Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
22 marca 2018

Oszust wyprowadzony w kajdankach. Chciał wyłudzić sprzęt

Oszust wyprowadzony w kajdankach. Chciał wyłudzić sprzęt
fot. Policja.pl

Mężczyzna, który przyszedł do wypożyczalni samochodów, znajdującej się przy ul. 11 Listopada, posługując się fałszywymi dokumentami chciał wyłudzić drogi sprzęt. Trafił w ręce Policji.

Jak potwierdziła Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju we wtorek do znanej wypożyczalni samochodów  i sprzętu budowlanego, przy ul. 11 Listopada, zgłosił się mężczyzna, chcący wypożyczyć sprzęt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że posługiwał się podrobionymi dokumentami. 

- Osoba chcąca wypożyczyć sprzęt o wartości ok. 140 tys. zł przyjechała po niego lawetą. Mężczyzna posługiwał się fałszywymi dokumentami. Warto podkreślić, że również pojazd, którym przyjechał, był wydany na podstawie tychże dokumentów. O całej sprawie niezwłocznie została powiadomiona Policja - relacjonuje właściciel wypożyczalni, który wykazał się czujnością, w stosunku do oszusta.

Jak się okazało podejrzenia pracownika wypożyczalni były słuszne.

- W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że przebywający na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, przy pomocy podrobionych dokumentów wynajął pojazd typu laweta marki Iveco w Kluczborku. Następnie przy pomocy podrobionych dokumentów podpisał umowę najmu koparki i ładowarki o łącznej wartości 130 tys w Namysłowie. Po odbiór sprzętu miał zgłosić się 21 marca br. Do odbioru jednak nie doszło, gdyż w ten sam sposób w wypożyczalni na terenie Jastrzębia również usiłował wyłudzić sprzęt budowlany o wartości 140 tys. złotych - wyjaśnia mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju poinformowała o aresztowaniu oszusta. 

- Na miejsce niezwłocznie przybył policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę i doprowadził do prokuratora. Na jego wniosek sąd orzekł tymczasowy areszt. Trwają dalsze czynności w sprawie - poinformowała mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zatrzymanemu 33-latkowi grozi  do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania

Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Grzesiek30.03.2018 22:24

Gratulacje! oby więcej takich osiągnięć

Mar24.03.2018 19:39

Brawo za czujność-złodziejowi łapy uciąć!

smolka do juli24.03.2018 14:50

Gdy ktoś straci rękę przy maszynie w czasie pracy lub w wypadku komunikacyjnym każdy by myślał że to złodziej dlatego nie obcinają ręki.

Julia K.23.03.2018 12:01

Powinno się złodziejom rękę obcinać. Człowiek od razu by wiedział z kim ma do czynienia no i może jegomość by drugi raz nie przytulił tego co nie jego.

Sebastian Mazurkiewicz23.03.2018 10:41

Bardzo dobrze! Z tego co kojarzę w tym roku ta sama wypożyczalnia już odzyskała swój skradziony samochód pod Warszawą i doprowadziła do zatrzymania złodzieja. Brawo dla pracowników za spostrzegawczość.

Gość23.03.2018 8:04

I dobrze do lochu z nim

seboc22.03.2018 21:17

Dowalić cwaniaczkowi nie 8 a z 15 !! Od tego jest Sąd aby skazać ale , w sklepie ktoś przykleił cenówkę i co groziło mu 8 ten zrobił wała na bańkę (znając życie coś jeszcze znajdą na niego) i co też 8 ?

Pokaż wszystkie opinie (9)