Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 marca 2018

Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę

Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę Zobacz więcej zdjęć
fot. kb /jastrzebieonline

Sobota była prawdziwym świętem motocyklistów, nie tylko jastrzębskich, którzy uroczyście rozpoczęli sezon wiosenny. Najpierw jednak spalili symbol zimy - Burą Sukę.

Około pół tysiąca motocykli przejechało w sobotę jastrzębskimi ulicami - to mogło oznaczać tylko jedno - początek sezonu motocyklowego.  Zbiórka fanów dwóch kółek miała miejsce na parkingu przy al. Piłsudskiego. Tam uformował się paradny orszak, który jadać al. Jana Pawła II w kierunku ul. Ranoszka (ok. 8 km), dotarł do siedziby Klub Motocyklowy WRM MC POLAND.

Tam zaczęła się druga część imprezy. Pani Zima - w języku motocyklistów Bura Suka Zima została wygwizdana i spalona. Było to znakiem ostatecznego wygnania zimy i początku sezonu dla motocyklistów, na co tak długo czekali. Po ostatecznym unicestwieniu Burej przyszedł czas na zabawę. Organizatorzy zadbali o zapewnienie oprawy muzycznej oraz strawę dla ciała. Pogoda była jak na zamówienie.

Dla motocyklistów uczestnictwo w spaleniu Burej Suki to punkt honoru. Na jastrzębską imprezę przyjeżdżają uczestnicy również z innych miast Polski. Środowisko integruje się, świetnie się bawi, zawierane są nowe przyjaźnie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Górnicy będą musieli się przekwalifikować? Górnicy będą musieli się przekwalifikować?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość28.03.2018 15:10

Leon

Chyba nie jeden bo ja tylko raz napisałem a wpisy pojawiają się podobne. A to co się działo wieczorem na ul. Ranoszka to paranoje na 2 kołach z brakiem oleju nad nimi.

Leon28.03.2018 10:22

I tak oto, jeden zakompleksiony głupek napisał kilkanaście komentarzy pod różnymi nickami. Żałosny jesteś typie.

Piegus27.03.2018 18:09

uwaczająca nazwa "Bura suka" i to jeszcze przy dzieciach sie tak mówi. To świadczy o poziomie tych ludzi.

Tic27.03.2018 15:48

Banda kryminalistów drogowych.... działkowicze liście i patyków spalać nie mogą a motocykliści to co lepsi są że mogą publicznie i legalnie spalać plastikopodobne dymiące jak cholera coś.... ukarać organizatora za to i każdego z tych co tam uczestniczyli. Dobrze ze sezon rozpoczęty.... sezon na handel "organami"

Gość27.03.2018 15:33

A pseudo motory do 50cm3 były i ich fani. Co myślą ze mają motor a w sumie to nawet do skutera się nie zalicza.

Prawdomowny27.03.2018 14:43

Pani ze zdjęcia numer 2 idealnie pokazuje jak nie powinno się ubierać na motor. To powinno być karalne i nie interesuje mnie, ze tylko na chwile lub jedynie kawałek od domu. Jak widzę takich gamoni bez kombinezonów czy butów to aż mam ochotę zobaczyć ich glebę.

dysydent27.03.2018 13:30

Czy to chodzi o spalenie jakiejś wyjątkowo niesympatycznej i niemiłej pani stojącej przy drodze w oczekiwaniu na klientów że nazywają ja ''Burą Suką '' ??

Pokaż wszystkie opinie (17)