodatkowo opodatkować ;-) (już widzę tę pianę na ustach twardogłowych wyborców formacji lewackich). Bo generalnie jestem za obniżeniem i likwidacją podatków...
Co do gospodarki, zgadzam się. Dalej jesteśmy montownią.
Ale elektrownię wiatrową postaw sobie przy swoim domu, to może zrozumiesz, co to za szajs.
Można by rozpocząć badania nad energią, nad którą badania prowadził Nicola Tesla, ale byłaby za tania. A tu chodzi przede wszystkim o kasę...

do Marek19.03.2018 8:54

Policz ile my - Polacy będziemy musieli spłacić kredytów jakie wziął PiS w naszym imieniu. Te 500+ i inne wyczyny gospodarcze nie wzięły się z podatków, które odzyskał rząd. To wzięło się z kredytów, żeby przekupić najgłupszych. Teraz trwa koniunktura gospodarcza na świecie. Jak każda, skończy się gwałtownie. Rząd nie rozbudował naszej gospodarki. Nie powstały żadne firmy, które produkują coś wartościowego dla zagranicy. Rząd PiS zablokował ten rozwój. Na przykład elektrownie wiatrowe i słoneczne. Świat dąży do powstawania małych niezależnych elektrowni, które będą dawać prąd swojej okolicy. A u nas? Wielkie elektrownie napędzane węglem nie idą w żadnym dobrym kierunku. Liczą na węgiel. Skąd jak kopalnie są zamykane.

Nie zwracają 19.03.2018 8:45

Mają zwrócić! Ale odzyskać te pieniądze nie będzie łatwo.

Janek19.03.2018 6:06

Wszyscy powinni oddać 500+ to złodziejstwo

emwryt18.03.2018 16:12

Ja jednak jestem innego zdania;otóż pobierający wszelkie zasiłki nie musi znać prawa i ich przepisów od tego są urzędnicy,którzy za coś biorą pieniądze ale jak widać biorą za siedzenie na stołku biurowym!Przecież pobierający te pieniądze sami sobie nie wypłacali!

ekonom18.03.2018 10:47

Oprócz zwrotu powinni zostać ukarani i to dość solidnie za oszustwa i wyłudzanie pomocy publicznej!!!

Pokaż wszystkie opinie (44)