Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
28 marca 2018

Budują parking na Zofiówce

Budują parking na Zofiówce
fot. UM Jastrzębie

Osiedle Zofiówka doczekało się parkingu. Prawie, bo jest w trakcie budowy. Cieszą się właściciele samochodów, ale nie brakuje też krytyków, którzy nie chcą, aby ich osiedle było całe zabetonowane.

Przy ulicy Wodeckiego na osiedlu Zofiówka trwa budowa nowego parkingu. 57 miejsc postojowych powstanie już na tym etapie. W przyszłości będzie ich 94. Wartość inwestycji to prawie 620 tysięcy zł.

Problemy parkingowe na Zofiówce są znane od lat. Przeważnie wynikają z korkowania się wolnych miejsc przez pracowników kopalni „Zofiówka”. Teraz miejsc przybędzie. Czy zaspokoi to potrzeby i mieszkańców - czas pokaże.

Są mieszkańcy, którzy z entuzjazmem przyjmują tą inwestycję, inni – narzekają, że parking powstaje kosztem miejsc zielonych na osiedlu. Z pewnością miasto będzie w przyszłości musiało zmierzyć się z budową parkingów podziemnych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zniszczył samochód na parkingu Zniszczył samochód na parkingu

Używane auto - jak kupić je bezpiecznie i nie narobić sobie problemów? Używane auto - jak kupić je bezpiecznie i nie narobić sobie problemów?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Ktoś 29.03.2018 8:50

Ogrodzic drutem kolczastym cały Dubielec i zrobić tam rezerwat

inzynier BOLEK29.03.2018 8:25

@ Pio : precz z durniami i lebrami do łopaty ! zamknij to jadaczkę młody gimbusie

Prawdomowny29.03.2018 7:24

@WITEK: tez chciałbym normalny, ładny parking koło parku ale jeśli argumentami ZA maja być pomnik i jakieś wojenne historie to wole klepowisko.

Prezes 29.03.2018 6:50

W mieście też brakuje parkingów!!!

Gość28.03.2018 20:57

Będzie szlaban a wy zesrani jesteście o górników.

mieszczuch 28.03.2018 19:56

Nie chcą być zabetowani. A co tam da się zrobić innego? Odrazu szlaban na pilota dla mieszkańców bo inaczej pracownicy z Zofiówki to opanują :)

ryl 28.03.2018 16:48

Nareszcie będzie więcej miejsca do parkowania bo pod kopalnią nie ma gdzie.

Pokaż wszystkie opinie (13)