Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
26 marca 2018

Uwaga! Złodzieje kradną przed świętami

Uwaga! Złodzieje kradną przed świętami
fot. KMP Jastrzębie

Święta Wielkanocne to okres nie tylko przygotowań do tego szczególnego czasu, ale też intensywna „praca” złodziei. Poszukują oni swoich ofiar w sklepach, na targowiskach, środkach komunikacji miejskiej. Policjanci apelują, aby nie dać się okraść.

Mundurowi przekazują kilka porad, jak ustrzec się kłopotów w trakcie przedświątecznych zakupów, w podróży oraz jak zabezpieczyć mieszkania na czas nieobecności.

Wszędzie tam, gdzie jest tłok - w centrach handlowych, na bazarach i w środkach komunikacji publicznej - zachowajmy szczególną ostrożność. W miejscach tych odnotowuje się najwięcej kradzieży. Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki. Torebki przewieszone na ramieniu najlepiej trzymajmy z przodu, aby cały czas mieć je na oku,

Coraz chętniej kupujemy również w Internecie. Nie ruszając się z kanapy, możemy zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. W sieci nie istnieją kolejki, czy konieczność przepychania się między sklepowymi półkami. Niestety, podobnie jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Aby nie dać się oszukać, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, aby odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my świętujemy, może dojść do kradzieży. Dlatego też na osiedlach w całej Polsce pojawi się więcej patroli policyjnych, które będą sprawdzać, czy mieszkania pod naszą nieobecność nie padają łupem złodziei. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć kurki z gazem, wodą, dokładnie zamknąć drzwi i okna. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej, okien zasłoniętych w ciągu dnia. Jeżeli istnieje taka możliwość, poprośmy sąsiadów, aby zerkali na nasze mieszkania i reagowali, kiedy zauważą coś niepokojącego,

Jeżeli zaś wyruszamy w podróż własnym samochodem pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej sprawdzić stan techniczny naszego auta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że wolniej oznacza bezpieczniej. Ponadto pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu, to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka jego ilość w naszym organizmie wpływa na naszą koncentrację i refleks. Nie zapominajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu. Czasem warto dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Mikolaj29.03.2018 7:12

Uwaga na złodzieja w święta a na polityków cały rok ha ha ha

pułapki26.03.2018 14:19

I już mamy złodzieja. Policja jest zbędna.

Prezes 26.03.2018 10:27

Złodzieje są w śród nas !!!

Oko proroka26.03.2018 9:17

Zlodziejskie Państwo ,miasto dzielnice, ulice słowem dno dna

pułapki26.03.2018 8:32

Zastawiamy pułapki na złodziei. To dobra zabawa i pożyteczna. Tylko złodziej są innego zdania. Uważaj złodzieju!