Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
19 marca 2018

Młodzi mają szansę na dobrze płatną pracę?

Młodzi mają szansę na dobrze płatną pracę?
pKP

Już nie tylko klasy górnicze, ale również kolejowe będą czekać na młodzież chcącą zdobyć konkretny zawód. W tym ostatnim zawodzie będzie można się kształcić od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych.

Dlaczego młodzież miałaby by wybrać zawód kolejarza? Jastrzębski magistrat przekonuje, że zarobki w tej branży sięgają średniej krajowej, co jest zachęcające. Poza tym miasto ma swoich planach rewitalizację kolei.

16 marca Miasto Jastrzębie-Zdrój, Jastrzębska Spółka Kolejowa oraz Zakład Przewozów i Spedycji „Spedkoks” podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie kształcenia uczniów w zawodach kolejowych.

- Idea wiąże się ze strategicznym projektem, jakim jest odtworzenie w naszym mieście linii kolejowej. Poczyniliśmy już ogromne starania w celu ustalenia optymalnego wariantu jastrzębskiej inwestycji. Chcemy utworzyć nowe klasy o specjalnościach kolejowych, bo to znów przyszłościowy kierunek rozwoju  - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

 W Technikum nr 5 młodzież będzie mogła pobierać naukę w specjalnościach: technik transportu kolejowego oraz technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, natomiast dyplom montera nawierzchni kolejowych będzie można zdobyć w Szkole Branżowej I stopnia nr 3.

-  Zespół Szkół Zawodowych uzyskał już pozytywne opinie Powiatowej Rady Zatrudnienia oraz Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. Nasza szkoła potrafi współpracować z firmami i chce kształcić zgodnie z wymogami i potrzebami rynku - podkreśla Barbara Tetla-Gruszczyk, dyrektor szkoły.

W ramach współpracy Jastrzębska Spółka Kolejowa oraz Zakład Przewozów i Spedycji „Spedkoks” umożliwią organizację praktyk zawodowych i zajęć praktycznych. Będą też podejmowane działania zmierzające do zapewnienia zatrudnienia absolwentów szkół.

- Jastrzębska Spółka Kolejowa potrzebuje wykwalifikowanej kadry. W nadchodzących latach wielu wyspecjalizowanych pracowników odejdzie na emeryturę, a na rynku nastąpiła luka pokoleniowa, dlatego kształcenie nowych osób jest bardzo ważnepodsumowuje Artur Stroka, prezes zarządu JSK.

 Wiele wskazuje na to, że ukończenie kierunku kolejowego będzie przepustką do zatrudnienia i dobrze płatnej pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia Oni powalczą o kolej dla Jastrzębia

Pociągi jeżdżą za darmo Pociągi jeżdżą za darmo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Do Ocena pracy30.05.2018 20:37

Mam takie same spostrzeżenia.

Ole20.03.2018 15:27

Jaka dobrze płatna praca???Przecież na kopalnia nie działa pkp tylko prywatne firmy kolejowe które płacą grosze.

Ocena pracy20.03.2018 12:42

Młodzi nie potrafią pracować dobrze. Nie interesuje ich praca. Ich interesuje tylko szmal. A za darmo nikt i nic nie da.

kat20.03.2018 7:53

Kolejny chwyt reklamowy bez pokrycia. Niech pomysłodawcy wyślą tam swoje dzieci i wnuki.

Radio Teheran20.03.2018 7:49

@Gość
"Techeran"
Mysle, ze stanowczo przeceniles swoje mozliwosci, wypowiadajac sie publicznie.

Gość19.03.2018 22:34

Techeran coś do ciebie poszukaj i poczytaj dokładnie:

Efekt Dunninga-Krugera

Gość19.03.2018 21:54

Do PiS

Bo to córka JSW dla jednego z rodziny. A oni już mają taki harmonogram że jak rodzi się dziecko w ich rodzinie to już radzą jaka nowa córkę firmę otworzyć żeby bachor maił kierownicze stanowisko.

Pokaż wszystkie opinie (33)