Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
21 marca 2018

Psy z Jastrzębia zdały egzaminy na ratownika

  • Psy z Jastrzębia zdały egzaminy na ratownika
  • Psy z Jastrzębia zdały egzaminy na ratownika
  • Psy z Jastrzębia zdały egzaminy na ratownika
  • Psy z Jastrzębia zdały egzaminy na ratownika
Więcej zdjęć:
fot. SGPR Jastrzębie

Psy, które wchodzą w skład Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju zdały specjalny egzamin i teraz mają potwierdzone uprawnienia do ratowania ludzi.

W dniach 12-16 marca 2018 roku w Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych w Nowym Sączu odbyły się egzaminy specjalności terenowej i gruzowiskowej dla psów ratowniczych. Mateusz z Diego zdali egzamin terenowy i gruzowiskowy klasy I, Andrzej z Dexterem egzamin terenowy klasy I, Zbyszek z Dessi egzamin terenowy klasy I.

Okazuje się, że nie tylko strażacy podlegają rygorystycznemu szkoleniu, ale również czworonogi, dzięki którym nierzadko udaje się uratować ludzkie życie. Ich fachowość jest na tak wysokim poziomie, że często są wzywani do akcji ratowniczych na terenie całego kraju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
seboc22.03.2018 21:14

Największy przyjaciel człowieka.

KAJKA22.03.2018 20:49

Gratulujemy p.Andrzeju ! to dla nas szaszczyt brac udział w szkoleniach z tak wykwalifikowanym trenerem.

Och, psy !21.03.2018 21:43

To zwierzęta godne najwyższego szacunku. Ich przyjaźń jest szczera i na zawsze. Często ludzie nie potrafią wytrzymać konfrontacji z psami. Zwyczajnie nie dorównują im w szczerości, przyjaźni, okazywania szacunku innym. Tysiące, co ja piszę, miliony ludzi powinno służyć psom. Uczyć się od nich zalet, które mają.
Mieć psa przyjaciela i doceniać tą przyjaźń, to wielka rzecz.

Olek 21.03.2018 17:36

Gratulacje :)