Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
20 marca 2018

Będą podwyżki w spółce górniczej

Będą podwyżki w spółce górniczej
fot. JZR

O 3 proc. wzrosną płace zasadnicze pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych - przewiduje porozumienie podpisane 8 marca przez związki zawodowe i  zarząd przedsiębiorstwa. Podwyżki wejdą w życie od kwietnia.

Jak poinformował Adam Kowalski, szef zakładowej Solidarności, po podwyżce zarobki w firmie wzrosną średnio o ponad 170 zł brutto. Przewodniczący przypomina, że to już kolejna podwyżka w ostatnich miesiącach. W czerwcu 2017 roku dzięki staraniom związkowców płace w firmie wzrosły o 2,5 procent. Wcześniej przez pięć lat w firmie nie było żadnych podwyżek. – Problemy finansowe firmy wynikały z ówczesnej trudnej sytuacji ekonomicznej naszego właściciela, czyli Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Obecnie, gdy kondycja JSW znacznie się poprawiła, nasza spółka też zaczęła wychodzić na prostą – tłumaczy Adam Kowalski.

Podpisane 8 marca porozumienie przewiduje też podniesienie od kwietnia stawek 10 proc. pracowników, zatrudnionych na czas nieokreślony. Jak wyjaśnia Kowalski, podwyżki mają objąć osoby najmniej zarabiające.

- O tym, kto dostanie wyższą stawkę, będą decydować kierownicy działów – dodaje przewodniczący.

Podczas negocjacji uzgodniono również, że jeśli wyniki finansowe JZR za I półrocze będą dobre, to wówczas strony negocjować będą jednorazową nagrodę dla pracowników.

Jastrzębskie Zakłady Remontowe zatrudniają 430 pracowników. Specjalizują się w remontach i modernizacji maszyn górniczych. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Do Kola 24.03.2018 9:44

Ciekaw jestem jako jednostka ile tak faktycznie płacisz tego podatku do Budżetu Państwa. Założę się że każdy górnik odprowadza jeszcze raz więcej od Ciebie. Więc wypraszam sobie hasła że ktokolwiek utrzymuje górników. Górnictwo zarabia samo na siebie i przynajmniej nasza JSW ma się wyśmienicie.

Antykola 22.03.2018 17:19

Boli d...a kola ? Ma k....a boleć !!!

KOLA22.03.2018 14:45

każdy górnik powinien paść na kolana gdy przechodzę obok, ponieważ jest na moim utrzymaniu bo jak wiadomo górnictwo przynosi same straty a utrzymują ten bajzel z moich i innych podatników bez przywilejów podatków.

Graf21.03.2018 7:41

W dyskontach podwyżki średnio ok 10% to w JZR szaleją ze szczęścia. Dostali średnio po 80 pln

Oli20.03.2018 21:31

Akurat solidarność JZRów to powinna zasunąć zasłonę milczenia na to co wyrabia, a nie komunikaty wysyłać. Takie połączenie pisowskiego politykierostwa z kacperkiem dudą.

Klawy20.03.2018 18:50

Psioczycie na związki zamiast się z nich wypisać żenada

olek20.03.2018 17:05

Pracownicy średnio około 70-80 zł podwyżki miesięcznie a prezesi po 400.000,- premii

Pokaż wszystkie opinie (17)