Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
22 marca 2018

W pierwszy dzień wiosny Policja namierzała wagarowiczów

W pierwszy dzień wiosny Policja namierzała wagarowiczów
fot. KMP Jastrzębie

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest powszechnie uznawany za „dzień wgarowicza”, jednak należy pamiętać, że młodzi ludzie pozbawieni opieki i kontroli mogą stać się ofiarami przestępstw. Dlatego też policjanci właśnie w tym dniu szczególnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Każdego roku dzień 21 marca jest uznawany przez młodzież szkolną za dzień wagarowicza Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Pozostawanie nieletnich poza placówką szkolną w godzinach obowiązkowych zajęć, pozbawionych kontroli i nadzoru osób dorosłych, może potencjalnie stwarzać zagrożenie dla młodzieży.

- Dbając o bezpieczeństwo młodych ludzi, śląscy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na ochronę nieletnich. Mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń mundurowi kontrolują miejsca, gdzie często przebywa młodzież. Stróże prawa sprawdzają także obiekty, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu nieletnim. Policjanci będą reagować na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoły - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze, należy przede wszystkim zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane m. in. alkoholu lub środków odurzających. Dlatego o każdym przypadku natrafienia na nieletnich pod wpływem alkoholu lub środków odurzających będą powiadomieni rodzice, szkoły oraz sądy rodzinne. Właścicielom placówek handlowych policjanci przypominają, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy będą musieli się przekwalifikować? Górnicy będą musieli się przekwalifikować?

Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość22.03.2018 8:39

"ochronę" hehe, Dobre. Spisać do statystyk i nara.

?dzień wgarowicza?

Gość22.03.2018 8:27

Dlaczego policja nie reaguje na pijane dzieci włóczące się nocą ulicami miasta?

Dzień wagarowicza22.03.2018 8:20

Z powodu zimna nie było widać wagarowiczów.

Radio Teheran22.03.2018 7:49

Perski Nowy Rok celebrowali.
http://www.inewyearwishes.com/persian-new-year.html 

Bziok22.03.2018 6:50

Osiedlowe Szakiry