Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 marca 2018

Czy ktoś widział wandali? Poszukiwani świadkowie

Czy ktoś widział wandali? Poszukiwani świadkowie
fot. Policja.pl

Niestety, w jastrzębskich blokach często dochodzi do aktów wandalizmu. Walka z tym zjawiskiem wymaga tego, aby lokatorzy nie bali się zgłaszać sytuacji, których byli świadkami do spółdzielni mieszkaniowych lub na policję.  

W miniony weekend w jednym z bloków przy ulicy Zielonej 31 doszło do aktu wandalizmu. Podczas weekendu zostały zniszczone drzwi wejściowe do klatki. Jest to tym bardziej dotkliwe dla mieszkańców, ponieważ w ostatnio panują ujemne temperatury.

-  Spółdzielnia mieszkaniowa zwraca się do mieszkańców bloku przy ul. Zielonej, w którym zostały zdemolowane drzwi o wszelkie informacje na temat domniemanych sprawców tego aktu wandalizmu. Wprawdzie zdarzenie miało miejsce w weekend w późnych godzinach nocnych, ale być może ktoś posiada jakieś informacje na ten temat. Można zgłaszać je do naszej spółdzielni także anonimowo - mówi Piotr Szereda, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej JAS-MOS.

Koszt wymiany drzwi to około 3 tys. zł, środki będą pochodziły z funduszu remontowego. W klatce, w której doszło do ich uszkodzenia nie ma kamer monitoringu, ponieważ lokatorzy sobie tego nie życzyli. Może wydarzenia ostatniego weekendu zachęcą mieszkańców do zamontowania tych urządzeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Potraktował plac zabaw jak wychodek Potraktował plac zabaw jak wychodek

Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie" Inwestor interesuje się terenami na "Jas-Mosie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
en23.03.2018 22:49

Sprowadzili do Jastrzębia cholote ze wschodu to mają ukrainskie zwyczaje ludowe

czysto20.03.2018 17:26

Zarządy spółdzielni mają już pomysł sprawdzony prawnie. Wyrzucający śmieci z balkonów, przez okna i pozostawiający puszki po piwie i butelki po wódce na klatach schodowych będą obciążani kosztami sprzątania. Od 2000 zł w górę. Pierwsze listy ludzi nie potrafiących utrzymać porządku wokół miejsca zamieszkania dostaną rachunki do zapłacenia. Nie zapłacenie spowoduje powstanie długu. W piątek lub sobotę zostanie przeprowadzony stan czystości wokół bloków w 3 spółdzielniach mieszkaniowych.

anty śmieciarze20.03.2018 12:41

Trwa akcja zbierania dowodów na zaśmiecających okolice bloków mieszkalnych. Lista już jest spora. Za to grożą wysokie grzywny i eksmisje. Na walnych zgromadzeniach będą przygotowane ustawy pozwalające na eksmisję bez względu na własność mieszkania. Zaśmiecanie ma być traktowane jako wysoka szkodliwość społeczna. Wyrzucaną żywnością zatruwają się zwierzęta i ludzi. Gnijące odpadki są trucizną. Starsze kobiety wyrzucające chleb ptaszkom, nie wiedzą jak bardzo mogą sobie zaszkodzić.
Do Gruby: Należy dawać cynk. Przestępcy nawet małego kalibru muszą być ukarani. Nikt nie chce mieszkać w zniszczonych zaśmieconych budynkach.

smolka20.03.2018 8:58

Akurat. z takim czyms powinni piwiedziec bo to szkodzi ludziom z innymi rzeczami nie.powinni biegac na policje.

ekonom20.03.2018 6:25

Nie chcieli najprostszego monitoringu to niech teraz płacą lub dyżurują na zmianę i pilnują wejścia do swego majątku.

Gruby19.03.2018 19:06

Uwazaj na sąsiadów swych bo lubią dawać cynk

Janusz Nosacz 19.03.2018 16:51

zlapac i polamac gnaty a dodatkowo kara 10tys plus koszty naprawy, wtedy nauczy sie jedne z drugim

Pokaż wszystkie opinie (23)