Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
22 marca 2018

Oszust wyprowadzony w kajdankach. Chciał wyłudzić sprzęt

Oszust wyprowadzony w kajdankach. Chciał wyłudzić sprzęt
fot. Policja.pl

Mężczyzna, który przyszedł do wypożyczalni samochodów, znajdującej się przy ul. 11 Listopada, posługując się fałszywymi dokumentami chciał wyłudzić drogi sprzęt. Trafił w ręce Policji.

Jak potwierdziła Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju we wtorek do znanej wypożyczalni samochodów  i sprzętu budowlanego, przy ul. 11 Listopada, zgłosił się mężczyzna, chcący wypożyczyć sprzęt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że posługiwał się podrobionymi dokumentami. 

- Osoba chcąca wypożyczyć sprzęt o wartości ok. 140 tys. zł przyjechała po niego lawetą. Mężczyzna posługiwał się fałszywymi dokumentami. Warto podkreślić, że również pojazd, którym przyjechał, był wydany na podstawie tychże dokumentów. O całej sprawie niezwłocznie została powiadomiona Policja - relacjonuje właściciel wypożyczalni, który wykazał się czujnością, w stosunku do oszusta.

Jak się okazało podejrzenia pracownika wypożyczalni były słuszne.

- W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że przebywający na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, przy pomocy podrobionych dokumentów wynajął pojazd typu laweta marki Iveco w Kluczborku. Następnie przy pomocy podrobionych dokumentów podpisał umowę najmu koparki i ładowarki o łącznej wartości 130 tys w Namysłowie. Po odbiór sprzętu miał zgłosić się 21 marca br. Do odbioru jednak nie doszło, gdyż w ten sam sposób w wypożyczalni na terenie Jastrzębia również usiłował wyłudzić sprzęt budowlany o wartości 140 tys. złotych - wyjaśnia mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju poinformowała o aresztowaniu oszusta. 

- Na miejsce niezwłocznie przybył policyjny patrol, który zatrzymał mężczyznę i doprowadził do prokuratora. Na jego wniosek sąd orzekł tymczasowy areszt. Trwają dalsze czynności w sprawie - poinformowała mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zatrzymanemu 33-latkowi grozi  do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Grzesiek30.03.2018 22:24

Gratulacje! oby więcej takich osiągnięć

Mar24.03.2018 19:39

Brawo za czujność-złodziejowi łapy uciąć!

smolka do juli24.03.2018 14:50

Gdy ktoś straci rękę przy maszynie w czasie pracy lub w wypadku komunikacyjnym każdy by myślał że to złodziej dlatego nie obcinają ręki.

Julia K.23.03.2018 12:01

Powinno się złodziejom rękę obcinać. Człowiek od razu by wiedział z kim ma do czynienia no i może jegomość by drugi raz nie przytulił tego co nie jego.

Sebastian Mazurkiewicz23.03.2018 10:41

Bardzo dobrze! Z tego co kojarzę w tym roku ta sama wypożyczalnia już odzyskała swój skradziony samochód pod Warszawą i doprowadziła do zatrzymania złodzieja. Brawo dla pracowników za spostrzegawczość.

Gość23.03.2018 8:04

I dobrze do lochu z nim

seboc22.03.2018 21:17

Dowalić cwaniaczkowi nie 8 a z 15 !! Od tego jest Sąd aby skazać ale , w sklepie ktoś przykleił cenówkę i co groziło mu 8 ten zrobił wała na bańkę (znając życie coś jeszcze znajdą na niego) i co też 8 ?

Pokaż wszystkie opinie (9)