Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
27 marca 2018

Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę

Pół tysiąca motocyklistów spaliło Burą Sukę Zobacz więcej zdjęć
fot. kb /jastrzebieonline

Sobota była prawdziwym świętem motocyklistów, nie tylko jastrzębskich, którzy uroczyście rozpoczęli sezon wiosenny. Najpierw jednak spalili symbol zimy - Burą Sukę.

Około pół tysiąca motocykli przejechało w sobotę jastrzębskimi ulicami - to mogło oznaczać tylko jedno - początek sezonu motocyklowego.  Zbiórka fanów dwóch kółek miała miejsce na parkingu przy al. Piłsudskiego. Tam uformował się paradny orszak, który jadać al. Jana Pawła II w kierunku ul. Ranoszka (ok. 8 km), dotarł do siedziby Klub Motocyklowy WRM MC POLAND.

Tam zaczęła się druga część imprezy. Pani Zima - w języku motocyklistów Bura Suka Zima została wygwizdana i spalona. Było to znakiem ostatecznego wygnania zimy i początku sezonu dla motocyklistów, na co tak długo czekali. Po ostatecznym unicestwieniu Burej przyszedł czas na zabawę. Organizatorzy zadbali o zapewnienie oprawy muzycznej oraz strawę dla ciała. Pogoda była jak na zamówienie.

Dla motocyklistów uczestnictwo w spaleniu Burej Suki to punkt honoru. Na jastrzębską imprezę przyjeżdżają uczestnicy również z innych miast Polski. Środowisko integruje się, świetnie się bawi, zawierane są nowe przyjaźnie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania Narkotyki na Wielkopolskiej. Kolejne zatrzymania

Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach Uwaga mgła! Trudne warunki na drogach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Gość28.03.2018 15:10

Leon

Chyba nie jeden bo ja tylko raz napisałem a wpisy pojawiają się podobne. A to co się działo wieczorem na ul. Ranoszka to paranoje na 2 kołach z brakiem oleju nad nimi.

Leon28.03.2018 10:22

I tak oto, jeden zakompleksiony głupek napisał kilkanaście komentarzy pod różnymi nickami. Żałosny jesteś typie.

Piegus27.03.2018 18:09

uwaczająca nazwa "Bura suka" i to jeszcze przy dzieciach sie tak mówi. To świadczy o poziomie tych ludzi.

Tic27.03.2018 15:48

Banda kryminalistów drogowych.... działkowicze liście i patyków spalać nie mogą a motocykliści to co lepsi są że mogą publicznie i legalnie spalać plastikopodobne dymiące jak cholera coś.... ukarać organizatora za to i każdego z tych co tam uczestniczyli. Dobrze ze sezon rozpoczęty.... sezon na handel "organami"

Gość27.03.2018 15:33

A pseudo motory do 50cm3 były i ich fani. Co myślą ze mają motor a w sumie to nawet do skutera się nie zalicza.

Prawdomowny27.03.2018 14:43

Pani ze zdjęcia numer 2 idealnie pokazuje jak nie powinno się ubierać na motor. To powinno być karalne i nie interesuje mnie, ze tylko na chwile lub jedynie kawałek od domu. Jak widzę takich gamoni bez kombinezonów czy butów to aż mam ochotę zobaczyć ich glebę.

dysydent27.03.2018 13:30

Czy to chodzi o spalenie jakiejś wyjątkowo niesympatycznej i niemiłej pani stojącej przy drodze w oczekiwaniu na klientów że nazywają ja ''Burą Suką '' ??

Pokaż wszystkie opinie (17)