Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
28 marca 2018

W JSW chcą podwyżek. Związkowcy popierają załogę

W JSW chcą podwyżek. Związkowcy popierają załogę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dobra sytuacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej powoduje, że górnicy coraz częściej dopominają się o podwyżki. Reprezentatywne związki zawodowe popierają te oczekiwania.  Jednocześnie ostro sprzeciwiają się drenowaniu spółki poprzez dokonywanie przez nią zakup aktywów, np. zakładów koksowniczych „Victoria”.

Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA, mówi, że w ramach prac nad zakładowym układem zbiorowym pracy w JSW, powinny być zagwarantowane podwyżki dla załogi.

- Od 2014 roku nie było w JSW żadnych podwyżek. Załoga w związku z kryzysem poszła na ogromne wyrzeczenia finansowe. Teraz, kiedy sytuacja spółki jest dobra czas pomyśleć o wzroście wynagrodzeń dla górników - uzasadnia Kołodziej.

Związkowcy negatywnie odnoszą się do pomysły odkupywania przez JSW aktywów, które zostały sprzedane w czasie kryzysu, aby ratować firmę przed bankructwem.

- Pamiętajmy, że do roku 2025 obowiązuje u nas program restrukturyzacyjny. Mamy do spłacenia zobowiązania finansowe. A cały czas musimy mieć pieniądze na inwestycje, na otwieranie nowego frontu robót. W tej sytuacji jakiekolwiek zakupy byłyby drenowaniem JSW. Na to naszej zgody nie ma - mówił Paweł Kołodziej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
pudzian18.04.2018 15:37

Do pio za niedługo za 1000 będziesz robić umnie ty pierdolcu zostales namierzony

J4418.04.2018 10:36

Racja na JSW są bardzo potrzebne związki zawodowe żeby cały zysk wydać na wycieczki i imprezy!!!!????

Do rys30.03.2018 23:32

Myślisz, że mówiąc/pisząc do ślązaka "Ty hanysie" obrażasz go? Bądź duży. Poza tym skoro ślązacy Ci przeszkadzają to co tu jeszcze robisz? Wracaj w swoje strony i po problemie.

Do koksiarz30.03.2018 23:28

Przynosiliście zyski w 2015 r a teraz "wasze" zyski pozostawiają wiele do życzenia.

szafran jebaka29.03.2018 22:26

przelywy juz byly 4300

koksiarz29.03.2018 17:56

barahlooo gornikom sie nalezy a kto wam zyski przynosi wy wiecznie na minusie a my na koksowniach wasze zyski wypracowujemy i nic z tego niemamy wam podwyzki a nam zero bo wam GORNIKOM sie nalezy

papolek29.03.2018 15:24

gdzies byl jak byly przyjecia teraz zamiast patrzec ze starą na sąsiada wez sie za robote to i ty kupisz

Pokaż wszystkie opinie (66)