Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
23 marca 2018

Kolejna grupa otrzyma bezpłatne przejazdy autobusami?

Kolejna grupa otrzyma bezpłatne przejazdy autobusami?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Czy do dzieci, młodzieży i studentów dołączy kolejna grupa, która będzie mieć prawo do bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej? Rada Miasta chce, aby byli to honorowi dawcy krwi oraz osoby będące ofiarami represji komunistycznych.

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość już w lutym zapowiadał, że zwróci się do prezydent miasta o bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla honorowych dawców krwi oraz działaczy dawnej opozycji antykomunistycznej, a także osób represjonowanych. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Komisja Kultury i Sportu wystąpiła z takim wnioskiem. Został przyjęty większością głosów.

- Przyjęcie tej uchwały będzie uhonorowaniem dokonań tych osób, które są szczególnie zasłużone dla naszego kraju - uzasadniali wnioskodawcy.

Jeśli chodzi o dokumenty potwierdzające uprawnienia do takich przejazdów to mają być to legitymacje honorowych dawców krwi oraz wydane przez Urząd do spraw Kombatantów i Osób represjonowanych w Warszawie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe MZK zwróci pieniądze za taksówkę i bilety okresowe

Od poniedziałku kierowcy będą pracować? Od poniedziałku kierowcy będą pracować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (42)
Represjonowany27.03.2018 10:29

Żadna to łaska ze strony samorządów i radnych. Większość działaczy opozycji to ludzie starsi, mający 70 i więcej lat, którzy w wszystkich polskich miastach z racji wieku, już posiadają uprawnienia do bezpłatnej komunikacji miejskiej. To nie poszczególne samorządy czy spółki przewozowe łaskawie powinny wprowadzać takie przepisy. To polski rząd PIS ustawowo powinien wprowadzić dla działaczy opozycji bezpłatną komunikację na terenie całego kraju na PKP i PKS, wtedy miało by to jakiś sens.

Grzegrze26.03.2018 19:23

do godz. 21;47 a idź ty z ta proganada pisowska. Dobrze wiemy ze pis blokował darmowa komunikacje juz nas przed wyborami nie przekabacicie!

Brunon26.03.2018 18:28

Miasto przeznacza kasę na dotację dla alkoholików i zwalczanie różnych patologii to dlaczego nie może przeznaczyć na bilety dla osób zasłużonych, którzy oddając własną krew ratują życie Narodu, które jest najcenniejsze. Wy jak zwykle nie rozumiecie ich zasług i bulczycie jak pupa w mydlinach.

On ona oni26.03.2018 18:23

A może by tak górnikom dać bezpłatną komunikację na dojazdy do pracy na kopalnie.

do godz. 21.4726.03.2018 18:22

Radni dali możliwość pani prezydent zorganizowania bezpłatnej komunikacji w okresie od stycznia do października 2015 roku. Niestety ta pani nie zrobiła nic w tym temacie. Dodatkowo wydało około 55 tysięcy złotych na opinię i opracowania. Nie ma pojęcia o rządzeniu miastem więc efektów brak!!!

Karol26.03.2018 18:19

Uczniowie są w szkołach dziennych, a nie zaocznych. Dla zaocznych bezpłatna komunikacja nie przysługuje, czy to nie jest oczywiste!

Uczen Lo26.03.2018 13:52

Chodze do liceum i niestety nie przysluguje mi bezplatna komunikacja. Dlaczego uczniowie szkol zaocznych sa pominieci lub gorsi?

Pokaż wszystkie opinie (42)